Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Про епідеміологічну ситуацію з кору

Богородчанська міжрайонна філія інформує, що епідеміологічна ситуація з кору неблагополучна.

У січні (станом на 30.01) зареєстровано 76 випадків кору (на 52 більше, ніж у грудні 2017р.), з них 53 - серед дітей 0-17 років. Віковий розподіл захворілих дітей такий: до року – 5, 1-4р. – 12, 5-9р. – 11, 10-14р. – 13, 15-17р. – 12. Серед захворілих – 30,3 % з дорослого населення.

Профілактика грипу та застуди

Захворювання, які ми називаємо застудними, з'являються не через холод, а через віруси. Коли дрібні вірусні частинки потрапляють в організм і починають розмножуватися, ми хворіємо.

Богородчанська міжрайонна філія повідомляє: з початку епідсезону (з 01.10.2017 по 24.01.2018р) захворіло на ГРВІ 4124 жителів Тисменицького району, з них 69,4%  - діти 0-17р. Серед захворілих школярі становлять 39,7%. За цей період було госпіталізовано  в обласну клінічну інфекційну лікарню 24 хворих ГРВІ, з них 19 дітей.

Покращуйте здоров’я вже зараз

Пропонуємо десять найважливіших пунктів, які ви обов’язково маєте реалізувати у 2018-му. Ці прості речі допоможуть поліпшити самопочуття, зберегти молодість та здоров’я, а іноді навіть врятувати життя.

Чому варто кинути курити?

Тютюнопаління — це найбільш поширена звичка, що завдає великої  шкоди здоров’ю людини. З цією метою ВООЗ запланована  організація інформування населення відповідно до Рамкової конвенції з боротьби проти тютюну та стратегій MPOWER. Даний пакет був розроблений ВООЗ у 2008 році для сприяння здійсненню урядами  шести стратегій боротьби проти тютюну (кожна буква відповідає назві стратегії (англійською), а саме:

Обмороження у дітей: профілактика та перша допомога

Зима — чудова пора для відпочинку та ігор з діточками на вулиці, але слід пам’ятати про можливість переохолодження та обмороження.

Зниження температури повітря взимку нижче 20 градусів вже привід для відмови йти на прогулянку з дитиною віком до 3-х років, щоб уникнути обмороження. Однак ризик обмороження відкритих частин тіла у дітей не знижується навіть при відсутності сильних морозів.

Знайомтеся – тарілка здорового харчування.

На жаль, статистика свідчить, що українці нехтують принципами здорового харчування і це суттєво знижує якість життя і, врешті, несе загрозу їх здоров’ю. Сьогодні близько половини українців мають зайву вагу або ожиріння. Харчування – один з ключових факторів попередження низки хронічних захворювань. В той же час, це і фактор ризику, бо завжди залишається свідомим вибором кожної окремої людини. МОЗ України розроблені нові рекомендації з раціонального харчування з врахуванням наших національних традицій і звичок. Це доступно і просто.

Напередодні новорічних та різдвяних свят  важливо закупити необхідні продукти, а протягом свят не набрати зайвих кілограмів та не зашкодити здоровю. Отож, тарілка здорового харчування має виглядати наступним чином:

Як захиститися від грипу

Медпрацівники усвідомлюють високий ризик щодо можливості захворіти на грип в сезон підвищеної захворюваності на ГРВІ. Надійно захистити від грипу, або попередити розвиток його ускладнень при інфікуванні може тільки вакцинація.

РИЗИКИ ПРИ ВІДВІДУВАННІ СТОМАТКАБІНЕТІВ

Захворюваність на внутрішньо-лікарняні інфекції і боротьба з ними належить до пріоритетних проблем охорони здоров'я.

Інфекціями заражаються медичні працівники та пацієнти при наданні медичної допомоги як у стаціонарах, так і в амбулаторно-поліклінічних умовах. Крім цього, реєструються професійні внутрішньо-лікарняні зараження медичних працівників, що за таких умов стають джерелом інфекції.

ТАРИФИ (ПРЕЙСКУРАНТИ)

на роботи і послуги, що виконуються і надаються за плату

 ДУ «Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України

( затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2006 р. N 662)

 

Для інформування підприємців району

Інформуємо, що Державна установа «Івано-Франківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України», в тому числі Богородчанська міжрайонна філія відповідно до Статуту Державної установи надають платні послуги за зверненнями фізичних і юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо проведення мікробіологічних, вірусологічних, паразитологічних, санітарно-гігієнічних, токсиколого-гігієнічних та інших досліджень щодо безпеки факторів, які можуть небезпечно впливати на стан здоров»я людини у будівлях, спорудах, на територіях, сировині, продукції та ін..