Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Друга неділя жовтня – професійне свято працівників санітарно-епідеміологічної служби - 95 років (1923-2018)

Нафоні реформування (точніше ліквідації) служби ця дата очевидно залишиться непоміченою в державі. Але за роки свого існування санітарно-епідеміологічна служба має чимало здобутків і приводів для гордості.

Профілактичне спрямування вітчизняної медицини є загальновизнаним світовим пріоритетом. Імена видатних вчених та організаторів гігієнічної науки Заболотного, Марзєєва, Громашевського, Медведя, Кундієва, Трахтенберга широко відомі за межами нашої країни.

Новий епідсезон ГРВІ/грипу розпочався

З настанням холодів небезпека захворіти простудними та інфекційними захворюваннями збільшується в рази. Для обліку захворюваності, прогнозування ситуації, аналізу, в медицині використовується термін «епідемічний сезон» щодо грипу/ГРВІ і триває він з жовтня по травень (з 40 тижня поточного року по 20 тиждень наступного). В цей період реєструємо підйом захворюваності (від сезонних  показників до епідемічних), спалахи в організованих колективах.

Гігієна в сім’ї , у школі та в побуті - основа здоров’я

Дотримання правил гігієни є чи не найпростішим і водночас дуже ефективним методом профілактики різних захворювань — від кишкових інфекцій до грипу.

Перше та основне правило гігієни — регулярне миття рук із милом, особливо перед кожним прийомом їжі, після відвідування туалету і повернення з громадських місць. Змалечку дітям варто пояснювати, що людина бере руками різні предмети: олівці, книги, зошити, м’ячі, гладить тварин, торкається меблів та ручок дверей тощо. На всіх цих предметах є бруд і мікроби, які часто залишаються на шкірі пальців та долонь. Якщо їсти немитими руками чи торкатися обличчя, збудники хвороб можуть потрапити в організм. П’ять простих порад допоможуть вашій дитині захистити свій організм від збудників поширених недуг: спершу потрібно намочити руки водою, потім намилити, ретельно потерти протягом щонайменше 20 секунд, змити й витерти насухо одноразовою серветкою. Це швидко та просто!  Як діти, так і більшість дорослих не задумуються про те, що закривають кран після миття чистими руками і таким чином мікроорганізми можуть знову потрапити на руки. Варто користуватися серветкою або закривати кран зворотною частиною долоні.

Як уникнути зараження смертельним вірусом

Щорічно 28 вересня з ініціативи Глобального альянсу з контролю сказу та за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я проводиться Всесвітній день боротьби зі сказом, який покликаний привернути увагу до проблеми поширення сказу і його наслідків.

Стаття на тему « Пестицидна небезпека!!!!»

Сучасне життя неможливо уявити без використання пестицидів – отруйних речовин, що застосовуються для знищення шкідливих організмів. Але поряд з корисною дією пестициди можуть стати причиною гострих отруєнь, які виникають при порушенні правил безпеки під час роботи з ними.

Чим Центр громадського здоров’я відрізняється від СЕС?

Медична реформа розпочалась. Усі очікують бажаного результату. Хоча на даному етапі більше критики, ніж схвалення.  Нині в Україні вкрай складна демографічна ситуація. За 26 років незалежності кількість населення скоротилася на 10 млн, хоча показник народжуваності приблизно такий самий, як і в європейських державах, а от смертність утричі вища. Аби зупинити чи бодай уповільнити цей процес, держава мусить подбати про якість питної води, повітря, продуктів харчування, забезпечити нормальні умови праці людей, заохотити населення дбати про своє здоров’я і забезпечити відповідні умови. Розроблено проект Закону України «Про систему громадського здоров’я», який 19 червня 2018 року опубліковано для обговорення. 

Профілактика гострих кишкових інфекційних захворювань

Гострі кишкові інфекції поширені повсюдно, але часто захворюваність переважає серед контингентів населення з незадовільним соціально-економічним і санітарно-гігієнічним статусом.

Вірусні гепатити – фактор ризику для здоров’я

З 2011 року Всесвітня організація охорони здоров'я внесла в свій календар день боротьби з гепатитом. Була обрана дата 28 липня – день народження Баруха Самюеля Блумберга, вченого і лікаря, який відкрив вірус гепатиту B і за це одержав Нобелівську премію.

Сезон оздоровлення : Гострі кишкові інфекції, харчові отруєння та їх профілактика

В зв’язку із настанням літа зростає ризик захворювання на гострі кишкові інфекції. Літо у багатьох асоціюється з теплом, добрим настроєм і безперечно літнім відпочинком. Саме в цей період більшість школярів перебуває в оздоровчих таборах. Але, як відомо, відпочинок повинен бути не лише приємним, але й корисним. Табір з денним перебуванням дітей для нашого району виявився ідеальною формою організації оздоровлення.

Моральна медицина – медицина майбутнього

У сучасному суспільстві безліч соціально значимих сфер життя людини перетворено на прибуткові підприємства. Не обійшла ця доля й медицину. Куди не глянь – приватні клініки та лабораторії, що ставлять ступінь рентабельності на перше місце.  Усі вже звикли, що безкоштовної медицини нема.  Питання суспільної користі пропонованих медичних послуг  та  їх вплив на життя і долі пацієнтів не завжди відповідають вимогам людської моралі та принципам Гіпократа.  Головне завдання медицини - зцілювати людей, а не заробляти на чужому лихові. Проте, приватна практика існує в усьому світі, тому самі медики зацікавлені у підтримці та розвитку медичного бізнесу.