Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Стаття на тему: «Розбився термометр? Поспішіть ліквідувати небезпеку.»

Сталася неприємність: ви розбили ртутний термометр? Найголовніше, не піддаватися паніці.

Ртуть- речовина 1-го класу небезпеки, особливо шкідливі її пари. У стандартному градуснику міститься до 5 г ртуті. Якщо термометр розбився в житловій кімнаті площею 12-18 кв.м. концентрація парів ртуті через кілька годин перевищує гранично допустимі концентрації в 50-100 разів.

Профілактику – на перше місце

На старті реформа української медицини. Сьогодення ставить перед нами все більше проблем, найголовніша з них - проблема зниження здоров’я, проблема виродження. 99% зусиль і фінансів ми витрачаємо на лікування. На жаль, дуже часто це запізно.

Спалюємо сміття, чи власне здоров’я

Щодня ми озираємось і бачимо навколо себе дерева, траву, квіти, птахів, комах, тварин. Це все природа. Людина частина її. Але у людини є можливість змінювати природу. Кожна зміна позначається на навколишньому середовищі. Нам подобається чисте повітря, прозора вода в річках, зелена трава на лугах, могутні дерева в лісах. Це життя. І наш обов’язок - зберегти його.

Навколишнє середовище потребує нашого захисту. Забруднення річок і озер, загибель лісів, знищення цілих видів рослин і тварин – справа рук людини. Проте тільки людина може врятувати природу. І дорослі, і діти повинні об’єднати свої зусилля у справі захисту довкілля. Ми повинні обережно поводити себе на лісових галявинах та берегах річок,не залишаючи після себе сміття. Якщо так робитиме хоча б кожен школяр, то й це буде вагомий внесок у дорослу справу збереження природи.

ПАМ’ЯТКА для населення

Які симптоми грипу вимагають госпіталізації– у порадах від Міністерства охорони здоров’я:

 

Симптоми грипу

Зазвичай симптоми грипу з’являються раптово. Найчастіше це:

● різке підвищення температури тіла (більше 38 °С),

● головний біль, біль у м'язах, біль у горлі,

● кашель,

● нежить. 

Захворюваність ГРВІ зростає

З жовтня розпочався сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції. Спостерігаємо зростання кількості звернень за медичною допомогою: в останній тиждень жовтня вона зросла на 19% в порівнянні з попереднім. У жовтні захворіло на ГРВІ 883 мешканці району, це на 8% більше, ніж у цей період минулого року. Серед усіх захворілих діти становлять 68,3%, з них понад третина – школярі.

ЛЕПТОСПІРОЗУ ЛЕГШЕ ЗАПОБІГТИ !!!

То що таке  «лептоспіроз»?

Лептоспіроз – особливо небезпечна інфекція з важким протіканням, що уражає судини, печінку, нирки та інші внутрішні органи.Це хвороба непроточної води та інфікованих тварин. Це найпоширеніший зооантропоноз у світі, зустрічається на всіх континентах.

Для лептоспірозу характерною є сезонність, особливо в липні – серпні, цього року сприятливі умови є ще й у вересні-жовтні.

На лептоспіроз хворіють як свійські так і дикі ссавці, зокрема, гризуни. Висока інфікованість лептоспірозом трапляється серед хатніх гризунів – щурів, мишей.

 

ХВОРОБА ЛАЙМА ТА ЇЇ НЕБЕЗПЕКА

Лайм бореліоз (аналоги: хвороба Лайма, бореліоз) - це мультисистемне захворювання з ураженням шкіри, серця, нервової системи, суглобів, що схильне до тривалого перебігу. Характеризується переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми. Висип є чіткою ознакою хвороби Лайма. Однак він відсутній в кожному другому випадку. Інші симптоми включають гарячку, кон'юнктивіт, головний біль, м'язові і суглобові проблеми. Швидка терапія особливо важлива на цій стадії захворювання. Чим раніше розпочато лікування захворювання, тим легше запобігти хронічному перебігу.

       Невчасно розпізнане та неліковане захворювання дозволяє збуднику поширитись в організмі. Може вражатись нервова система (гострий нейробореліоз) - розвинутися, наприклад, параліч лицьового нерва. Крім того відбуваються сенсорні порушення. Зустрічаються рідше менінгіт або енцефаліт з гарячкою та болем в шиї. Також може постраждати серце - часто проявляється у вигляді серцевої аритмії, міокардиту, перикардиту. Може розвинутися погіршення слуху, ураження інших органів.

Найкращий захист – вакцинація

Як захистити себе від гострої респіраторної вірусної інфекції (ГРВІ), якщо довкола все частіше можна зустріти людей з її симптомами (кашель, нежить), а ще – з температурою, ломотою  в тілі – чого іншим не видно, але це можна відчути вже через кілька днів, заразившись від такого  хворого. Звісно, небезпечним є грип і, особливо, високим ризиком ускладнень. Він швидко поширюється, тому, за даними МОЗ, щороку на грип та ГРВІ хворіє близько 15% населення країни.

До питань водопостачання навчально-виховних закладів особлива увага

Про якість питної води в навчально-виховних закладах Тисменицького району обговорено на нараді, яка відбулася 22 вересня 2017 року на базі відділу освіти Тисменицької районної державної адміністрації за участізаступника голови районної державної адміністрації Степана Мандибура, керівників загальноосвітніх, позашкільних та дошкільних навчальних закладів.

ПАМ`ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ І МОЛОДИХ, ЩО ГОТУЮТЬСЯ ДО ВЕСІЛЛЯ

Щиро вітаємо Вас із величною подією у Вашому житті.

Разом з тим, хочемо застерегти щодо можливих небажаних наслідків, що іноді виникають від вживання страв на весіллях.

Аби такі прикрощі не виникли слід дотримуватись наступних правил :