Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПІД ЧАС РОБІТ З ПЕСТИЦИДАМИ

 

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ НАГАДУЄ ПРО ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПІД ЧАС РОБІТ З ПЕСТИЦИДАМИ

 

Загальні вимоги:

 

1.До робіт з пестицидами допускаються тільки ті особи, які пройшли спеціальну підготовку та мають допуск до даних робіт.

2.Асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок повинні відпо­відати “Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні”.

3. Завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адмі­ністрація господарств сповіщає населення, власників суміжних с/г угідь про строки та методи зас­тосування пестицидів.

4. Категорично забороняється приготування робочих розчинів пестицидів безпосередньо у полі без засобів механізації.

5. Зона санітарного розриву від населених пунктів тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за с/г культурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприс­куванні повинна бути не менше 500 м, при шланговому і гербігації дощуванням - 300 м!

 

Застосування авіаційним методом:

 

1. Авіаційним методом можуть бути застосовані тільки ті препарати, які включені до “Переліку препаратів, дозволених до авіаційного застосування в Україні”.

2. Заплановані для авіаційних обробок с/г та лісові угіддя повинні бути занесені на карти-схеми землекористування.

3. Необхідно суворо дотримуватись санітарно-захисних зон:

-5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;

-2 км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасання домашніх тварин, об'єктів природно-заповідного фонду;

-1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахоферм, а також від посівів с/г культур, які викорис­товуються в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших с/г робіт.

 

Захист бджіл від хімічного токсикозу:

 

Згідно ст.37 Закону України "Про бджільництво" сільгоспвиробники, які застосовують хімічні засоби захисту рослин під час цвітіння медоносних рослин, зобов'язані не пізніше, ніж за три доби, до початку обробки попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані 10 км від оброблених площ письмовим повідомленням, а також по радіо чи через місцеву пресу.

 

За детальною інформацією звертайтесь:

 

м. Тисмениця, вул. Галицька, 17, управління агропромислового розвитку районної державної адміністрації (03436) 21249.

Тисменицький район, с. Підлужжя, вул. Шевченка, 1 Управління фіто санітарної безпеки, тел. (0342) 78-76-67