Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Правила вступу до Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького

Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького

АЛГОРИТМ ДІЙ ВСТУПНИКА під час вступу до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, для зарахування на навчання за державним замовленням (курсантами) у 2017 році

Витяг з  правил прийому  до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького в 2017 році щодо вступу кандидатів на навчання на місцях державного замовлення для здобуття ступеня освіти «бакалавр»

Оголошується набір на навчання до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького

Щодо призову у 2017 році офіцерів запасу

З метою зняття напруженості та необ’єктивного трактування інформації щодо призову у 2017 році офіцерів запасу (випускників військових кафедр) Тисменицький районний військовий комісаріат інформує:

що норма закону про призов цієї категорії офіцерів запасу діяла з моменту набуття чинності закону "Про військовий обов’язок та військову службу у 1992 році і в новій його редакції з 2008 року.

 

Законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби", який набув чинності                7 січня 2017 року, запроваджується в особливий період такий вид військової служби як військова служба за призовом осіб офіцерського складу.

 

До офіцерської служби за призовом строком на 18 місяців будуть залучатися громадяни України, які закінчили програму підготовки офіцерів запасу, віком до 43 років, які не проходили військову службу і придатні за станом здоров’я до проходження такої військової служби.

 

Остаточне рішення буде прийнято після того, коли будуть реальні показники звільнення тих громадян, які набули право на звільнення відповідно до закону ("Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби"), а це зокрема особи:

 

які уклали контракти до закінчення особливого періоду та вислужили не менше 24 місяців військової служби за контрактом;

 

які проходять військову службу за контрактом, дію якого було продовжено понад встановлені строки на період до оголошення демобілізації та які вислужили не менше 18 місяців з дати його продовження.

 

Також будуть враховані прогнозовані показники прийняття на військову службу за контрактом у добровільному порядку.

 

Якщо рішення про призов офіцерів запасу буде прийнято, то вони пройдуть спеціальні курси підготовки терміном до трьох місяців, залежно від спеціальностей.

 

Міністерство оборони буде готове прийняти на навчання на таких курсах у вищих військових навчальних закладах біля 4 тис. осіб вже з лютого 2017 року. Після закінчення курсів офіцери будуть розподілені по військових частинах у пунктах постійної дислокації.

 

Зазначена категорія військовослужбовців може залучатися до участі в АТО виключно у добровільному порядку.

 

Офіцерів запасу планують призначати на посади в бойові військові частини, що передбачає їх підготовку як військово-навченого ресурсу з подальшим зарахуванням до оперативного резерву першої черги.   

 

Участь у проведенні Антитерористичної операції буде здійснюватися виключно у добровільному порядку.

 

Призвані офіцери запасу можуть написати відповідні рапорти і добровільно брати участь в АТО, або зробити це шляхом укладання контракту.

 

На зазначену категорію військовослужбовців будуть розповсюджуватися всі норми соціального захисту, якими користуються кадрові військовослужбовці.

 

Відповідно до частини 3 статті 119 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби» від 06.12.2016 № 1769-VIII (далі - Закон                    № 1769) за призваними офіцерами запасу на період їх служби зберігатиметься місце попередньої роботи та середній розмір заробітної плати, вони будуть отримувати також грошове утримання на рівні з кадровими офіцерами Збройних Сил та користуватися відповідним соціальним пакетом. Це наприклад грошова допомога для оздоровлення під час відпустки, грошова компенсація за піднайом житла, право на отримання службового житла, безкоштовне лікування у військових медичних закладах тощо).

Інформація фінансового характеру стосовно служби у військовому резерві

Резервісту компенсується середньомісячна заробітна плата на підприємстві за той час. що він перебував у військовій частині.

Військовими комісаріатами здійснюється доставка резервістів до місць проведення зборів і у зворотному напрямку. Якщо резервіст прямує на навчальні збори до військової частини самостійно, то йому компенсуються гроші за проїзд до військової частини, а також у зворотному напрямку.

 

Резервісту виплачується (в залежності від військового звання):

 

грошова виплата за 30 діб підготовки: від 4 800 до 6 400 грн. (у 2016 році за 10 діб підготовки резервісти отримували до 700 грн., за 30 діб підготовки мали б отримати до 2 100 грн., – у 2017 році грошову виплату буде збільшено в порівнянні з минулим роком в 2-3 рази);

добові за кожен день перебування у військовій частині – від 6 до 15 грн. за кожен день (в залежності від військового звання);

тим, які на день призову на збори не працюютьодна мінімальна заробітна плата на місяць – 3 200 грн. (у 2017 році);

одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим хто виконав програму зборів) – від 1 600 до 3 100 грн.;

 

Резервісту на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві (час проведення зборів) гарантується:

збереження робочого місця;

державне страхування, безкоштовне медичне забезпечення.

 

За 30 днів зборів у 2017 році резервіст у підсумку отримає понад 10 000 грн., з них:

одразу по закінченню зборів – від 5 000 до 7 000 грн. (в залежності від військового звання та з урахуванням добових за кожен день перебування на навчальних зборах) – буде збільшено в порівнянні з минулим роком в 2-3 рази (добові не зміняться);

працюючі резервісти, крім того, отримають середньомісячну заробітну плату на своєму місці роботи (праці) за той час що вони перебували у військовій частині (не менше 3 200 грн.);

а непрацюючі резервісти – одну мінімальну заробітну платню на місяць в розмірі 3 200 грн. (у 2016 році зазначена сума складала 1 286 грн., яку у 2017 році сплановано збільшити в 2,5 рази до 3 200 грн.);

за підсумками року (тим хто виконав програму зборів) – від 1 600 до 3 100 грн. (в залежності від військового звання).

 

Крім того, резервісти отримають можливість зустрітися зі своїми бойовими товаришами, удосконалити свої військові навички, практично виконати стрільби з бойової зброї, стрибки з парашуту тощо.

 

Під час проведення зборів резервісти можуть укласти контракт та, у подальшому, проходити військову службу за контрактом у військовій частині без проходження підготовки у навчальних центрах Сухопутних військ Збройних Сил України.

 

За результатами зборів особам рядового, сержантського і офіцерського складу, які успішно виконали навчальну програму, може бути присвоєне чергове військове звання. 

 

Із закінченням особливого періоду резервісти звільняються зі служби у військовому оперативному резерві та в добровільному порядку можуть укласти контракт на проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України у військовій частині за їх вибором.

Захистимо Україну разом

Новини

Плакати та буклети

Оголошується набір на програму перепідготовки військовослужбовців

Строкова служба

Служба за контрактом

Інформація фінансового характеру стосовно служби у військовому резерві

Щодо призову у 2017 році офіцерів запасу

Правила вступу до Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького

Оголошується набір на навчання до Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького