Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Коли для ліків ставка ПДВ 20%?

27.04.2015 Тисменицька ОДПІ

Для застосування ставки ПДВ у розмірі 7% до операцій із постачання на митній території України та ввезення на митну територію України лікарських засобів такі препарати мають бути:

Іноземні доходи треба задекларувати

27.04.2015 Тисменицька ОДПІ

Якщо громадянин України шляхом тимчасової роботи за кордоном чи в інший спосіб отримує іноземні доходи, що підлягають оподаткуванню, то сума таких доходів включається до його загального річного оподатковуваного доходу. У такому випадку громадянин зобов’язаний подати річну податкову декларацію за наслідками звітного року та сплатити податок на доходи фізичних осіб за ставками 15 чи 17%.

Податкова знижка на оплату вартості навчання включає витрати, понесені минулого року

22.04.2015 – Тисменицька ОДПІ

Платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податковим роком. Про це нагадують в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області.

Наближається до завершення кампанія декларування доходів громадян

23.04.2015 – Тисменицька ОДПІ

Головне управління ДФС в Івано-Франківській області звертає увагу, що окремі категорії громадян, які згідно з розділом ІV Податкового кодексу України зобов’язані подати декларацію про майновий стан та доходи, подають таку декларацію до 1 травня 2015р. Тобто граничним строком подання податкової декларації за минулий рік є 30 квітня 2015 року.

Як відобразити в річній декларації про майновий стан та доходи ПДФО при отриманні інвестиційного прибутку лише в декількох місяцях звітного року

03.04.2015 Тисменицька ОДПІ

Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих від операцій з інвестиційними активами здійснюється у додатку 3 до податкової декларації про майновий стан і доходи.     

При цьому, незалежно від кількості місяців, в яких протягом року було отримано інвестиційний прибуток, до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками такого звітного (податкового) року. 

Порядок оподаткування інвестиційного прибутку встановлений п. 170.2 ст. 170 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями.

Чи переноситься право на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року на наступні податкові роки

03.04.2015 Тисменицька ОДПІ 

Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься. Це визначено пп.166.4.3 п.166.4 ст.166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями. 

Нагадуємо, платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року; 

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.

Дохід від репетиторських послуг фізичним особам підлягає декларуванню

Обов’язок із подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі: 

- отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2014 року податок не утримувався;

- отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);

- отримання іноземних доходів;

Декларування у питаннях і відповідях.

26.02.2015 -  Тисменицька ОДПІ 

1.Чи може чоловік скористатись правом щодо включення до податкової знижки оплати допоміжних репродуктивних технологій, якщо дружина не працює?

Відповідь: Відповідно Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року фактично здійснені витрати, зокрема, суму витрат платника податку на оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік.

Корисний Сервіс "Декларування он-лайн"

26.02.2015 -  Тисменицька ОДПІ

До уваги громадян!

Бланк податкової декларації про майновий стан і доходи та порядок її заповнення можна переглянути на інформаційних стендах у центрі обслуговування платників Тисменицької ОДПІ.

Декларація подається в один із таких способів за вибором платника: особисто платником або уповноваженою на це особою; надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством. Рекомендуємо спрощену процедуру декларування доходів – корисний Сервіс "Декларування он-лайн". Сервіс надає змогу заповнити декларацію про майновий стан і доходи, яку подають до податкових органів фізичні особи – підприємці та громадяни. Заповнена декларація та додатки зберігаються у файл для направлення до державної податкової інспекції або друку.

Як отримати податкову знижку

26.02.2015 -  Тисменицька ОДПІ

Тисменицька ОДПІ нагадує, що граничний термін подання декларації для платників, які хочуть отримати податкову знижку за 2014 рік – 31 грудня 2015 року.

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки: