18 липня Івано-Франківським регіональним відділенням Асоціації міст України за підтримки Тисменицької районної державної адміністрації для потенційної Тисменицької ОТГ була організована ознайомча поїздка у Тлумацьку міську ОТГ. Тема зустрічі: «Досягнення в інфраструктурі за період об'єднання».
13 травня у Старому Лисці в приміщенні будинку культури відбулися громадські слухання з питань добровільного об’єднання у територіальну громаду. Учасники громадських слухань одноголосно висловились за входження у Лисецьку ОТГ. Створення цієї громади передбачено у Перспективному плані формування територій об’єднаних територіальних громад Івано-Франківської області. У майбутню ОТГ мають увійти 6 населених пунктів: Лисець (який має стати адміністративним центром громади), Старий Лисець, Стебник, Посіч, Радча та Драгомирчани.
Прийняття парламентом в цілому надважливого та ключового законопроекту – 6466 «Про внесення змін до закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» дасть можливість територіальним громадам міст обласного значення приєднуватися до спроможних ОТГ інших територіальних громад без проведення перших виборів до міської ради. Також, закон прирівняв територіальні громади міст обласного значення до спроможних ОТГ.

Івано-Франківський відокремлений підрозділ Центру розвитку місцевого самоврядування за підтримки Тисменицької районної державної адміністрації 15 лютого 2018 року зорганізував ознайомчу поїздку до Верхнянської об’єднаної територіальної громади Калуського району для представників потенційних Тисменицької та Лисецької ОТГ. Координатором делегації виступив керівник апарату районної державної адміністрації Ярослав Татарин. Захід відбувся за участі директора Центру розвитку місцевого самоврядування Руслана Панасюка, радника з питань децентралізації Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Максима Чопея, експерта з питань місцевих фінансів Оксани Швець, представників обласних та місцевих ЗМІ.
12 лютого в селі Радча відбулося обговорення перспективи створення Лисецької ОТГ. Захід проводився за участі керівника апарату Тисменицької районної державної адміністрації Ярослава Татарина, начальника фінансового управління районної державної адміністрації Ганни Василів, депутата районної ради Ярослава Яфімчука, радника з питань децентралізації Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Максима Чопея, експерта з питань місцевих фінансів Оксани Швець, сільського голови села Радча Василя Вацеби та громади.
Кабінет Міністрів України погодив механізми передачі у власність об’єднаним територіальним громадам землі, в тому числі землі поза межами населених пунктів. Відповідне рішення ухвалене за сприяння Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана і передбачає оформлення відповідних урядових доручень Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру.
На цьому акцентували свою увагу фахівці відокремленого підрозділу Івано-Франківської установи центру розвитку місцевого самоврядування під час зустрічі за «круглим столом», що відбулася 29 січня у селищі Лисець.
Документом для формування спроможних громад є Перспективний план, який розробляється та затверджується відповідно до статті 11 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» і має відповідати вимогам Методики формування спроможних територіальних громад. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2017 р. № 255-р «Про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Івано – Франківської області» окрім вже діючої Ямницької ОТГ на території району заплановано утворити ще три ОТГ – Тисменицьку, Єзупільську та Лисецьку.
Серед питань порядку денного наради із міським, селищними та сільськими головами, яку провели 17 січня голови районної державної адміністрації Іван Семанюк та районної ради Тетяна Градюк, було проходження реформи децентралізації влади в Івано-Франківські області.