Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Податок на нерухоме майно поповнив місцеві бюджети Тисмениччини більш як на 900 ти.гривень

19.05.2017

 Впродовж січня – квітня 2017 року до місцевих бюджетів Тисмениччини надійшло 962,7 тис. гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. А проти надходжень аналогічного періоду минулого року більша на 472,6 тис.гривень.

 У загальній сумі надходжень переважають платежі юридичних осіб – 910,3 тис.гривень. Фізичні особи з початку року спрямували до бюджету 52,4 тис. гривень.

 Зауважимо, що з 1 січня 2017 року набрав чинність Закон України від 20 грудня 2016 року №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», яким було внесено зміни в частині адміністрування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

 Зокрема, гранична ставка податку на нерухомість нині не перевищує 1,5% розміру мінімальної зарплати за 1 квадратний метр (торік - 3%). Ставки ж податку на поточний рік встановлюються рішеннями місцевих рад. З ними можна ознайомитись на суб-сайті ГУ ДФС в Івано-Франківській області  за гіперпосиланням http://if.sfs.gov.ua/rishennya-mistsevih-rad

 Додамо, що платниками податку на нерухоме майно є не всі фізичні особи, а лише ті, хто має у власності квартиру/квартири, житлова площа яких перевищує 60 кв. м і будинок/будинки площею більше 120 кв. м. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв. м. Окрім того громадяни, які мають у власності житлову нерухомість, зокрема квартиру загальною площею понад 300 кв. м., або будинок площею більше 500 кв. м., зобов’язані сплатити додатково 25 тисяч гривень.