Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Друга неділя жовтня –День працівника санітарно-епідемологічної служби

Життя внесло свої корективи в діяльність закладів санітарно-епідеміологічного профілю у зв’язку з пандемією. Для епідеміологів, в першу чергу, та працівників лабораторних центрів загалом, епідемія коронавірусної хвороби не стала несподіванкою, адже організація профілактичних і протиепідемічних заходів в умовах будь-якої епідемії - наш прямий обов’язок.

Дезінфекція криниць - це важливо.

Дезінфекція криниць - це важливо.

Через несприятливі метеорологічні умови, пов`язані з інтенсивними опадами, в районі відбулось підтоплення джерел водопостачання, індивідуальних криниць, сільськогосподарських угідь, індивідуальних вигрібних ям та вбиралень (туалетів). Після сходу води з ґрунтового покриву зберігається небезпека виникнення різноманітних інфекційних захворювань.

Щоб попередити виникнення харчових отруєнь та гострих кишкових інфекційних захворювань, пов`язаних з водним фактором передачі збудника інфекції, є необхідність знезараження води в криницях.

Існує небезпека інфекційних захворювань.

В Тисменицькому районі під час стихії підтоплено 15 населених пунктів. Внаслідок підтоплення житлових будинків, індивідуальних  та громадських колодязів, каптажів, дворових вбиралень, городини на присадибних ділянках, склалась загрозлива епідемічна  ситуація  щодо  поширення гострих кишкових інфекцій (дизентерії, вірусного гепатиту А), харчових отруєнь, лептоспірозу.  Так звані «водні спалахи» інфекційних захворювань виникають в результаті  надходження до споживачів питної води, забрудненої мікробіологічними збудниками, або при споживанні продуктів, помитих неякісною водою.

Богородчанська міжрайонна філія попереджає:

В зв’язку з погіршенням погодніх умов (сильні дощі та зливи), підтопленням житлових будинків, прибудинкових територій, шахтних колодязів, надвірних туалетів, громадських криниць та громадських каптажів склалась загрозлива  епідемічна ситуація щодо поширення гострих кишкових, вірусних інфекцій (дизентерії, вірусного гепатиту А,COVID-19 ), харчових отруєнь, лептоспірозу тощо.

Не втрачайте пильність в період адаптивного карантину

Не втрачайте пильність в період адаптивного карантину

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про перехід до другого етапу послаблення карантину з 22 травня:

дозволена діяльність закладів громадського харчування на виноста літніх майданчиків у них, закладів побутового обслуговування, торгівля непродовольчими товарами в магазинах (зокрема й у торговельних центрах);

відновлена робота перукарень і салонів краси, стоматологічних кабінетів;   дозволено відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, дитячих та спортивних майданчиків.

Чи можна полегшено зітхнути? На жаль, ні.

Другий етап пом’якшення карантину

Нагадаємо, що із 22 травня в Україні почався наступний етап послаблення карантину. Зокрема, з 22 травня уряд дозволив відвідувати храми, проводити спортивні заходи за участі не більше 50 осіб (без глядачів), відновити роботу транспорту в межах області, роботу готелів, із 25 травня – роботу дитячих садків, з 1 червня – спортзалів, басейнів, міжобласні автомобільні перевезення.

 На Івано-Франківщині відкриття дитячих закладів  відтермінували до 01 червня (за рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 22.05.2020р.).

Міністерством охорони здоров’я розроблено чіткі рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти, готелях та при наданні послуг з перевезення пасажирів, які затверджені постановами головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшко.

Зупинюся на основних умовах:

28 квітня в Україні відзначають День охорони праці

Девіз Всесвітнього дня охорони праці 2020 року

ЗУПИНИМО ПАНДЕМІЮ:

безпека і здоров'я на роботі

можуть врятувати життя

ЗВЕРНЕННЯ

Організаційного комітету з підготовки та проведення

Дня охорони праці в Україні у 2020 році

 

Хресна дорога в період пандемії Covid-19

У світі пандемія коронавірусної інфекції  вже забрала  97 тисяч життів. Число інфікованих  коронавірусною хворобою Covid-19 перевищило 1,6 млн, вилікувались більше  360 тисяч. 

В Україні станом на 10 квітня 2203 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 69 летальних, 61 пацієнт одужав. За добу зафіксовано 311 нових випадків.

В Тисменицькому районі проведено ряд організаційних заходів з метою запобігання та занесення на територію району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом.

В Тисменицькому районі проведено ряд організаційних заходів з метою запобігання та занесення на територію району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом.

Видано Розпорядження РДА від 04.03.2020р. «Про тимчасову районну протиепідемічну комісію», яким затверджено склад протиепідемічної комісії, План протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території Тисменицького району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, відбулося засідання тимчасової районної протиепідемічної комісії.

Пам’ятка про самоізоляцію

Що означає «самоізоляція»?

Самоізоляція означає, в першу чергу, утримання від контактування з іншими людьми для того, щоб зменшити ризики інфікування. Це включає будь-які ситуації, коли ви можете тісно контактувати з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше 1 метра або тривалістю понад 15 хвилин). В тому числі публічні заходи, робота, навчання, релігійні служби, спортивні змагання, розважальні заходи, користування транспортом, екскурсії, відвідування ресторанів тощо.

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою.

Для кого потрібна самоізоляція?