Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Вода – джерело життя

Питна вода - один із найважливіших факторів здоров’я людини. Проблема якості питної води для України була і залишається вкрай актуальною і надзвичайно гострою.

Як запобігти гострим кишковим інфекціям

У теплий період року шкідливі бактерії розмножуються досить швидко  і часто виникають харчові отруєння чи кишкові інфекції,  пов'язані із вживанням продуктів харчування та питної води. До гострих  кишкових  інфекцій  відносяться: сальмонельоз, дизентерія, гастроентероколіт, черевний тиф. Провідним симптомом цих захворювань є діарея (пронос), а також - біль в животі, нудота та блювання.

5 червня - Всесвітній день охорони навколишнього середовища

5 червня - Всесвітній день охорони навколишнього середовища

15 грудня 1972 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 5 червня Всесвітнім днем охорони навколишнього середовища, який щорічно відзначається у більш, ніж 100 країнах світу, в т.ч. і в Україні.

Приводом до проведення цієї всесвітньої акції послужило звернення, що надійшло 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН. "Або ми покінчимо із забрудненням, або воно покінчить із нами", - так було поставлене питання в цьому зверненні. Його підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу. Вони попереджували людство про безпрецедентну небезпеку, що загрожує йому у зв'язку із забрудненням навколишнього середовища.

ХВОРОБА ЛАЙМА ТА ЇЇ НЕБЕЗПЕКА

Лайм бореліоз (аналоги: хвороба Лайма, бореліоз) - це мультисистемне захворювання з ураженням шкіри, серця, нервової системи, суглобів, що схильне до тривалого перебігу. Характеризується переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми. Висип є чіткою ознакою хвороби Лайма. Однак він відсутній в кожному другому випадку. Інші симптоми включають гарячку, кон'юнктивіт, головний біль, м'язові і суглобові проблеми. Швидка терапія особливо важлива на цій стадії захворювання. Чим раніше розпочато лікування захворювання, тим легше запобігти хронічному перебігу.

Існує небезпека для здоров’я населення.

В зв’язку з погіршенням погодніх умов (сильні дощі та зливи) існує можливість підтоплення житлових будинків,прибудинкових територій, шахтних колодязів, надвірних туалетів та погіршення епідемічної ситуації щодо поширення гострих кишкових інфекцій (дизентерії, вірусного гепатиту А ), харчових отруєнь, лептоспірозу.

22-28 квітня 2019 р. - Всесвітній тиждень імунізації

- проводиться щорічно з метою популяризації використання вакцин для захисту від інфекційних хвороб людей будь-якого віку. Імунізацію визнано найбільш успішною та економічно ефективною профілактичною стратегією, яка на сьогодні дозволяє попередити 28 тяжких інфекційних хвороб.

Всесвітній тиждень імунізації

проводиться щорічно в останній тиждень квітня з метою популяризації використання вакцин для захисту від інфекційних хвороб людей будь-якого віку. Імунізацію визнано найбільш успішною та економічно ефективною профілактичною стратегією, яка на сьогодні дозволяє попередити 28 тяжких інфекційних хвороб.

Епідеміологічна ситуація з кору

 Україна очолила «тривожно високий» ріст захворюваності на кір у світі, заявляє Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Наша країна на першому місці з десяти країн, де минулого року було найбільше випадків кору (понад 53 тисячі).

Кір нарешті відступить?

Україна очолила «тривожно високий» ріст захворюваності на кір у світі, заявляє Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ). Наша країна на першому місці з десяти країн, де минулого року було найбільше випадків кору (понад 53 тисячі).

За даними МОЗ України з початку року на кір вже захворіли 37 328 людей,  а  від ускладнень кору померло - 14.

7 квітня - Всесвітній День здоров’я


Аналіз демографічних показників в Україні, а також в районі дає привід задуматися, чому смертність перевищує народжуваність. Стиль життя впливає на його якість і тривалість. Головні причини, які підвищують ризик передчасної смертності глобально, це високий кров’яний тиск, куріння, алкоголь, високий рівень глюкози в крові, малорухливий спосіб життя, надмірна вага та ожиріння. В комплексі з генетичними факторами вони провокують смертельні хвороби: серцево-судинні, онкологічні, аутоімунні, порушення психічного здоров’я.

Найнадійніший та найдоступніший шлях для запобігання цим хворобам-  здоровий спосіб життя.

Які основні елементи здорового способу життя?