Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Всесвітній день здоров’я

Всесвітній день здоров’я відзначається щорічно 7-го квітня. Тема Всесвітнього дня здоров’я 2018 року - Загальне охоплення послугами охорони здоров’я: для всіх і всюди, а гасло - «Здоров’я для всіх».

Сократ свого часу сказав:«Здоров’я — не все, але все без здоров’я — ніщо». Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Людина, яка нехтує елементарними правилами збереження власного здоров’я, рано чи пізно змушена витрачати значні кошти на відновлення здоров’я, а його як відомо і за гроші не придбаєш.

До Всесвітній день боротьби з туберкульозом

Всесвітній день боротьби з туберкульозом, за рішенням ВООЗ, відзначається щорічно 24 березня – у день, коли німецький мікробіолог Роберт Кох заявив про зроблене ним відкриття збудника туберкульозу. Враховуючи актуальність проблеми та щоб привернути увагу громадськості, населення, підвищити обізнаність про глобальну епідемію туберкульозу і об’єднати зусилля для ліквідації цієї хвороби проходить в Україні місячник боротьби з туберкульозом.

«Не всі гриби ростуть у лісі»

Бактерії заселяють організм людини з моменту її народження. Потрапляючи на шкіру і в ротову порожнину ще під час пологів вони розселяються по всьому організму. Здоров’я людини залежить від балансу між патогенними і не патогенними мікроорганізмами. Коли ріст грибків (які до речі постійно живуть всередині нас), виходить з під контролю, виникає захворювання кандидоз або «молочниця».

Хвороби нирок. Щоденні правила профілактики

8 березня – не тільки Міжнародний день шанування жінок. Це також Всесвітній день нирки.

Хвороби нирок є дуже підступними: вони розвиваються непомітно аж до важкої форми. Численні дослідження доводять, що нирки можуть втратити до 90% функцій без будь-яких зовнішніх проявів чи симптомів. Основні симптоми хронічної хвороби нирок - набряк гомілок, постійна втома, порушення концентрації уваги, втрата апетиту, поява крові та піни у сечі - найчастіше проявляються, коли хвороба переходить у важку форму.

Сказ – особливо небезпечне захворювання

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ), внесла сказ до першої п'ятірки хвороб, спільних для людей і тварин, що завдають найбільший соціально-економічний збиток. На сьогоднішній день сказ реєструється у 113 країнах світу. Ця хвороба характеризується гострим перебігом, ознаками ураження спинного і головного мозку, за відсутності вчасного лікування, абсолютною смертністю, через це щорічно гине понад 55 тисяч людей і більше 1 млн. тварин.

Про епідеміологічну ситуацію з кору

Богородчанська міжрайонна філія інформує, що епідеміологічна ситуація з кору неблагополучна.

У січні (станом на 30.01) зареєстровано 76 випадків кору (на 52 більше, ніж у грудні 2017р.), з них 53 - серед дітей 0-17 років. Віковий розподіл захворілих дітей такий: до року – 5, 1-4р. – 12, 5-9р. – 11, 10-14р. – 13, 15-17р. – 12. Серед захворілих – 30,3 % з дорослого населення.

Профілактика грипу та застуди

Захворювання, які ми називаємо застудними, з'являються не через холод, а через віруси. Коли дрібні вірусні частинки потрапляють в організм і починають розмножуватися, ми хворіємо.

Богородчанська міжрайонна філія повідомляє: з початку епідсезону (з 01.10.2017 по 24.01.2018р) захворіло на ГРВІ 4124 жителів Тисменицького району, з них 69,4%  - діти 0-17р. Серед захворілих школярі становлять 39,7%. За цей період було госпіталізовано  в обласну клінічну інфекційну лікарню 24 хворих ГРВІ, з них 19 дітей.

Покращуйте здоров’я вже зараз

Пропонуємо десять найважливіших пунктів, які ви обов’язково маєте реалізувати у 2018-му. Ці прості речі допоможуть поліпшити самопочуття, зберегти молодість та здоров’я, а іноді навіть врятувати життя.

Чому варто кинути курити?

Тютюнопаління — це найбільш поширена звичка, що завдає великої  шкоди здоров’ю людини. З цією метою ВООЗ запланована  організація інформування населення відповідно до Рамкової конвенції з боротьби проти тютюну та стратегій MPOWER. Даний пакет був розроблений ВООЗ у 2008 році для сприяння здійсненню урядами  шести стратегій боротьби проти тютюну (кожна буква відповідає назві стратегії (англійською), а саме:

Обмороження у дітей: профілактика та перша допомога

Зима — чудова пора для відпочинку та ігор з діточками на вулиці, але слід пам’ятати про можливість переохолодження та обмороження.

Зниження температури повітря взимку нижче 20 градусів вже привід для відмови йти на прогулянку з дитиною віком до 3-х років, щоб уникнути обмороження. Однак ризик обмороження відкритих частин тіла у дітей не знижується навіть при відсутності сильних морозів.