Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Інформація про роботу служби у справах дітей райдержадміністрації за І квартал 2017 року

         З  метою забезпечення соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності і безпритульності на обліку в службі у справах дітей районної державної адміністрації станом на 01 квітня 2017 року перебуває:

- 100 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

- 37 дітей, які проживають у 17 сім’ях, які опинились у складних життєвих обставинах, з них: 7 – схильні до бродягування.

         На території району функціонує 6 прийомних сімей, які мають на вихованні 14 дітей (в тому числі одна прийомна сім’я, яка переїхала із Луганської області).

         З метою ефективної реалізації законодавства, спрямованого на забезпечення соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності і безпритульності, були вжиті відповідні заходи:

         на сесії районної ради  затверджено такі Програми:

- «Районна цільова програма соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх житлових прав, профілактики бездоглядності та безпритульності на 2016 – 2020 роки».

- «Районна цільова програма соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах на  2016-2020 роки».

З метою контролю та координації роботи щодо здійснення соціального   захисту дітей у районі створені і функціонують:

- комісія з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації;

- координаційна рада районної державної адміністрації з питань дітей.

         Протягом І кварталу 2017 року проведено 3 засіданя комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації, на яких розглянуто 42 справи: з них:   12 -  про захист житлових та майнових прав дітей, 16 - про доцільність позбавлення батьківських прав, 7 - про визначення днів спілкування з дітьми, 2 - про призначення опікунів, 1 – про тимчасовий виїзд дитини за межі України без згоди матері, 1 – визначення місця проживання дитини, 3 – інші.

         По даних справах прийнято відповідні рішення.

         Працівники служби у справах дітей районної державної адміністрації взяли участь у 25 засіданнях суду по цивільних та кримінальних справах в якості представника органу опіки та піклування районної державної адміністрації.        

         На території Тисменицького району проживає 16 586 дітей.

         Службою у справах дітей районної державної адміністрації здійснюється контроль за умовами проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ях опікунів, піклувальників, в прийомних сім’ях та сім’ях усиновлювачів. Житлові умови дітей задовільні.

      З метою недопущення порушення прав та інтересів дітей, виявлення дітей, які залишились без батьківського піклування, службою у справах дітей районної державної адміністрації проводяться рейди-перевірки «Діти вулиці», «Урок», рейди-перевірки торгових та розважальних закладів. В результаті перевірок обстежено умови проживання 12 сімей, які мають на вихованні 25 неповнолітніх дітей. Працівниками служби у справах дітей районної державної адміністрації з дітьми та батьками проведено профілактичні бесіди та вжито відповідних заходів для повернення дітей до навчання. Батьків попереджено про адміністративну і кримінальну відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків.

         Ведеться постійна співпраця з Івано-Франківським обласним центром соціально-психологічної реабілітації дітей та з міжрегіональним центром соціально-психологічної реабілітації дітей в Івано-Франківській області (с. Мединя Галицького району).

         Працівниками служби у справах дітей районної державної адміністрації здійснено 4 виїзди в загальноосвітні школи району, з учнями проводяться  індивідуальні профілактичні бесіди на правову тематику. Працівниками служби спільно з працівниками поліції з неповнолітніми проводяться індивідуальні профілактичних розмови, попереджено про відповідальність згідно з чинним законодавством за вчинення злочинів та правопорушень.          Також, проводиться спілкування з батьками неповнолітніх, які вчинили злочини для додаткового контролю за дітьми та виховного впливу. Неповнолітніх, які б повторно вчинили злочин не виявлено.

         Працівниками служби у справах дітей районної державної адміністрації забезпечується ведення Єдиної інформаційно-аналітичної системою «Діти».          Здійснюється перевірка стану роботи та безпеки ЄІАС «Діти», робота з обліково-статистичними картками дітей.

         Через засоби масової інформації, зокрема, районну газету «Вперед», сайт Тисменицького району, проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота із захисту прав, свобод та інтересів дітей, висвітлюється інформація стосовно проблемних питань, над якими працює служба.

 

 

В.о. начальника служби

у справах дітей районної

державної адміністрації                                                            Сергій Лабузько