Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

У Тисменицькій ОДПІ підбиті перші підсумки кампанії декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2016 року

16.02.2017

З 1 січня 2017 року в Україні стартувала кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2016 році, яка триватиме до 1 травня 2017 року.

Граничний термін сплати авансових платежів з ПДФО за 1-й квартал п.р. для підприємців на загальній системі оподаткування - 19 квітня

Тисменицька ОДПІ нагадує, що відповідно до підпункту 177.5.1 пункту 177.5 статті 177 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями, починаючи з 2016 року авансові платежі з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами підприємцями на загальній системі оподаткування розраховуються самостійно згідно з фактичними даними розміру чистого доходу, зазначеними у Книзі обліку доходів і витрат, кожного календарного кварталу.

Рентна плата за користування надрами для видобування корисних копалин: терміни подання звітності та сплати

Фахівці Тисменицької ОДПІ інформують, що пунктом 257.1 ст. 257 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) встановлено, що базовий податковий (звітний) період для рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин (за винятком вуглеводної сировини) дорівнює календарному кварталу.

За якою податковою адресою громадянину необхідно подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи?

Тисменицька ОДПІ повідомляє, що згідно з ст. 67 Конституції України від 28 червня 1996 року № 254к/96-ВР кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Усі громадяни щорічно подають до податкових інспекцій за місцем проживання декларації про свій майновий стан і доходи за минулий рік у порядку, встановленому законом.

Копії декларацій державних службовців надсилаються до органів ДФС

Тисменицька ОДПІ зазначає, що відповідно до статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік.

Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою у разі відчуження майна за договором довічного утримання

Статтею 744 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV із змінами та доповненнями (далі – ЦКУ) встановлено, що за договором довічного утримання (догляду) одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов’язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно.

Дохід, отриманий від надання послуг з обробітку землі власною технікою, підлягає декларуванню

Декларуючи свої доходи та сплачуючи податки, громадяни роблять індивідуальний внесок у добробут своєї держави. Декларацію про майновий стан і доходи подають особи, що отримали спадщину чи подарунок, громадяни, які здають в оренду житло, землю, нерухоме або рухоме майно, а також особи, що отримали доходи, з яких не утримувався податок тощо. Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку.

Декларування доходів державними службовцями

Відповідно до ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані подавати Декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру.

Подання декларації підприємцями, які застосовують загальну систему оподаткування

Згідно з п. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу України на фізичних осіб-підприємців покладено обов’язок щодо подання декларації за результатами звітного року, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

кспорт сільськогосподарських товарів суб’єктом спеціального режиму оподаткування

Згідно з п. 209.4 ст. 209 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) при вивезенні сільськогосподарських товарів у митному режимі експорту сільськогосподарське підприємство - виробник таких товарів/послуг має право на бюджетне відшкодування податку на додану вартість (далі – ПДВ), сплаченого (нарахованого) постачальникам товарів/послуг, вартість яких включається до складу виробничих факторів. Таке відшкодування здійснюється в загальному порядку.