Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Увага: кір наступає!

   Епідеміологічна ситуація з кору в районі і в області є неблагополучною.

    У листопаді в Тисменицькому районі зареєстровано 84 випадки кору  проти 35 - у жовтні. Питома вага дітей до 17 років становить  88% (74особи). Віковий розподіл захворілих дітей: до року – 3, 1-4р. – 14, 5-9р. – 24, 10-14р. – 25, 15-17р - 8.  Уражено 10 навчально-освітніх закладів району, найбільше захворіло учнів в с.с.Черніїв, Братківці (зареєстровано спалахи), а також в с.с.Драгомирчани, Загвіздя, смт.Лисець. В інфекційних осередках проводяться протиепідемічні заходи: медичне спостереження за контактними, своєчасна ізоляція хворих, обмежувальні заходи щодо контактних.

1 грудня- Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Головне управління статистики інформує, що  на Івано-Франківщині на початок 2018 року під диспансерним наглядом перебували 1037 ВІЛ-інфікованих осіб,        з них хворі на СНІД – 417 осіб. Чоловіків, хворих на СНІД, у 2,4 раза більше, ніж жінок (293 особи проти 124). Упродовж 2017року уперше в житті діагноз          ВІЛ-інфекції було встановлено 166 особам, що в розрахунку на 100 тис. населення склало  12  осіб   середньому  по Україні – 43 особи).  Серед ВІЛ-інфікованих  75 осіб – хворі на СНІД, що становить 6 осіб на 100 тис. населення (в середньому по Україні – 22 особи).

сибірка

Богородчанська міжрайонна філія повідомляє, що Україні існують передумови для ускладнення епідемічної ситуації щодо сибірки.

Наявність 13,5 тис. стаціонарно-неблагополучних пунктів щодо сибірки становлять потенційну загрозу щодо появи осередків сибірки, її розповсюдження серед тварин і виникненню хвороби у людей.

За останні 20 років було зареєстровано 29 випадків хвороби серед людей у 9-и областях країни, в 1999 р.- 14 випадків (Херсонська область-8, Вінницька- 4; Черкаська- 2, у 2001 р.- 9 випадків (Київська область-7, Запорізька та Рівненська по 1 ), у 2003 р.- 1 випадок (Харківська область), у 2004 р.-3 випадки (Чернівецька область), у 2008 р.-1 випадок (Миколаївська область), у 2012 р.- 1 випадок (Черкаська область).

14 листопада – Всесвітній день боротьби з діабетом.

Дата обрана не випадково – 14 листопада день народження Фредеріка Бантінга, канадського фізіолога, котрий відкрив (спільно з Джоном Маклеодом) гормон інсуліну, за що отримав у 1923 році Нобелівську премію з фізіології та медицини.

Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Щеплення – єдиний захист

Щорічно з 2012 року за ініціативою міжнародної неурядової благодійної організації Ротарі (RotaryInternational) та  під егідою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) відзначається Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. Його  мета - привернути увагу світової спільноти до цього захворювання, його наслідків та шляхів попередження.  Дата цього міжнародного дня була обрана не випадково — 24 жовтня 1914 року народився Джонас Солк, американський епідеміолог і вірусолог, котрий розробив першу вакцину проти поліомієліту (у 1959 р.).  

Друга неділя жовтня – професійне свято працівників санітарно-епідеміологічної служби - 95 років (1923-2018)

Нафоні реформування (точніше ліквідації) служби ця дата очевидно залишиться непоміченою в державі. Але за роки свого існування санітарно-епідеміологічна служба має чимало здобутків і приводів для гордості.

Профілактичне спрямування вітчизняної медицини є загальновизнаним світовим пріоритетом. Імена видатних вчених та організаторів гігієнічної науки Заболотного, Марзєєва, Громашевського, Медведя, Кундієва, Трахтенберга широко відомі за межами нашої країни.

Новий епідсезон ГРВІ/грипу розпочався

З настанням холодів небезпека захворіти простудними та інфекційними захворюваннями збільшується в рази. Для обліку захворюваності, прогнозування ситуації, аналізу, в медицині використовується термін «епідемічний сезон» щодо грипу/ГРВІ і триває він з жовтня по травень (з 40 тижня поточного року по 20 тиждень наступного). В цей період реєструємо підйом захворюваності (від сезонних  показників до епідемічних), спалахи в організованих колективах.

Гігієна в сім’ї , у школі та в побуті - основа здоров’я

Дотримання правил гігієни є чи не найпростішим і водночас дуже ефективним методом профілактики різних захворювань — від кишкових інфекцій до грипу.

Перше та основне правило гігієни — регулярне миття рук із милом, особливо перед кожним прийомом їжі, після відвідування туалету і повернення з громадських місць. Змалечку дітям варто пояснювати, що людина бере руками різні предмети: олівці, книги, зошити, м’ячі, гладить тварин, торкається меблів та ручок дверей тощо. На всіх цих предметах є бруд і мікроби, які часто залишаються на шкірі пальців та долонь. Якщо їсти немитими руками чи торкатися обличчя, збудники хвороб можуть потрапити в організм. П’ять простих порад допоможуть вашій дитині захистити свій організм від збудників поширених недуг: спершу потрібно намочити руки водою, потім намилити, ретельно потерти протягом щонайменше 20 секунд, змити й витерти насухо одноразовою серветкою. Це швидко та просто!  Як діти, так і більшість дорослих не задумуються про те, що закривають кран після миття чистими руками і таким чином мікроорганізми можуть знову потрапити на руки. Варто користуватися серветкою або закривати кран зворотною частиною долоні.

Як уникнути зараження смертельним вірусом

Щорічно 28 вересня з ініціативи Глобального альянсу з контролю сказу та за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я проводиться Всесвітній день боротьби зі сказом, який покликаний привернути увагу до проблеми поширення сказу і його наслідків.

Стаття на тему « Пестицидна небезпека!!!!»

Сучасне життя неможливо уявити без використання пестицидів – отруйних речовин, що застосовуються для знищення шкідливих організмів. Але поряд з корисною дією пестициди можуть стати причиною гострих отруєнь, які виникають при порушенні правил безпеки під час роботи з ними.