Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Суспільно-політична ситуація за І квартал 2017 рокуСуспільно-політична ситуація

в Тисменицькому районі за І квартал 2017 року

 

І. Загальна оцінка суспільно-політичної ситуації в районі у І кварталі 2017 року

 

Cуспільно-політична ситуація в Тисменицькому районі протягом січня – березня 2017 року відзначалася стабільністю та прогнозованістю. Стійких внутрішніх конфліктоутворюючих чинників, які могли б викликати громадський резонанс і загострити суспільно-політичну ситуацію, в районі не було. Цьому сприяла конструктивна співпраця Тисменицької райдержадміністрації, Тисменицької районної ради із суспільними об’єднаннями громадян та систематичне вивчення суспільно-політичної ситуації на території населених пунктів району.

Протягом кварталу в районі не відбувалося заходів протестного характеру.

 

ІІ. Внутрішньополітичні напрямки діяльності органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування

 

Основна робота Тисменицької районної державної адміністрації, інших органів виконавчої влади та місцевого самоврядування зосереджувалася на розв’язанні соціально-економічних проблем району та забезпеченні життєдіяльності району.

23 лютого 2017 року у залі засідань адміністративного будинку районної влади відбувся публічний звіт голови Тисменицької районної державної адміністрації Івана Семанюка про стан соціально-економічного розвитку району за 2016 рік за участі міського, селищних, сільських голів, начальників управлінь, відділів структурних підрозділів РДА, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, силових структур, керівників підприємств, установ, організацій, професійних спілок, громадських організацій, ЗМІ.

Актуальне питання – об’єднання територіальних громад. 7 лютого 2017 року у Тисмениці, в приміщенні адмінбудинку районної влади, відбулася нарада за участі керівництва обласної державної адміністрації з питань добровільного об’єднання територіальних громад Тисменицького району на тему: «Актуальні питання реформування місцевого самоврядування та добровільного об’єднання територіальних громад у межах затвердженого перспективного плану». В ході заходу наголошували на активізації роботи у напрямку впровадження реформи по децентралізації, обговорювали ситуацію в області та районі, перспективи для тих громад, які виявлять бажання об’єднатися.

Відповідно до перспективного плану у Тисменицькому районі можуть бути утворені чотири об’єднані територіальні громади із центами у Тисмениці, Єзуполі, Лисці та Ямниці. Планували об’єднання, але не отримали погодження Старокривотульська, Черніївська, Загвіздянська та Угринівська ОТГ.

Одне із важливих завдань, яке постійно перебуває на контролі у керівництва Тисменицької райдержадміністрації, – це вирішення проблем учасників АТО та співпраця з громадськими організаціями учасників АТО.

5 січня 2017 року в адмінбудинку районної влади відбулося зібрання під головуванням голови Тисменицької районної державної адміністрації Івана Семанюка за участі районної та місцевої влади із учасниками АТО Тисменицького району. В ході зустрічі обговорили соціальний захист, медичне забезпечення, реабілітацію учасників АТО та членів їх сімей, стан виділення земельних ділянок, працевлаштування учасників АТО, відзначення нагородами, соціальні гарантії та ряд інших питань, які можна вирішити на районному рівні тощо.

Рішенням районної ради від 25.12.2015 року затверджено цільову програму фінансування мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення в Тисменицькому районі на 2016-2010 роки, передбачено на 2017 рік кошти в сумі 500 000 гривень.

Виплачено з цільової програми фінансування мобілізаційних заході та цивільного захисту населення в районі на 2016-2020 роки матеріальну допомогу:

1) сім’ям військовозобов’язаних, призваних по мобілізації, та сім’ям учасників проведення АТО;

2) особам із числа жителів Тисменицького району, які отримали поранення чи захворювання в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України.

Впродовж І кварталу 2017 року виплачено з цільової програми фінансування мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення в районі грошову допомогу в сумі 215 000.0 грн (215 осіб).

Окрім цього, 16 учасникам із числа жителів району, які отримали поранення чи захворювання в зоні проведення АТО на Сході України, виплачено з цільової програми фінансування мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення в районі грошову допомогу в сумі 48 000.0 грн (по 3000 гривень кожному).

У Різдвяний час волонтери із Тисменицького, Тлумацького та Галицького районів черговий раз повезли на передову допомогу для військових, які перебувають у зоні АТО. Акція мала назву «Допоможи солдату, збережеш державу».

Протягом кварталу у Тисменицькому районі відбулося урочисте відкриття об’єктів: 29 січня 2017 року у с. Братківці відкрили нещодавно відремонтовані приміщення будинку культури та фельдшерсько-акушерського пункту. 31 січня 2017 року у селі Рошнів відкрили та освятили навчально-виховний комплекс, який став першим, відкритим у 2017 році в області.

Район відвідували перші особи області. Так, 18 січня із робочим візитом Тисменицький район відвідав голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук. Спільно із головою Тисменицької районної державної адміністрації Іваном Семанюком, головою Тисменицької районної ради Романом Крутим керівник області побував у селищі Лисець та селі Черніїв, де активно проводиться будівництво дошкільних навчальних закладів, проінспектували хід виконання робіт на об’єктах, окреслили основні завдання та фінансування для завершення будівництва. 28 лютого у Тисменицькому районі із робочим візитом перебували голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич, перший заступник голови обласної ради Василь Гладій, депутати обласної ради, обрані від Тисменицького району, Роман Ткач, Василь Гладун, Василь Попович. Головна ціль поїздки очільників обласної ради – проінспектувати використання коштів, виділених із обласного бюджету на реалізацію проектів – переможців обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.

Перебував із робочим візитом у районі народний депутат України Михайло Довбенко. 13 лютого 2017 року у приміщенні Тисменицької міської поліклініки відбулося урочисте відкриття модернізованого рентген-апарата, оновленого завдяки підтримці народного депутата України Михайла Довбенка, обласній та районній владі. 29 березня 2017 року М.Довбенко зустрівся головами Тисменицької, Тлумацької райдержадміністрацій та районних рад, фермерами Тисменицького та Тлумацького районів, головами асоціацій фермерів та землевласників, начальниками управлінь агропромислового розвитку, обговорили аграрні питання: ринок земель сільськогосподарського призначення, державна підтримка фермерських господарств, відновлення механізму кредитування фермерських господарств, створення банку землі та інші.

З метою інформування жителів району про роботу районної державної адміністрації забезпечено систематичне опублікування на веб-сайті райдержадміністрації матеріалів з пріоритетних питань державної політики, матеріалів про події в економічній, соціальній, культурній та інших сферах, про діяльність управлінь та відділів райдержадміністрації, спрямованої на вирішення актуальних питань.

У районі зареєстровано 93 релігійних організацій, з яких 55 громад та парафій Української Греко-Католицької Церкви, 2 монастирі (с. Погоня та с.Посіч), місійне товариство Андрія Первозванного – монастир у м.Тисмениця. Зареєстровано 11 парафій та громад Української Автокефальної Православної Церкви, 7 громад Української Православної Церкви Київського патріархату, 2 громади Римо-Католицької Церкви, 3 організації Всеукраїнського союзу об’єднань Євангельських Християн Баптистів, 4 релігійні організації Свідків Бога Єгови, 1 громада адвентистів сьомого дня. У м. Тисмениця свою діяльність веде «секта догнала» (недовершена реєстрація).

Між органами влади та деканатами церков, священиками є порозуміння і співпраця щодо вирішення проблемних питань у селах району.

27 березня 2017 року керівництво району взяло участь у хресній ході вулицями міста Тисмениця, ініціаторами проведення якої виступили священики Тисменицького деканату.

Протягом березня 2017 року у районі не було порушень законодавства про свободу совісті та віросповідання і законодавства про військову (альтернативну) службу громадянами з релігійних мотивів. Загалом в районі міжконфесійної напруженості не спостерігається.

Райдержадміністрацією постійно відслідковуються процеси та тенденції у релігійному середовищі на території району.

 

ІІІ. Діяльність політичних партій, громадських організацій та профспілок, їх місце у політичному житті району

 

Районна державна адміністрація налагодила співпрацю з місцевими організаціями політичних партій та громадськими організаціями. За даними Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області на території Тисменицького району зареєстровані та діють 107 громадських організації та 102 осередки політичних партій, з яких 80 – місцеві організації політичних партій та 22 – міські організації.

Прийнято районну програму «Про комплексну програму підтримки діяльності громадських організацій району на 2016-2020 роки», відповідно до якої із районного бюджету виділяються кошти на проведення статутної діяльності таких громадських організацій: районне відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, районна організація «Братство вояків ОУН-УПА», районна організація «Союз Чорнобиль України», районна організація ветеранів Афганістану «Українська Спілка ветеранів Афганістану», районна організація Товариства Червоного Хреста України, районна організація «Спілка учасників антитерористичної операції Тисменицького району».

Представники активних громадських організацій беруть активну участь у заходах, які проводить районна державна адміністрація. Так, протягом кварталу відбулися урочистості з нагоди відзначення державних свят, пам’ятних дат, а саме: День соборності України (22 січня), 99-а річниця Бою під Крутами (27 січня), 28-а річниці виведення радянських військ з Афганістану (18 лютого), панахида пам’яті українського політичного і державного діяча, військового, генерала-хорунжого, головного командира УПА Романа Шухевича (5 березня), День Героїв Небесної Сотні (20 лютого), Шевченківські дні (9-10 березня), 18-і роковини трагічної загибелі Героя України, відомого громадсько-політичного діяча, лідера НРУ В’ячеслава Чорновола (24 березня).

19 березня 2017 року Тисменицька районна організація Братства воїнів ОУН-УПА відзначила своє 25-річчя. Святкові заходи відбулися за участі керівника апарату районної державної адміністрації, який за дорученням голови РДА Івана Семанюка нагородив організацію спільною грамотою районної державної адміністрації, районної ради та грошовою допомогою за активну участь у розбудові і утвердженні держави та з нагоди 25-річчя створення.

Налагоджено тісну співпрацю між районною державною адміністрацією та районною радою, депутатським корпусом районної ради. Загальна кількість депутатів Тисменицької районної ради – 44. До складу Тисменицької районної ради пройшли сім районних організацій політичних партій. Найбільш чисельні із них – це «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «Воля». У Тисменицькій районній раді утворено сім депутатських фракцій.

Налагоджено співпрацю між райдержадміністрацією та міською, селищними, сільськими радами. У районі – 51 населений пункт, діють одна міська, дві селищні та сорок одна сільські ради.

 

IV. Соціологічні дослідження

 

Районною державною адміністрацією протягом січня-березня 2017 року соціологічні дослідження не проводилися.

 

V. Характеристика інформаційного простору району

 

Інформаційний простір району представлений районною газетою «Вперед» та КОМУНАЛЬНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ «ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ «ТИСМЕНИЦЯ» ТИСМЕНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ.

Районна газета «Вперед» – тижнева масова газета, засновником якої є Тисменицька районна рада. Періодичність виходу – 1 раз в тиждень (п’ятниця). Тираж – 1800 примірників.

Редакційна політика видання «Вперед» – об’єктивна, не залежить від політичної кон’юнктури, однаковою мірою (на платній основі) друкуються матеріали різних політичних сил.

КП «Телерадіоорганізація «Тисмениця». Вид мовлення – ефірне телебачення, стандарт мовлення – аналогове телебачення, територія розповсюдження програм – місцеве телебачення. Засновник – Тисменицька районна рада, частка статутного фонду – 100%. Періодичність виходу – щоденно з 17.00 до 20.00 в ефірі на 5 телевізійному каналі метрового діапазону. Рівень охоплення ефіром – м. Тисмениця. У передачах та сюжетах висвітлювався цілий спектр тем, що виражають основні аспекти життєдіяльності Тисменицького району. А це - щоденний дворазовий блок новин – 15 хвилин.

У районних засобах масової інформації регулярно висвітлювалася діяльність райдержадміністрації. Для висвітлення роботи райдержадміністрації журналістів місцевих ЗМІ запрошувалось на наради, засідання колегій та інші заходи. На веб-сайті райдержадміністрації та на сторінці Тисменицької районної державної адміністрації у соціальній мережі Facebook постійно розміщувалася інформація про діяльність райдержадміністрації та інших органів влади.

Тисменицькою райдержадміністрацією проводиться аналіз та узагальнюється інформація про ситуацію в інформаційному пpocтopi шляхом моніторингу друкованих та електронних засобів масової інформації і при потребі готується спростування на критичні публікації.

Між райдержадміністрацією та місцевими засобами масової інформації налагоджено тісну співпрацю.