Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Страхувальники Тисмениччини в січні сплатили понад 8 млн. грн. ЄСВ

17.02.2017

Протягом січня 2017 року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування у Тисменицькому районі  становить 8 млн. 320 тис. грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження єдиного внеску збільшилось на 1 млн 899 тис. грн.

 Зріст надходження внеску, в основному пов’язаний  з тим, що Законом України від 21 грудня 2016 року № 1801-VIII «Про Державний бюджет України на 2017 рік» визначено, що мінімальна заробітна плата з 1 січня 2017 року становить 3200 гривень внаслідок чого і збільшився мінімальний страховий внесок, який зобов’язані сплачувати платники єдиного внеску, зокрема:


 – роботодавці, у разі якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць;

 – фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, крім фізичних осіб – підприємців віднесених до першої групи платників єдиного податку, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність

 Також, Законом України від 6 грудня 2016 року № 1774-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено низку змін до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464 – VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», які набули чинності з 1 січня 2017 року, зокрема, щодо фізичних осіб-підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме, якщо ними не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такі платники зобов’язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

 Водночас фахівці Тисменицької ОДПІ нагадують, що в четвер, 9 лютого 2017, останній день подання звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, в тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування.