Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Понад 400 тис. грн. сплатили платники Тисмениччини податку на нерухоме майно.

07.03.2017

Надходження Тисмениччини від оподаткування об’єктів нерухомого майна громадян та юридичних осіб, які перебувають на обліку Тисменицькій  ОДПІ, у січні-лютому 2017 року склало 404,8 тис. грн., що перевищило минулорічні  надходження аналогічного періоду майже  на 260 тис. гривень. Про це повідомив  перший заступник начальника Іван Пилипенко.


Як пояснює посадовець, відповідно до норм Податкового кодексу об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є житлова та нежитлова нерухомість, що перебуває у власності громадян та юридичних осіб. Платники цього податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних щодо: об’єктів нерухомості, розміру загальної площі об’єктів, розміру ставки податку та нарахованої суми.

Жителям Тисмениччини варто звернути увагу на те, що у 2017 році власники нерухомості сплачуватимуть податок на нерухоме майно за 2016 рік. Тобто, цього року платники податків отримають повідомлення – рішення від  органів ДФС, у яких буде визначена сума податку на нерухоме майно за ставкою до 3 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати, що діяла у 2016 році. Сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які мають у власності квартири, житлова площа яких перевищує 60 кв.м для квартир і будинки більше 120 кв.м. (згідно вимог Податкового кодексу України) та відповідно до рішень органів місцевої влади.