Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Порядок усиновлення дітей

Усиновлення - це оформлена спеціальним юридичним актом (рішенням суду) передача на виховання в сім’ю дитини на правах сина чи дочки. Це найкраща  форма влаштування дитини, з погляду захисту прав та інтересів дитини. Усиновлення є правовим актом, у результаті якого дитина одержує нових батьків і родичів та припиняється юридичний зв'язок дитини зі старою родиною.

Вік усиновлювачів. Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша 21 року, за винятком, коли усиновлювачі є родичем дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менше як на п’ятнадцять років. Різниця у віці між усиновлювачем та дитиною не може бути більшою ніж сорок років.

Документи. Якщо Ви твердо вирішили усиновити дитину, Вам потрібно звернутися, до служби у справаха дітей за місцем проживання з письмовою заявою про взяття на облік кандидатів в усиновлювачі.

До заяви додаються такі документи:

1) копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

2) довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами податкової служби;

3) копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;

4) висновок про стан здоров’я кожного заявника;

5) засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;

6) довідка про наявність або відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;

7) копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщення.

Згідно поданих документів служба у справах дітей протягом 10 робочих днів обстежує умови проживання заявника, складає відповідний акт та ставить на облік кандидатів в усиновителі і готує висновок про можливість бути кандидатами в усиновлювачі.

 Кандидати в усиновлювачі мають право особисто продивитися документи на дитину, яку бажають усиновити, в тому числі і довідку про стан здоров’я. Усиновлювачів обов’язково інформують про реальний стан здоров’я дитини. Якщо буде така необхідність, усиновлювачі мають право провести додаткове обстеження дитини у державному медичному закладі.