Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Що робити для профілактики коронавірусу та зменшення ризику поширення?

Що робити для профілактики коронавірусу та зменшення ризику поширення?

1. Бути свідомими та зменшити соціальну активність. 2. Зберігати спокій і не панікувати. 3. Використовувати та розповсюджувати інформацію тільки з перевірених джерел. 4. Дбати про гігієну рук, приміщення, а також речей, якими найчастіше користуєтеся (наприклад, мобільного телефону та комп’ютера). 5. Уникати рукостискання та поцілунків при зустрічі з друзями, колегами, знайомими, сусідами тощо. 6. Організувати для співробітників умови для дистанційної роботи. Загальні рекомендації щодо профілактики COVID-19: - слід мити руки з милом протягом не менш, ніж 20 секунд; - не торкайтеся брудними руками очей, носа та рота; - якщо захворіли - залишайтеся вдома; - потрібно чхати та кашляти у згин ліктя або прикривати рот, ніс серветками; - регулярно провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні; - з людьми тримайте дистанцію в 1,5 метри, особливо з тими, хто має симптоми респіраторного захворювання.

СОVID-19 не відступає

Минулого тижня 18 лютого в Івано-Франківській області зареєстрована найбільша добова кількість випадків коронавірусної хвороби у 2021році – 799. Прикарпаття утримує першість по Україні щодо кількості захворілих ще від 5 лютого. Всього за минулий тиждень лабораторно підтверджено 4690 випадків небезпечної хвороби, це на 29,6% більше ніж за попередній тиждень. Найбільше захворіло з 15 по 22 лютого мешканців м.Івано-Франківська, Коломийського, Надвірнянського, Тисменицького, Богородчанського районів.  

Антирекорди COVID-19

Івано-Франківська область продовжує утримувати сумну першість за поширенням коронавірусної інфекції. 12 лютого на Прикарпатті виявили найбільше в Україні нових випадків COVID-19 – 668 хворих. 15 лютого знову виявлено 621 новий випадок. Всього за час пандемії коронавірус забрав життя 1058 прикарпатців.

Епідситуація в районі неблагополучна. Від початку пандемії місто Івано-Франківськ і Тисменицький район кілька разів поспіль були віднесені  до «червоної» зони.

Для короновірусу немає кордонів

 Фахівці стверджують, що вірус СOVID-19 дуже заразливий для оточуючих, він високомутабельний. В більшості інфекційних захворювань  вірус виділяється в інкубаційному періоді.  Цей вірус SARS-CoV-2 починає виділятись за два дні до того,  як в людини виникають клінічні ознаки захворювання.  І вона (інфікована людина) заражає тих, хто біля неї. Тому йде швидкий приріст нових випадків захворювань.

Йодована сіль – необхідний продукт харчуваня

Йодована сіль - необхідний продукт харчування . Йодний дефіцит - проблема, що існує в Україні, та загрожує розвитком йододефіцитних захворювань кожній людині. Згідно з інформацією Міністерства охорони здоров’я, за даними провідних українських наукових інститутів, в останні роки в Україні спостерігається значне підвищення захворювань щитоподібної залози та інших хвороб, пов`язаних з нестачею йоду в раціоні харчування людей. Це стало ще більш відчутно після аварії на Чорнобильській атомній  електростанції.

Епідеміологічна ситуація з СОVID-19 погіршується

Епідеміологічна ситуація  з СОVID-19 погіршується

Епідситуація із захворюваності на COVID-19 в області  неблагополучна.

Найвища захворюваність (на 100 тис. нас.) реєструється в м. Івано-Франківську, Тисменицькому, Богородчанському, Тлумацькому районах, містах Коломия, Бурштин, Яремча.

Станом на 04.02. в районі 4297  випадків COVID-19.

Уряд продовжив карантин до 28 лютого

Уряд продовжив карантин до 28 лютого

На всій території України діють карантинні обмеження, які відповідають «помаранчевому» рівню епідемічної небезпеки.

Під час зимових свят та канікул захворюваність  на COVID-19 зросла в рази. Так,  з перших чисел лютого Івано-Франківська область лідирує по захворюваності серед областей України. До прикладу, захворюваність в Богородчанському районі за останні тижні зросла в двічі з 76 до 317 випадків, в Тисменицькому районі  - з 73 до 167 випадків.

Карантинні обмеження у 2021 році

Карантинні обмеження у 2021 році

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 9 грудня № 1236 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19» з 08 січня до 24 січня включно 2021 року в Україні продовжують діяти  посилені карантинні обмеження - так званий карантин зимових канікул.

Забороняється відвідування закладів освіти будь-якої форми власності, крім дитячих садків.

В полоні коронавірусу

В Україні  станом на 18 листопада лабораторно підтверджені 570 153 випадки коронавірусної хвороби COVID-19, з них за добу - 12 496. Захворіли 535 дітей та 529 медпрацівників. Подібний антирекорд було зареєстровано 14 листопада - 12 524 випадків COVID -19.

На Франківщині станом на ранок 18 листопада підтверджено 29 542 (+570 за добу)  випадки захворювання коронавірусу. Померли 7людей, всього в області зафіксували 536 смертей від початку пандемії.

 В Тисменицькому районі в листопаді кількість хворих зросла від 1889 випадків 01.11. до 2730 випадків 17.11., щоденно фіксується від 20 до 70 нових випадків.  Померли 30 людей. Одужали 815.

Завтра в Україні будуть діяти нові обмеження

У зв’язку з різким зростанням хворих (за минулу добу 12.11 коронавірус виявили у 11787 осіб), в Україні вже з 14-15 листопада починають діяти нові обмеження. Запроваджується карантин вихідного дня.

Нові обмеження починають діяти з 00:00 суботи до 00:00 понеділка  на всій території України (незалежно від кольору карантинної зони).

У суботу та неділю в Україні буде заборонено:

·              робота ресторанів, кафе, закладів громадського харчування (можлива тільки торгівля на виніс)