Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Рекомендації для населення при збиранні та споживанні грибів

В Україні зустрічається близько 80 видів неїстівних шапинкових грибів. Приблизно 20 із них - особливо небезпечні для життя людини.

Для запобігання отруєння грибами необхідно дотримуватись наступних порад:

1. Найкраще відмовтеся від споживання дикорослих грибів, як від продукту взагалі, а споживайте штучно вирощені печериці, гливи, купуючи їх в магазинах.

2. Не купуйте гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль.

Що треба знати про кір

Кір – висококонтагіозне вірусне інфекційне захворювання, переважно дитячого віку, яке характеризується вираженою інтоксикацією, катаральними явищами з боку дихальних шляхів, кон'юнктивітом і папульозно-плямистими висипаннями на шкірі. Передається від хворої на кір людини повітряно-краплинним шляхом при кашлі, чиханні, розмові, з крапельками слизу вірус може переноситись на значні відстані. Майже 99% тих, хто раніше не хворів на кір, після контакту з хворим заражаються.

Період інкубації (час від потрапляння збудника в організм до появи перших ознак захворювання) триває від 7 днів до 21 (в середньому 9-11 днів). Джерелом інфекції є хвора людина з останніх кількох днів інкубаційного періоду до п’ятого дня після появи висипань.

Організація літнього оздоровлення дітей

Літо – час оздоровлення дітей. Організація літнього оздоровлення та відпочинку має велике значення для відновлення сил, поліпшення стану здоров’я дітей.

Літньої пори діти максимально повинні бути на свіжому повітрі, на майданчиках. Адже саме тут відбуваються основні оздоровчі моменти. Використати цей період необхідно дбаючи про повноцінне загартування повітрям, сонцем і водою. Ці природні чинники треба задіювати помірковано, не забуваючи про основні вимоги до загартувальних процедур: системність,  послідовність, регулярність,  урахування стану здоров’я та  емоційного ставлення дитини до оздоровчих процедур.

Реформа медицини – реальні кроки.

Верховна Рада України у четвер, 8 червня, ухвалила за основу законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів, що єчастиною медичної реформи. Без сумніву - кожен громадянин України не байдужий до проблем, що стосуються здоровя.

На Прикарпатті новий випадок ботулізму!

В 2017 році в Івано-Франківській області зареєстровано новий випадок ботулізму, що виник внаслідок вживання м’ясної консерви домашнього приготування. Потерпіла мешканка села Бубнище Болехівської міської ради. Небезпечний продукт готувала сама в домашніх умовах. В 2016 році в області було зареєстровано три випадки харчового отруєння на ботулізм, в 2015 - 9 випадків ботулізму з 10 потерпілими, двоє з яких діти.

Що треба знати про гострі кишкові інфекції

З настанням літа проблема захворюваності гострими кишковими інфекціями (ГКІ) набуває особливої актуальності, зростає ризик виникнення спалахів захворювання після проведення масових святкувань - весіль, ювілеїв, випускних вечорів тощо.

Летить життя димом

Традиційно щороку 31 травня відзначається Всесвітнійдень боротьби з тютюнопалінням. 30 років тому, у 1987 р. це свято було засноване державами-членами Всесвітньої організації охорони здоров'я. А ще на 10 років раніше, у 1977 році Американським онкологічним товариством був встановлений Міжнародний день відмови від паління , який відзначається у третій четвер листопада.

ЛЕПТОСПІРОЗУ ЛЕГШЕ ЗАПОБІГТИ !!!

То що таке  «лептоспіроз»?

Лептоспіроз – особливо небезпечна інфекція з важким протіканням, що уражає судини, печінку, нирки та інші внутрішні органи.Це хвороба непроточної води та інфікованих тварин. Це найпоширеніший зооантропоноз у світі, зустрічається на всіх континентах.

ХВОРОБА ЛАЙМА ТА ЇЇ НЕБЕЗПЕКА

  Лайм бореліоз (аналоги: хвороба Лайма, бореліоз) - це мультисистемне захворювання з ураженням шкіри, серця, нервової системи, суглобів, що схильне до тривалого перебігу. Характеризується переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми. Висип є чіткою ознакою хвороби Лайма. Однак він відсутній в кожному другому випадку. Інші симптоми включають гарячку, кон'юнктивіт, головний біль, м'язові і суглобові проблеми. Швидка терапія особливо важлива на цій стадії захворювання. Чим раніше розпочато лікування захворювання, тим легше запобігти хронічному перебігу.

Вакцинація – надійний захист від інфекційних хвороб

У період з 24 до 30 квітня традиційно у Європі та світі проходить Тиждень імунізації, це  заходи, зустрічі, виступи експертів з приводу профілактичних щеплень. У світі всі заходи підтримуються Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) і  сприяють активному застосуванню вакцин для захисту людей від важких хвороб.