Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

Відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

20 лютого 2017 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації, яке провів перший заступник голови Тисменицької районної державної адміністрації Володимир Заник. У роботі комісії взяв участь заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Микола Сендецький.

Причиною засідання став випадок, виявлення збудника африканської чуми свиней.

DSC_0507

При досліджені відібраних проб біологічного матеріалу в Державному науково-дослідному інституті лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м. Київ, від загиблого дикого кабана, який належить вольєрному господарстві с. Рибне ПП «СЛМНДПЗГ «Чорний ліс» Тисменицького району встановлено діагноз африканської чуми свиней.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху захворювання спеціалістами Держпродспоживслужби області та району проведено епізоотичне розслідування та негайно було вжито всіх необхідних заходів щодо недопущення поширення африканської чуми свиней за межі епізоотичного осередку.

DSC_0501

Обговоривши ситуацію, комісія оголосила неблагополучним вольєрне господарство с. Рибне ПП «СЛМНДПЗГ «Чорний ліс» та відповідно накладено карантинні обмеження.

DSC_0504

Усі необхідні заходи безпеки проводять Держпродспоживслужба та ветеринарна служба району. Про це йдеться у відповідному рішенні від 20.02.2017 року № 01. Крім того, розроблено план заходів по оздоровленню вогнища захворювання.