Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Карантинні обмеження у 2021 році

Карантинні обмеження у 2021 році

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  від 9 грудня № 1236 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19» з 08 січня до 24 січня включно 2021 року в Україні продовжують діяти  посилені карантинні обмеження - так званий карантин зимових канікул.

Забороняється відвідування закладів освіти будь-якої форми власності, крім дитячих садків.

В полоні коронавірусу

В Україні  станом на 18 листопада лабораторно підтверджені 570 153 випадки коронавірусної хвороби COVID-19, з них за добу - 12 496. Захворіли 535 дітей та 529 медпрацівників. Подібний антирекорд було зареєстровано 14 листопада - 12 524 випадків COVID -19.

На Франківщині станом на ранок 18 листопада підтверджено 29 542 (+570 за добу)  випадки захворювання коронавірусу. Померли 7людей, всього в області зафіксували 536 смертей від початку пандемії.

 В Тисменицькому районі в листопаді кількість хворих зросла від 1889 випадків 01.11. до 2730 випадків 17.11., щоденно фіксується від 20 до 70 нових випадків.  Померли 30 людей. Одужали 815.

Завтра в Україні будуть діяти нові обмеження

У зв’язку з різким зростанням хворих (за минулу добу 12.11 коронавірус виявили у 11787 осіб), в Україні вже з 14-15 листопада починають діяти нові обмеження. Запроваджується карантин вихідного дня.

Нові обмеження починають діяти з 00:00 суботи до 00:00 понеділка  на всій території України (незалежно від кольору карантинної зони).

У суботу та неділю в Україні буде заборонено:

·              робота ресторанів, кафе, закладів громадського харчування (можлива тільки торгівля на виніс)

Друга неділя жовтня –День працівника санітарно-епідемологічної служби

Життя внесло свої корективи в діяльність закладів санітарно-епідеміологічного профілю у зв’язку з пандемією. Для епідеміологів, в першу чергу, та працівників лабораторних центрів загалом, епідемія коронавірусної хвороби не стала несподіванкою, адже організація профілактичних і протиепідемічних заходів в умовах будь-якої епідемії - наш прямий обов’язок.

Дезінфекція криниць - це важливо.

Дезінфекція криниць - це важливо.

Через несприятливі метеорологічні умови, пов`язані з інтенсивними опадами, в районі відбулось підтоплення джерел водопостачання, індивідуальних криниць, сільськогосподарських угідь, індивідуальних вигрібних ям та вбиралень (туалетів). Після сходу води з ґрунтового покриву зберігається небезпека виникнення різноманітних інфекційних захворювань.

Щоб попередити виникнення харчових отруєнь та гострих кишкових інфекційних захворювань, пов`язаних з водним фактором передачі збудника інфекції, є необхідність знезараження води в криницях.

Існує небезпека інфекційних захворювань.

В Тисменицькому районі під час стихії підтоплено 15 населених пунктів. Внаслідок підтоплення житлових будинків, індивідуальних  та громадських колодязів, каптажів, дворових вбиралень, городини на присадибних ділянках, склалась загрозлива епідемічна  ситуація  щодо  поширення гострих кишкових інфекцій (дизентерії, вірусного гепатиту А), харчових отруєнь, лептоспірозу.  Так звані «водні спалахи» інфекційних захворювань виникають в результаті  надходження до споживачів питної води, забрудненої мікробіологічними збудниками, або при споживанні продуктів, помитих неякісною водою.

Богородчанська міжрайонна філія попереджає:

В зв’язку з погіршенням погодніх умов (сильні дощі та зливи), підтопленням житлових будинків, прибудинкових територій, шахтних колодязів, надвірних туалетів, громадських криниць та громадських каптажів склалась загрозлива  епідемічна ситуація щодо поширення гострих кишкових, вірусних інфекцій (дизентерії, вірусного гепатиту А,COVID-19 ), харчових отруєнь, лептоспірозу тощо.

Не втрачайте пильність в період адаптивного карантину

Не втрачайте пильність в період адаптивного карантину

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про перехід до другого етапу послаблення карантину з 22 травня:

дозволена діяльність закладів громадського харчування на виноста літніх майданчиків у них, закладів побутового обслуговування, торгівля непродовольчими товарами в магазинах (зокрема й у торговельних центрах);

відновлена робота перукарень і салонів краси, стоматологічних кабінетів;   дозволено відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, дитячих та спортивних майданчиків.

Чи можна полегшено зітхнути? На жаль, ні.

Другий етап пом’якшення карантину

Нагадаємо, що із 22 травня в Україні почався наступний етап послаблення карантину. Зокрема, з 22 травня уряд дозволив відвідувати храми, проводити спортивні заходи за участі не більше 50 осіб (без глядачів), відновити роботу транспорту в межах області, роботу готелів, із 25 травня – роботу дитячих садків, з 1 червня – спортзалів, басейнів, міжобласні автомобільні перевезення.

 На Івано-Франківщині відкриття дитячих закладів  відтермінували до 01 червня (за рішенням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 22.05.2020р.).

Міністерством охорони здоров’я розроблено чіткі рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти, готелях та при наданні послуг з перевезення пасажирів, які затверджені постановами головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшко.

Зупинюся на основних умовах:

28 квітня в Україні відзначають День охорони праці

Девіз Всесвітнього дня охорони праці 2020 року

ЗУПИНИМО ПАНДЕМІЮ:

безпека і здоров'я на роботі

можуть врятувати життя

ЗВЕРНЕННЯ

Організаційного комітету з підготовки та проведення

Дня охорони праці в Україні у 2020 році