Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Придбали житло в іпотеку? Маєте право на податкову знижку

Платники податків - резиденти мають право включити до податкової знижки частину суми процентів, які фактично сплачені ними протягом звітного податкового року за користування іпотечним житловим кредитом, отриманому в національній або іноземній валютах. Про це нагадують в Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області.

До 20 лютого п.р. сільськогосподарські товаровиробники мають підтвердити статус платника єдиного податку

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області нагадують сільськогосподарським товаровиробникам, що для набуття або підтвердження у 2020 році статусу платника єдиного податку четвертої групи необхідно до 20 лютого 2020 року подати податкову звітність.

Юридична особа, яка має відокремлений підрозділ, подає податкову декларацію з плати за землю до податкової інспекції за місцем знаходженням земельної ділянки

В Головному управлінні ДПС в Івано-Франківській області повідомляють, що відповідно до норм Податкового кодексу платниками земельного податку є юридичні та фізичні особи, які в установленому законодавством порядку набули права на землю. Платниками орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності є орендарі земельних ділянок юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), яким відповідно до закону надані у користування земельні ділянки державної та комунальної власності, у тому числі на умовах оренди.

Відзвітуйтеся за земельні ділянки до 20 лютого

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області інформує, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до податкової інспекції за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.

Форма податкової декларації плати за землю на поточний рік встановлена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 №560 із змінами, який передбачає розбивку річної суми рівними частками за місяцями.

Кому з громадян не потрібно декларувати доходи

В Україні триває кампанія декларування громадянами доходів, одержаних упродовж 2019 року. Утім, пунктом 179.2 статті 179 Податкового кодексу України визначено категорію громадян, яким не потрібно подавати до податкових органів річну податкову декларація про майновий стан та доходи за минулий рік (далі - Декларація).

Тож за інформацією фахівців  ДПС  Декларація не подається, якщо платник податків (декларант) отримував доходи:

РРО не застосовується якщо кошти перераховуються з поточного рахунку по купця на поточний рахунок продавця

Якщо розрахунки за придбаний товар (послугу) проводяться у безготівковій формі без застосування платіжних карток і кошти перераховуються з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця, така операція не потребує РРО. Теж саме стосується випадків, коли покупець розраховується з продавцем шляхом внесення коштів через банк для подальшого їх зарахування на поточний рахунок продавця.

Якщо ж розрахунки за товар чи послугу відбулися із використанням банківської платіжної карти, то така операція підпадає під визначення «розрахункової операції» для цілей Закону України від 06.07.1995 №265, із змінами та доповненнями. У цьому разі необхідно застосовувати РРО.

Приймаєте працівника на роботу – повідомте податкову

Головне управління ДПС в Івано-Франківській області нагадує, керівникам підприємств, установ, організацій всіх форм власності та фізичним особам-підприємцям, які використовують найману працю працівників, про обов’язок надсилати повідомлення про прийняття працівника на роботу до податкових інспекцій за місцем обліку їх як платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Таке повідомлення має бути надіслане до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Підприємці, які хочуть перейти на спрощену систему оподаткування з 01 січня 2020 року – не зволікайте з поданням заяви

Суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ), може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий перехід на спрощену систему оподаткування можна здійснити раз протягом календарного року. При цьому перехід на спрощену систему оподаткування фізична особа-підприємець може здійснити за умови, якщо протягом календарного року, що передує періоду переходу на спрощену систему оподаткування, ним дотримано вимоги, встановлені п. 291.4 ст. 291 ПКУ. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік. Розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, затверджено наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 № 308.

Платник податків може скористатися податковою знижкою до кінця року, застосовувавши певний алгоритм

Алгоритм розрахунку податкової знижки розраховується наступним чином:

визначається база оподаткування шляхом зменшення річної суми нарахованої (виплаченої) заробітної плати на суму єдиного соціального внеску та податкової соціальної пільги з урахуванням положень п.164.6 ст.164 ПКУ. При цьому, інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованих податкових соціальних пільг, утриманого єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця;

Оподаткування новорічних подарунків

Об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі- ПДФО) фізичної особи- резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. Разом з тим, статтею 165 Податкового кодексу України встановлено перелік доходів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника ПДФО, зокрема- вартість дарунків (а також призів переможцям та призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 25 % однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.