Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Аналітична довідка про роботу Тисменицького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за 2016 рік

Тисменицький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (далі – Центр) створений розпорядженням голови Тисменицької районної державної адміністрації від 18.02.2003 р. № 45.

Центр є спеціальним закладом, що проводить соціальну роботу із сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Діяльність Центру спрямована на реалізацію державних, національних, галузевих, регіональних та районних програм.

Робота здійснюється відповідно до Положення про Центр (зі змінами від 28.08.2015 року № 346), регламенту Центру, плану роботи на рік.

І. Пріоритетним напрямом роботи, згідно з нормативно-правовими документами, є соціальна робота із сім’ями з дітьми та особами, які опинилися у складних життєвих обставинах і самостійно не можуть їх подолати. Так, у 2016 році на обліку в Центрі перебувала 371 сім’я, в них – 507 дітей. З них під соціальним супроводом - 61 сім’я, в них - 94 дитини та за карткою роботи з сім’єю - 310 сімей, в них 413 дітей. 23 сім’ї - знято з соціального супроводу з досягненням позитивного результату.

Основними проблемами потрапляння сімей у кризові ситуації є: складні стосунки в сім’ї, у тому числі насилля; малозабезпеченість; відсутність документів, пільг, на які сім’я має право; ризик передачі дитини до інтернатного закладу; неналежний догляд за дітьми; безробіття; шкідливі звички батьків.

 

ІІ. Також впродовж 2016 року Тисменицьким Центром забезпечено соціальне супроводження 6 прийомних сімей, в яких виховується 13 прийомних дітей (1 сім’я, 1 дитина - перемістились з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції).

З метою популяризації  сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування працівниками Центру розповсюджуються інформаційно-просвітницькі матеріали, розміщується інформація на офіційному сайті райдержадміністрації.

 

ІІІ. Станом на 01.01.2017 року на обліку в Тисменицькому Центрі перебуває 582 військовослужбовця – учасники АТО, з них 38 – отримали захворювання в зоні АТО та 24 – поранення.

Під соціальним супроводом протягом 2016 року перебувало 9 сімей, в них – 13 дітей. 7 сімей – зняті з соціального супроводу з досягненням позитивного результату.

Також дані сім»ї залучались до таких заходів, як «День батька», День захисту дітей, «Тиждень сім’ї», до благодійних акцій «Вефіль», перегляд вистав, до Дня св. Миколая та Новорічних свят. 

Працівниками центру надаються інформаційні послуги з наступних питань:

1.                отримання відповідного статусу учасника бойових дій;

2.                пільги та соціальнігарантії;

3.                лікування, реабілітація, адаптація та подальше працевлаштування;

4.                отримання матеріальної допомоги.

 

ІV. На території Тисменицького району протягом 2016 року перебувало114 осіб та сімей, в них - 50 дітей, які перемістились тимчасово  окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції.

Основними  проблемами сімей та осіб були:

- відсутність документів, допомог та пільг, на які сім'ї мають право,

- адаптація в новому середовищі;

- постановка на облік в РЦЗ,

- низька забезпеченість речами першої необхідності.

 

V. Тисменицьким Центром постійно здійснюється соціальна робота з дітьми та молоддю з обмеженими функціональними можливостями та їх сім’ями з метою виявлення тих, які потребують допомоги. Постійно надаються соціально-педагогічні, юридичні та інформаційні послуги даним сім’ям.

В районі прийнята і діє програма навчання дітей та молоді з обмеженими фізичними можливостями на 2016-2020 роки. Фінансування заходів програми здійснюється за рахунок коштів, передбачених у районному бюджеті. Дана Програма передбачає фінансування транспортних витрат на перевезення дітей-інвалідів Тисменицького району до місця навчання.

За кошти програми дітям з обмеженими фізичними можливостями закуплено та роздано 150 подарунків до Дня св. Миколая.

 

VІ.Заходи:

Впродовж 2016 рокуТисменицьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді постійно проводились інформаційно-просвітницькі заходи щодо підвищення в суспільстві престижу сім’ї, утвердження пріоритетності сімейних цінностей, підвищення ролі батьків у вихованні дитини. Зокрема, проводилися такі заходи, як «День батька», «День матері», «Тиждень сім’ї», постійно відбуваються бесіди щодо відповідального батьківства, важливості виховання дітей в сім’ях.

В червні 2016 року відбувся обласний фестиваль творчості для дітей з функціональними обмеженнями «Повір у себе», в якому взяли участь 5 дітей з Тисменицького району. Фестиваль проводився в таких номінаціях: літературна творчість, образотворче, декоративно-прикладне, декламаційне, музичне, фотомистецтво.

- 30 листопада 2016 рокувідбувся обласний фестиваль творчості молоді з особливими потребами «Горицвіт» метою якого є виявлення творчих надбань. Тисменицький район представляли 6 осіб з обмеженими фізичними можливостями.

- протягом жовтня 2016 року проводився конкурс соціальної реклами «Наше майбутнє – без шкідливих звичок», метою якого було представлення діяльності центрів взагалі і, зокрема, напрямку здійснення соціальної роботи з профілактики негативних явищ в суспільстві. До даного заходу залучалися волонтери, учні та вчителі шкіл Тисменицького району.

- з 25 листопада по 10 грудня поточного року проходила щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», спрямована на привернення уваги громадськості  до актуальних для українського суспільства проблем щодо подолання насильства в сім’ї, формування свідомості усіх верств населення до нетерпимого ставлення до насильства.

            - для дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей, які перемістилися з тимчасово окупованої території та району проведення антитерористичної операції, дітей переселенців організовано безкоштовний перегляд вистав.

 

VII. Співпраця

З метою якісного здійснення соціальної роботи із найуразливішими верствами населення, Центром налагоджено співпрацю із державними та громадськими організаціями, зокрема:

районною організацією «Товариства Червоного Хреста України»,

українською діаспорою в Італії міст Конеляно, Вітторіо Венето, Тревізо,

Центром соціально-психологічної реабілітації дітей м. Івано-Франківськ.

 

 

 

Директор центру                                                             Сергій Круліковський