Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Літо-2019. Сипляться харчові отруєння

Літо ще триває, а в Україні звідусіль сипляться спалахи інфекційних захворювань та харчових отруєнь.

11-12 липня. Масове отруєння було зафіксовано у дитячому оздоровчому спортивному таборі "Медик-2" у селищі Сергіївка в Одеській області. У таборі перебувало 226 дітей. З симптомами отруєння було госпіталізовано 57дітей та 3 дорослих. У хворих діагностували дизентерію Флекснера.

ЛЕПТОСПІРОЗУ ЛЕГШЕ ЗАПОБІГТИ !!!

То що таке  «лептоспіроз»?

Лептоспіроз – особливо небезпечна інфекція з важким протіканням, що уражає судини, печінку, нирки та інші внутрішні органи.Це хвороба непроточної води та інфікованих тварин. Це найпоширеніший зооантропоноз у світі, зустрічається на всіх континентах.

Для лептоспірозу характерною є сезонність, особливо в липні – серпні, сприятливі умови є ще й у вересні-жовтні.

На лептоспіроз хворіють як свійські так і дикі ссавці, зокрема, гризуни. Висока інфікованість лептоспірозом трапляється серед хатніх гризунів – щурів, мишей.

 

 

Контактні гельмінтози. Ентеробіоз.

               Гострик – збудник ентеробіозу. Закам’янілі яйця гостриків знайшли в рештках життєдіяльності людей, які мають давність 9 тисяч років. У єгипетському папірусі (1.5 тисяч років до н.е.) описані ці гельмінти. У 5 столітті до н.е. Гіпократ описав цього збудника у дітей. У 1758 році шведський біолог Карл Лінней вперше описав цього гельмінта, а у 1853 році англійський лікар Д. Ліч дав назву-ентеробіоз ( грец. Enteron –кишечник, bios-життя, лат. Vermis- черв’як).  Ентеробіоз скрізь дуже поширений – як серед дітей, так і серед дорослих. Поширення ентеробіозу залежить від санітарного стану житла, установи та особистих гігієнічних навичок людей.                Гострики   паразитують  тільки в людини. Гострик – молочно-білий веретеноподібний гельмінт. Довжина самця близько 3 - 5 мм, хвостовий кінець тіла спірально загнутий. Довжина самки доходить до 12 мм, хвостовий кінець тіла загострений, звідси й назва гельмінта – гострик. Харчуються гельмінти вмістом кишок , чисельність паразитів широко варіює від десятків до сотен. Інтенсивні інвазії пов’язані з повторними самозараженнями.

Увага! Почастішали харчові отруєння

Ботулізм, сальмонельоз, дизентерія, гастроентероколіт, - усі ці небезпечні хвороби і стани об’єднує те, що до нашого організму бактерії-збудники найчастіше потрапляють із зіпсованими та неякісними харчовими продуктами, зараженою водою, під час купання у забруднених водоймах, через брудні руки і предмети побуту.

Порятунок від спеки та зневоднення

На вулиці стоїть аномальна спека, тому потрібно дотримуватися певних правил з метою захисту організму від перегрівання та зневоднення.

Чим небезпечна спека?Спека призводить до згущення в організмі крові (а це загрожує виникненню тромбів). Навантаження на всі системи організму при цьому збільшується. У спеку знижується кількість кисню в повітрі, у людини настає гіпоксія – кисневе голодування.

Рекомендації для населення при збиранні та споживанні грибів

В Україні зустрічається близько 80 видів неїстівних шапинкових грибів. Приблизно 20 із них - особливо небезпечні для життя людини.

Для запобігання можливості отруєння грибами

необхідно дотримуватись наступних порад:

1. Найкраще відмовтеся від споживання дикорослих грибів, як від продукту взагалі, а споживайте штучно вирощені печериці, гливи, купуючи їх в магазинах.

Вода – джерело життя

Питна вода - один із найважливіших факторів здоров’я людини. Проблема якості питної води для України була і залишається вкрай актуальною і надзвичайно гострою.

Як запобігти гострим кишковим інфекціям

У теплий період року шкідливі бактерії розмножуються досить швидко  і часто виникають харчові отруєння чи кишкові інфекції,  пов'язані із вживанням продуктів харчування та питної води. До гострих  кишкових  інфекцій  відносяться: сальмонельоз, дизентерія, гастроентероколіт, черевний тиф. Провідним симптомом цих захворювань є діарея (пронос), а також - біль в животі, нудота та блювання.

5 червня - Всесвітній день охорони навколишнього середовища

5 червня - Всесвітній день охорони навколишнього середовища

15 грудня 1972 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища, який щорічно відзначається у більш, ніж 100 країнах світу, в т.ч. і в Україні.

Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. "Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами", - так було поставлене питання в цьому зверненні. Його підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджували людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища.

ХВОРОБА ЛАЙМА ТА ЇЇ НЕБЕЗПЕКА

Лайм бореліоз (аналоги: хвороба Лайма, бореліоз) - це мультисистемне захворювання з ураженням шкіри, серця, нервової системи, суглобів, що схильне до тривалого перебігу. Характеризується переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми. Висип є чіткою ознакою хвороби Лайма. Однак він відсутній в кожному другому випадку. Інші симптоми включають гарячку, кон'юнктивіт, головний біль, м'язові і суглобові проблеми. Швидка терапія особливо важлива на цій стадії захворювання. Чим раніше розпочато лікування захворювання, тим легше запобігти хронічному перебігу.