Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Стаття на тему « Пестицидна небезпека!!!!»

Сучасне життя неможливо уявити без використання пестицидів – отруйних речовин, що застосовуються для знищення шкідливих організмів. Але поряд з корисною дією пестициди можуть стати причиною гострих отруєнь, які виникають при порушенні правил безпеки під час роботи з ними.

Чим Центр громадського здоров’я відрізняється від СЕС?

Медична реформа розпочалась. Усі очікують бажаного результату. Хоча на даному етапі більше критики, ніж схвалення.  Нині в Україні вкрай складна демографічна ситуація. За 26 років незалежності кількість населення скоротилася на 10 млн, хоча показник народжуваності приблизно такий самий, як і в європейських державах, а от смертність утричі вища. Аби зупинити чи бодай уповільнити цей процес, держава мусить подбати про якість питної води, повітря, продуктів харчування, забезпечити нормальні умови праці людей, заохотити населення дбати про своє здоров’я і забезпечити відповідні умови. Розроблено проект Закону України «Про систему громадського здоров’я», який 19 червня 2018 року опубліковано для обговорення. 

Профілактика гострих кишкових інфекційних захворювань

Гострі кишкові інфекції поширені повсюдно, але часто захворюваність переважає серед контингентів населення з незадовільним соціально-економічним і санітарно-гігієнічним статусом.

Вірусні гепатити – фактор ризику для здоров’я

З 2011 року Всесвітня організація охорони здоров'я внесла в свій календар день боротьби з гепатитом. Була обрана дата 28 липня – день народження Баруха Самюеля Блумберга, вченого і лікаря, який відкрив вірус гепатиту B і за це одержав Нобелівську премію.

Сезон оздоровлення : Гострі кишкові інфекції, харчові отруєння та їх профілактика

В зв’язку із настанням літа зростає ризик захворювання на гострі кишкові інфекції. Літо у багатьох асоціюється з теплом, добрим настроєм і безперечно літнім відпочинком. Саме в цей період більшість школярів перебуває в оздоровчих таборах. Але, як відомо, відпочинок повинен бути не лише приємним, але й корисним. Табір з денним перебуванням дітей для нашого району виявився ідеальною формою організації оздоровлення.

Моральна медицина – медицина майбутнього

У сучасному суспільстві безліч соціально значимих сфер життя людини перетворено на прибуткові підприємства. Не обійшла ця доля й медицину. Куди не глянь – приватні клініки та лабораторії, що ставлять ступінь рентабельності на перше місце.  Усі вже звикли, що безкоштовної медицини нема.  Питання суспільної користі пропонованих медичних послуг  та  їх вплив на життя і долі пацієнтів не завжди відповідають вимогам людської моралі та принципам Гіпократа.  Головне завдання медицини - зцілювати людей, а не заробляти на чужому лихові. Проте, приватна практика існує в усьому світі, тому самі медики зацікавлені у підтримці та розвитку медичного бізнесу.

тренувальне навчання

тренувальне навчання

24.05.2018 р.  на базі Лисецької ЦРЛ відбулося тренувальне навчання на випадок виявлення чи підозри захворювання, що мають міжнародне значення ( чума, холера, геморагічні гарячки). Саме навчання відбувалось в ЛА ЗПСМ с. Черніїв з залученям медиків, спеціалістів Богородчанської міжрайонної філії «ДУ Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ У». Згідно задуму хвора прийшла на прийом до лікаря ЗПСМ, яка запідозривши холеру діяла згідно схеми оповіщення та оперативного плану. Разом з тим відпрацьовувалися навики одягання та знімання протичумного костюма.  Викликалася евакобригада( працівники станції швидкої медичної допомоги), яка прибула в ЛА  ЗПСМ с. Черніїв в ПЧК.

ХВОРОБА ЛАЙМА ТА ЇЇ НЕБЕЗПЕКА

 Лайм бореліоз (аналоги: хвороба Лайма, бореліоз) - це мультисистемне захворювання з ураженням шкіри, серця, нервової системи, суглобів, що схильне до тривалого перебігу. Характеризується переважним ураженням шкіри у вигляді мігруючої еритеми. Висип є чіткою ознакою хвороби Лайма. Однак він відсутній в кожному другому випадку. Інші симптоми включають гарячку, кон'юнктивіт, головний біль, м'язові і суглобові проблеми. Швидка терапія особливо важлива на цій стадії захворювання. Чим раніше розпочато лікування захворювання, тим легше запобігти хронічному перебігу.

Чи чисту воду ми п’ємо з криниці?

Те, що якість води має надзвичайно великий вплив на наше здоров'я, загальновідомо. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, внаслідок споживання недоброякісної  питної води щороку приблизно 25% населення, особливо дитячого, ризикує захворіти.

Кондиціонер чи пневмонія?

Іноді в літню пору року у людей, відпочиваючих на узбережжі, в готелях, раптово з'являються симптоми «застуди». Одні відпочивальники вирішують, що це алергія на незнайомі овочі, фрукти, місцеву кухню, інші припускають, що слабкість і нездужання пов'язані зі зміною клімату, треті впевнені, що їх протягло кондиціонером, вітерцем з моря.