Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Суспільно-політична ситуація в Тисменицькому районі у 2016 році

Суспільно-політична ситуація

в Тисменицькому районі у 2016 році

 

І. Загальна оцінка суспільно-політичної ситуації в районі у 2016 році

 

Cуспільно-політична ситуація в Тисменицькому районіу2016 році відзначалася стабільністю та прогнозованістю. Стійких внутрішніх конфліктоутворюючих чинників, які могли б викликати громадський резонанс і загострити суспільно-політичну ситуацію, в районі не було. Цьому сприяла конструктивна співпраця Тисменицької райдержадміністрації, Тисменицької районної ради із суспільними об’єднаннями громадян та систематичне вивчення суспільно-політичної ситуації на території населених пунктів району.

Позитивне вирішення органами виконавчої влади та місцевого самоврядування соціально-економічних проблем, які виникають, систематичний, планомірний та постійний діалог з людьми, відкритість та прозорість влади, своєчасна та суттєва реакція на звернення громадян, взаємодія з осередками політичних партій та громадських організацій, - всі вищевказані фактори впливали на підтримання стабільної суспільно-політичної ситуації в районі.

Співпраця з об’єднаннями громадян здійснювалася для належного забезпечення прав і свобод громадян, задоволення їх політичних, соціальних, культурних та інших інтересів, консолідації громадськості району.

Протягом року в районі не відбувалося заходів протестного характеру.

Загострення взаємовідносин осередків політичних партій з місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування протягом 2016 року не спостерігалося. Публічних протестних заходів районних організацій політичних партій не зафіксовано.

 

 

ІІ. Внутрішньополітичні напрямки діяльності органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування

 

Основна робота Тисменицької районної державної адміністрації, інших органів виконавчої влади та місцевого самоврядування зосереджувалася на розв’язанні соціально-економічних проблем району та забезпечення життєдіяльності району.

Забезпечено належне інформування громадськості про хід мобілізаційної кампанії шляхом відповідних публікацій на офіційному веб-сайті райдержадміністрації та у пресі, проведення зустрічей із громадськістю.

Одне із важливих завдань, яке протягом року було на контролі у керівництва Тисменицької райдержадміністрації, - це вирішення проблем учасників АТО та співпраця з громадськими організаціями учасників АТО.

Станом на 01 січня 2017 року на обліку в Центрі допомоги учасникам АТО перебували 572 військовослужбовці – учасники АТО, з них 36 – отримали захворювання в зоні АТО та 20 – поранені.

Голова Тисменицької райдержадміністрації Іван Семанюк, заступники голови та керівник апарату РДА протягом року проводили зустрічі із головою Спілки учасників АТО Тисменицького району Іваном Стефанівим та учасниками Спілки, бійцями АТО, звільненими в резерв, членами їх родин.У заходах брали участь керівники установ, структурних підрозділів РДА соціального спрямування. На таких зустрічах обговорювались механізми співпраці органів державної влади та місцевого самоврядування із громадськими організаціями з питань соціального захисту учасників АТО і їх сімей, надання їм пільг, працевлаштування, оздоровлення дітей та інше.

Діє цільова програма фінансування мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення в Тисменицькому районі на 2016-2020 роки.

Впродовж 2016 року 377 військовослужбовців або членів їхніх родин отримали з районного бюджету допомогу в розмірі по 1,0 тис. грн, 21 учасник АТО, який отримав поранення або захворювання внаслідок проведення антитерористичної операції, отримав по 3 тис. гривень.

Станом на 01 січня 2017 року 69 військовослужбовцям – учасникам АТО за кошти районного бюджету надано пільги на сплату комунальних послуг у розмірі 50 відсотків на суму 209,0 тис. грн, 301 військовослужбовцю, котрий отримав статус учасника бойових дій, надаються пільги у розмірі 75 відсотків та 11 військовослужбовців одержали пільги у розмірі 100 відсотків, як інваліди війни.

Діти 104-х учасників АТО (197 дітей) безоплатно харчуються в дошкільних та шкільних навчальних закладах району, на що з районного бюджету використано 158,4 тис. грн, 14 дітей з сімей учасників АТО оздоровлено в таборах України.

Протягом 2016 року 5 учасникам  АТО надано путівки на санаторно-курортне лікування, 16 учасників бойових дій пройшли психологічну реабілітацію, 6 учасників АТО пройшли безоплатні курси водіїв.

Через засоби масової інформації здійснювалося постійне інформування громадськості про підтримку місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування сімей військовослужбовців, які беруть участь в АТО. 

Тисменицькою районною державною адміністрацією організовано та забезпечено обговорення в Тисменицькому районі реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. З прийняттям Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та відповідно до Методики формування спроможних територіальних громад, затвердженої постановою КМУ від 8 квітня 2015 року № 214, у Тисменицькому районі проводилась відповідна робота з вивчення пропозицій та формування спроможних територіальних громад, які в результаті добровільного об’єднання через відповідні органи місцевого самоврядування забезпечили б належний рівень надання послуг та розвиток інфраструктури відповідної адміністративно-територіальної одиниці. У районі тривали надзвичайно активні дискусії щодо формування та об’єднання територіальних громад району.

З метою інформування жителів району про роботу районної державної голова райдержадміністрації забезпечено систематичне опублікування на веб-сайті райдержадміністрації, у районій газеті «Вперед» матеріалів з пріоритетних питань державної політики, матеріалів про події в економічній, соціальній, культурній та інших сферах, про діяльність управлінь та відділів райдержадміністрації, спрямованої на вирішення актуальних питань.

Систематичними були зустрічі керівництва райдержадміністрації з освітянами, медиками, працівниками закладів культури, на яких інформувалося про діяльність органів влади та виявлялися проблеми з метою їх вирішення.

У районі зареєстровано 93 релігійних організацій, з яких 55 громад та парафій Української Греко-Католицької Церкви, 2 монастирі (с. Погоня та с.Посіч), місійне товариство Андрія Первозванного – монастир у м.Тисмениця. Зареєстровано 11 парафій та громад Української Автокефальної Православної Церкви (з них 6 веде діяльність, забезпечені приміщеннями), функціонує 7 громад Української Православної Церкви Київського патріархату. У селищах Лисець та Єзупіль є 2 громади Римо-Католицької Церкви, які забезпечені приміщеннями.

У районі зареєстровано: 3 організації Всеукраїнського союзу об’єднань Євангельських Християн Баптистів (с. Ганнусівка, с. Побережжя, с-ще Єзупіль), 4 релігійні організації Свідків Бога Єгови (м. Тисмениця, с. Старий Лисець, с. Побережжя, с. Підлісся), 1 громада адвентистів сьомого дня (с.Стебник).

Стосовно кадрового забезпечення релігійних громад, то у районі налічується 89 священнослужителів та релігійних діячів.

У м. Тисмениця свою діяльність веде «секта догнала» (недовершена реєстрація).

Між органами влади та деканатами церков, священиками є порозуміння і співпраця щодо вирішення проблемних питань у селах району.

Протягом 2016 року в районі не було порушень законодавства про свободу совісті та віросповідання і законодавства про військову (альтернативну) службу громадянами з релігійних мотивів. Загалом в районі міжконфесійної напруженості не спостерігається.

Райдержадміністрацією постійно відслідковуються процеси та тенденції у релігійному середовищі на території району.

 

 

ІІІ. Діяльність політичних партій, громадських організацій та профспілок, їх місце у політичному житті району

 

Районна державна адміністрація налагодила співпрацю з місцевими організаціями політичних партій та громадськими організаціями.

Прийнято районну програму «Про комплексну програму підтримки діяльності громадських організацій району на 2016-2020 роки», відповідно до якої із районного бюджету виділяються кошти на проведення статутної діяльності таких громадських організацій: районне відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, районна організація «Братство вояків ОУН-УПА», районна організація «Союз Чорнобиль України», районна організація ветеранів Афганістану «Українська Спілка ветеранів Афганістану», районна організація Товариства Червоного Хреста України, районна організація «Спілка учасників антитерористичної операції Тисменицького району».

Райдержадміністрація разом із активними людьми, які представляють громадські організації, спільно шукає нові шляхи для покращення співпраці, для більш ефективного залучення громади до головного – визначення стратегічних напрямів розвитку нашого району. Представники активних громадських організацій беруть активну участь у заходах, які проводить районна державна адміністрація.

 

Загальна кількість депутатів Тисменицької районної ради – 44. До складу Тисменицької районної ради пройшли сім районних організацій політичних партій і в Тисменицькій районній раді районні організації політичних партій представлені наступною кількістю депутатів:

1) «Блок Петра Порошенка «Солідарність» – 11 депутатів;

2) «Всеукраїнське обєднання «Батьківщина» – 10 депутатів;

3)«Воля»8 депутатів;

4) «Свобода» –5 депутатів;

5) «Народний Рух України» 4 депутати;

6) «Радикальна партія Олега Ляшка» – 3 депутати;

7)«Українське обєднання патріотів – УКРОП» 3депутати.

У Тисменицькій районній раді утворено сім депутатських фракцій.

Тисменицькою районною державною адміністрацією налагоджено співпрацю між райдержадміністрацією та районною радою і депутатським корпусом, селищною та сільськими радами.

Традиційним є широке відзначення в районі важливих віх державотворення України, її героїчної історії і культури, вшанування відомих державних та громадських діячів за участю представників громадських організацій та політичних партій.

У 2016 році районною державною адміністрацією спільно з об’єднаннями громадян організовувалось відзначення державних свят та пам’ятних дат, важливих політичних подій. Відзначалися День Соборності України, виведення військ з Афганістану, річницю аварії на Чорнобильській АЕС, День пам’яті та примирення, День героїв, День Конституції, День Державного Прапора України, День Незалежності, День Гідності та Свободи, День вшанування жертв голодоморів та інші свята і пам’ятні дати, проводились заходи на виконання статутних завдань громадських організацій.

10 грудня 2016 року відбулися святкові заходи з нагоди 50-ї річниці утворення Тисменицького району.Людей, які спричинилися до розвитку району, нагородили пам’ятними статуетками та подяками Тисменицької районної державної адміністрації і Тисменицької районної ради.

Традиційно у духовно-паломницьких центрах Тисмениччини – Духовій криниці у селищі Єзупіль та Центрі Матері Божої у Погоні (Пшеничниківська сільська рада) відбуваються велелюдні прощі. Так, 7 липня в урочищі «Вишновець», що знаходиться між селищем Єзупіль та селом Сілець, проведено щорічну прощу із освяченням води та свято духовної пісні «Духова криниця», 1-2 жовтня у духовно-паломницькому центрі Матері Божої у Погоні проходила ХХІ Міжнародна проща Вервиці за мир і єдність церкви.

Керівництвом райдержадміністрації проводилися зустрічі з активом ради голів профкомів та профорганізаторів установ району з метою виявлення та вирішення проблем у різних сферах району. Така практика дає можливість райдержадміністрації вивчати соціальні настрої, здійснювати постійний аналіз суспільно-політичної ситуації, тримати на контролі та прогнозувати її розвиток.

В районі проводять певну діяльність також молодіжні об’єднання, але вони не легалізовані відповідно до чинного законодавства і не мають суттєвого впливу на молодіжне середовище району. Свою діяльність вони здійснюють у

сфері народознавства, туризму, вивчення історії, профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі.

 

IV. Соціологічні дослідження

 

Районною державною адміністрацією в 2016 році соціологічні дослідження не проводилися.

 

V. Характеристика інформаційного простору району

 

Інформаційний простір району представлений районною газетою «Вперед», яка виходить накладом 1800 примірників (засновник Тисменицька районна рада) та КОМУНАЛЬНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ «ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ «ТИСМЕНИЦЯ»ТИСМЕНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ.

Редакційна політика видання «Вперед» – об’єктивна, не залежить від політичної кон’юнктури, однаковою мірою (на платній основі) друкуються матеріали різних політичних сил.

КП «Телерадіоорганізація «Тисмениця». Вид мовлення – ефірне телебачення, стандарт мовлення – аналогове телебачення, територія розповсюдження програм – місцеве телебачення. Засновник – Тисменицька районна рада, частка статутного фонду – 100%. Періодичність виходу – щоденно з 17.00 до 20.00 в ефірі на 5 телевізійному каналі метрового діапазону. Рівень охоплення ефіром – м. Тисмениця. У передачах та сюжетах висвітлювався цілий спектр тем, що виражають основні аспекти життєдіяльності Тисменицького району. А це - щоденний дворазовий блок новин – 15 хвилин.

Оскільки засновником КП «ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ «ТИСМЕНИЦЯ» є Тисменицька районна рада,то протягом 2016 року, перш за все, висвітлювалася діяльність Тисменицької районної ради, Тисменицької районної державної адміністрації, народних депутатів України. Зокрема, засідання постійних комісій, сесії Тисменицької районної ради, наради, колегії, які відбувалися у Тисменицькій районній державній адміністрації. Ця тематика висвітлювалася протягом 2016 року не тільки у сюжетах для новин, але і в окремих передачах: «Актуальне інтерв`ю», «Пряма мова».

КП «ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ «ТИСМЕНИЦЯ» широко представлене на Інтернет-ресурсі. Протягом 2016 року передачі студії переглянули у 110 країнах світу.

У районних засобах масової інформації регулярно висвітлювалася діяльність райдержадміністрації. Для висвітлення роботи райдержадміністрації журналістів місцевих ЗМІ запрошувалось на наради, засідання колегій та інші заходи. На веб-сайті райдержадміністрації та на сторінці Тисменицької районної державної адміністрації у соціальній мережі Facebookпостійно розміщувалася інформація про діяльність райдержадміністрації та інших органів влади.

Тисменицькою райдержадміністрацією проводиться аналіз та узагальнюється інформація про ситуацію в інформаційному пpocтopi шляхом моніторингу друкованих та електронних засобів масової інформації і при потребі готується спростування на критичні публікації.

Між райдержадміністрацією та місцевими засобами масової інформації налагоджено тісну співпрацю.