Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

МАЛЯРІЯ

Малярія - гостра трансмісивна інфекційна хвороба, якій властиві періодичні приступи гарячки, збільшення печінки та селезінки, анемія. Її спричиняють чотири види плазмодіїв: триденну малярію - P . vivax , чотириденну - P . malariae , особливий вид триденної - P . ovale , тропічну - P . falciparum . Збудник проходить складний життєвий цикл із зміною двох хазяїв: безстатевий (шизогонія) - в організмі людини чи хребетних тварин та статевий (спорогонія) - у комарів роду Anopheles .

 

Якщо розбився ртутний термометр?

Не піддавайтесь паніці, але знайте: ртуть - речовина 1-го класу небезпеки, особливо шкідливі її випари. У стандартному градуснику міститься до 5 г ртуті. Якщо термометр розбився в житловій кімнаті площею 12-18 кв.м., концентрація випарів ртуті через кілька годин перевищує гранично допустимі концентрації в 50-100 разів.

Грипу можна протистояти

Разом з похолоданням, холодним вітром та нічними заморозками з перших днів жовтня стартував сезон грипу в Україні. Тож, саме зараз час робити щеплення дорослим і дітям та посилювати імунітет профілактичними засобами. 

28 вересня-Всесвітній день боротьби зі сказом

Всесвітній день боротьби зі сказом є ініціативою благодійної організації «Альянс по боротьбі зі сказом» (ARC) та «Центрів боротьби з хворобами і профілактики хвороб» (CDC), за підтримки Всесвітньої Організації Охорони здоров’я. Цей День має щорічний характер і проводиться 28 вересня.

Всесвітній день боротьби зі сказом покликаний підвищувати інформованість про наслідки сказу у людини і тварин, як попереджати це захворювання серед людей, в тому числі проводячи боротьбу з його збудником в резервуарах серед тварин.

Дифтерія і правець небезпечніші за кір. Що робити

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України від дифтерії та правця вакциновані менше 70% дітей, а рівень охоплення щепленнями серед дорослих - ще нижчий. В області як і в Україні вкрай низький рівень охоплення щепленнями населення проти вказаних інфекцій. Існує ризик виникнення великої кількості випадків цієї інфекції.

Наслідки можливого спалаху дифтерії можуть бути набагато серйознішими, ніж у випадку з кором. За статистикою, серед тисячі хворих на кір помирає одна людина, а при дифтерії - від 50 до 100 смертей на тисячу інфікованих.

Нагадуємо, що дифтерія — це гостре інфекційне захворювання дихальних шляхів. Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий. 

ОБЕРЕЖНО ВОШІ !!!

  Цією хворобою може інфікуватися кожний, незалежно від соціального становища при безпосередньому контакті з завошивленими особами, здебільшого волоссям, при користуванні спільними речами – одягом, білизною, головними уборами, гребінцями, щітками для волосся тощо. При значній завошивленості людини воші можуть переповзати по підлозі та по різних предметах, на яких вони можуть зберігати життєздатність впродовж 2 діб. Людина може бути уражена педикульозом в громадському транспорті, магазині, басейні по місцю навчання чи роботи. Сприяють розмноженню вошей скупченість населення та не виконання правил особистої гігієни. 

Літо-2019. Сипляться харчові отруєння

Літо ще триває, а в Україні звідусіль сипляться спалахи інфекційних захворювань та харчових отруєнь.

11-12 липня. Масове отруєння було зафіксовано у дитячому оздоровчому спортивному таборі "Медик-2" у селищі Сергіївка в Одеській області. У таборі перебувало 226 дітей. З симптомами отруєння було госпіталізовано 57дітей та 3 дорослих. У хворих діагностували дизентерію Флекснера.

ЛЕПТОСПІРОЗУ ЛЕГШЕ ЗАПОБІГТИ !!!

То що таке  «лептоспіроз»?

Лептоспіроз – особливо небезпечна інфекція з важким протіканням, що уражає судини, печінку, нирки та інші внутрішні органи.Це хвороба непроточної води та інфікованих тварин. Це найпоширеніший зооантропоноз у світі, зустрічається на всіх континентах.

Для лептоспірозу характерною є сезонність, особливо в липні – серпні, сприятливі умови є ще й у вересні-жовтні.

На лептоспіроз хворіють як свійські так і дикі ссавці, зокрема, гризуни. Висока інфікованість лептоспірозом трапляється серед хатніх гризунів – щурів, мишей.

 

 

Контактні гельмінтози. Ентеробіоз.

               Гострик – збудник ентеробіозу. Закам’янілі яйця гостриків знайшли в рештках життєдіяльності людей, які мають давність 9 тисяч років. У єгипетському папірусі (1.5 тисяч років до н.е.) описані ці гельмінти. У 5 столітті до н.е. Гіпократ описав цього збудника у дітей. У 1758 році шведський біолог Карл Лінней вперше описав цього гельмінта, а у 1853 році англійський лікар Д. Ліч дав назву-ентеробіоз ( грец. Enteron –кишечник, bios-життя, лат. Vermis- черв’як).  Ентеробіоз скрізь дуже поширений – як серед дітей, так і серед дорослих. Поширення ентеробіозу залежить від санітарного стану житла, установи та особистих гігієнічних навичок людей.                Гострики   паразитують  тільки в людини. Гострик – молочно-білий веретеноподібний гельмінт. Довжина самця близько 3 - 5 мм, хвостовий кінець тіла спірально загнутий. Довжина самки доходить до 12 мм, хвостовий кінець тіла загострений, звідси й назва гельмінта – гострик. Харчуються гельмінти вмістом кишок , чисельність паразитів широко варіює від десятків до сотен. Інтенсивні інвазії пов’язані з повторними самозараженнями.

Увага! Почастішали харчові отруєння

Ботулізм, сальмонельоз, дизентерія, гастроентероколіт, - усі ці небезпечні хвороби і стани об’єднує те, що до нашого організму бактерії-збудники найчастіше потрапляють із зіпсованими та неякісними харчовими продуктами, зараженою водою, під час купання у забруднених водоймах, через брудні руки і предмети побуту.