Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Сезон оздоровлення : Гострі кишкові інфекції, харчові отруєння та їх профілактика

В зв’язку із настанням літа зростає ризик захворювання на гострі кишкові інфекції. Літо у багатьох асоціюється з теплом, добрим настроєм і безперечно літнім відпочинком. Саме в цей період більшість школярів перебуває в оздоровчих таборах. Але, як відомо, відпочинок повинен бути не лише приємним, але й корисним. Табір з денним перебуванням дітей для нашого району виявився ідеальною формою організації оздоровлення.

Моральна медицина – медицина майбутнього

У сучасному суспільстві безліч соціально значимих сфер життя людини перетворено на прибуткові підприємства. Не обійшла ця доля й медицину. Куди не глянь – приватні клініки та лабораторії, що ставлять ступінь рентабельності на перше місце.  Усі вже звикли, що безкоштовної медицини нема.  Питання суспільної користі пропонованих медичних послуг  та  їх вплив на життя і долі пацієнтів не завжди відповідають вимогам людської моралі та принципам Гіпократа.  Головне завдання медицини - зцілювати людей, а не заробляти на чужому лихові. Проте, приватна практика існує в усьому світі, тому самі медики зацікавлені у підтримці та розвитку медичного бізнесу.

тренувальне навчання

тренувальне навчання

24.05.2018 р.  на базі Лисецької ЦРЛ відбулося тренувальне навчання на випадок виявлення чи підозри захворювання, що мають міжнародне значення ( чума, холера, геморагічні гарячки). Саме навчання відбувалось в ЛА ЗПСМ с. Черніїв з залученям медиків, спеціалістів Богородчанської міжрайонної філії «ДУ Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ У». Згідно задуму хвора прийшла на прийом до лікаря ЗПСМ, яка запідозривши холеру діяла згідно схеми оповіщення та оперативного плану. Разом з тим відпрацьовувалися навики одягання та знімання протичумного костюма.  Викликалася евакобригада( працівники станції швидкої медичної допомоги), яка прибула в ЛА  ЗПСМ с. Черніїв в ПЧК.

ХВОРОБА ЛАЙМА ТА ЇЇ НЕБЕЗПЕКА

 Лайм бореліоз (аналоги: хвороба Лайма, бореліоз) - це мультисистемне захворювання з ураженням шкіри, серця, нервової системи, суглобів, що схильне до тривалого перебігу. Характеризується переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми. Висип є чіткою ознакою хвороби Лайма. Однак він відсутній в кожному другому випадку. Інші симптоми включають гарячку, кон'юнктивіт, головний біль, м'язові і суглобові проблеми. Швидка терапія особливо важлива на цій стадії захворювання. Чим раніше розпочато лікування захворювання, тим легше запобігти хронічному перебігу.

Чи чисту воду ми п’ємо з криниці?

Те, що якість води має надзвичайно великий вплив на наше здоров'я, загальновідомо. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, внаслідок споживання недоброякісної  питної води щороку приблизно 25% населення, особливо дитячого, ризикує захворіти.

Кондиціонер чи пневмонія?

Іноді в літню пору року у людей, відпочиваючих на узбережжі, в готелях, раптово з'являються симптоми «застуди». Одні відпочивальники вирішують, що це алергія на незнайомі овочі, фрукти, місцеву кухню, інші припускають, що слабкість і нездужання пов'язані зі зміною клімату, треті впевнені, що їх протягло кондиціонером, вітерцем з моря.

Синдром дисбактеріозу

Склад нормальної мікрофлори кишечника досить індивідуальний. Він формується з перших днів життя дитини, змінюється залежно від віку та характеру харчування. Стан кишкової мікрофлори відображає загальний стан організму і перш за все його травного тракту.

Наш спільний захист, вакцини діють

Протягом Європейського тижня імунізації, який проходив під таким гаслом з 23 по 29 квітня, в Україні відбулась низка заходів задля підвищення рівня обізнаності щодо вакцинації: семінари, зустрічі з медиками і батьками, флеш-моби, громадські форуми. Розпочав роботу тематичний сайт про вакцинацію, де батьки зможуть дізнатися все про сучасні методи захисту дітей від інфекційних хвороб.

Аскаридоз та його профілактика

Захворювання людини спричиняють понад 270 видів гельмінтів, з яких близько 30 зустрічаються в Україні.

Найактуальнішими для нашого рєгіону є наступні паразити:

- аскариди, гострики, волосоголовці, карликові ціп’яки та лямбліоз.

Всесвітній день здоров’я

Всесвітній день здоров’я відзначається щорічно 7-го квітня. Тема Всесвітнього дня здоров’я 2018 року - Загальне охоплення послугами охорони здоров’я: для всіх і всюди, а гасло - «Здоров’я для всіх».

Сократ свого часу сказав:«Здоров’я — не все, але все без здоров’я — ніщо». Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Людина, яка нехтує елементарними правилами збереження власного здоров’я, рано чи пізно змушена витрачати значні кошти на відновлення здоров’я, а його як відомо і за гроші не придбаєш.