Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

На Тисмениччині понад 400 громадян подали декларації про майновий стан і доходи

05.05.2017

Як повідомили в Тисменицькій ОДПІ, з початку року декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2016 році подали 447 громадян, що становить 95%  від тих, які зобов’язані були подати.

 

Загальна сума задекларованих ними доходів склала 18 млн. 685 тис.гривень, сума самостійно нарахованих податкових зобов’язань з ПДФО склала 821,9 тис.грн.  та 241,5 тис.гривень  військового збору.

 

Переважна більшість з тих, хто вже виконав свій конституційний обов’язок, задекларували успадковане чи отримане у дарунок майно. Також громадяни декларували доходи, що були отримані від надання в оренду майна та від продажу (обміну) рухомого та/або нерухомого майна, одержані доходи за кордоном.

 

Для отримання податкової знижки звернулися  267 громадян. Серед них найбільше - батьки студентів, які оплачували у 2016 році вартість навчання своїх дітей. Сума податку на доходи фізичних осіб, задекларована ними до відшкодування, склала 420,8 тис.грн.

 

Нагадаємо, що сума податкових зобов’язань податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначена в поданій річній декларації, сплачується громадянами самостійно до 1 серпня 2017року.

Податкову знижку за наслідками 2016 року можна отримати упродовж поточного року.

Проведено сеанс телефонного зв’язку "гаряча лінія"

07.03.2017

Вчора 6 березня  Тисменицькою ОДПІ проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником відділу податків і зборів  з фізичних осіб  Дутчаком Ф.Д. на тему: «Декларування доходів, одержаних громадянами протягом 2016 року».

У Тисменицькій ОДПІ підбиті перші підсумки кампанії декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2016 року

16.02.2017

З 1 січня 2017 року в Україні стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2016 році, яка триватиме до 1 травня 2017 року.

Граничний термін сплати авансових платежів з ПДФО за 1-й квартал п.р. для підприємців на загальній системі оподаткування - 19 квітня

Тисменицька ОДПІ нагадує, що відповідно до підпункту 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями, починаючи з 2016 року авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами підприємцями на загальній системі оподаткування розраховуються самостійно згідно з фактичними даними розміру чистого доходу, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу.

Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин: терміни подання звітності та сплати

Фахівці Тисменицької ОДПІ інформують, що пунктом 257.1 ст. 257 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) встановлено, що базовий податковий (звітний) період для рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (за винятком вуглеводної сировини) дорівнює календарному кварталу.

За якою податковою адресою громадянину необхідно подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи?

Тисменицька ОДПІ повідомляє, що згідно з ст. 67 Конституції України від 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан і доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Копії декларацій державних службовців надсилаються до органів ДФС

Тисменицька ОДПІ зазначає, що відповідно до статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік.

Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою у разі відчуження майна за договором довічного утримання

Статтею 744 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) встановлено, що за договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов’язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно.

Дохід, отриманий від надання послуг з обробітку землі власною технікою, підлягає декларуванню

Декларуючи свої доходи та сплачуючи податки, громадяни роблять індивідуальний внесок у добробут своєї держави. Декларацію про майновий стан і доходи подають особи, що отримали спадщину чи подарунок, громадяни, які здають в оренду житло, землю, нерухоме або рухоме майно, а також особи, що отримали доходи, з яких не утримувався податок тощо. Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку.