Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Про відповідальність громадян за несвоєчасну сплату земельного податку

Фізичні особи (громадяни) несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання, та якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання з плати за землю, такі платники податків притягуються до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

 

Суб’єкти господарювання можуть перейти на спрощену систему оподаткування, подавши заяву до 15 червня 2018 року

Відповідно до п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 ПКУ суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм ПКУ, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

 

Які особи мають право подати за платника ПДФО декларацію про майновий стан і доходи?

Відповідно до п.179.5 ст.179 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова декларація про майновий стан і доходи (далі – декларація) заповнюється платником податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою платником ПДФО здійснювати таке заповнення, у порядку, передбаченому главою 2 розділу II ПКУ.

 

Юридична особа приймає від населення вторинну сировину: чи необхідно при розрахунках застосовувати РРО?

 Згідно з п.19 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2000 №1336 зі змінами і доповненнями (далі – Перелік), розрахункові операції за прийняту від населення вторинну сировину (крім металобрухту) дозволено проводити без застосування реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

 

Дохід від продажу житлового будинку, що розташований на межі двох земельних ділянок (оформлених різними державними актами) не оподатковується

Дохід, отриманий платником податку від продажу житлового будинку (включаючи земельну ділянку під будинком), який розташований на межі декількох земельних ділянок, оформлених різними державними актами і перебуває у власності понад три роки, не оподатковується.

 

Щодо відображення у касовій книзі коштів наданої фінансової допомоги, збільшення статутного фонду тощо, внесених одним із засновників або посадовою особою суб'єкта господарювання на розрахунковий рахунок підприємства через касу банку

Національний банк України листом від 07.02.2018 №50-0007/7855 надав роз'яснення щодо відображення у касовій книзі коштів наданої фінансової допомоги,  збільшення статутного фонду тощо, внесених одним із засновників або посадовою особою суб'єкта господарювання на розрахунковий рахунок підприємства через касу банку.

 

Вивезення товарів за межі митної території України за принципом "єдиного вікна"

 З моменту, коли розпочато завантаження транспортного засобу для вивезення товарів за межі митної території України, підприємство має право надіслати органу доходів і зборів, в якому відбуватиметься митне оформлення товарів для їх вивезення за межі митної території України (далі – митниця відправлення), електронне повідомлення та скановані копії документів з електронним цифровим підписом, що необхідні для здійснення відповідного виду державного контролю.

 

Списана кредиторська заборгованість включається до загального оподатковуваного доходу підприємця на загальній системі оподаткування

 Об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб підприємців, що застосовують загальну систему оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.    

 

Законодавством не передбачено пільг та винятків для неприбуткових організацій щодо своєчасного нарахування, обчислення і сплати ЄСВ

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  (далі – ЄСВ) є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством (абзац другий п.1 частини першої ст.4 Закону України від 08.07.2010№2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон №2464)).

 

До уваги платників податку на додану вартість!

№2755-VІ зі змінами та доповненнями Рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – Рішення) може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.