Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Податок на нерухоме майно поповнив місцеві бюджети Тисмениччини більш як на 1 млн.гривень.

Впродовж січня – травня 2017 року до місцевих бюджетів Тисмениччини надійшло 1033 тис. гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що  на 538 тис.гривень більше, ніж минулоріч. Від юридичних осіб надійшло 978,3 тис.грн., що на 491,4 тис. грн. більше за аналогічний період минулого року  від фізичних осіб 54,6 тис.грн., що на 46,6 тис.грн. більше відповідно.

Нагадаємо, що з 1 січня 2017 року набрав чинність Закон України від 20 грудня 2016 року №1791-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році», яким було внесено зміни в частині адміністрування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Зокрема, гранична ставка податку на нерухомість нині не перевищує 1,5% розміру мінімальної зарплати за 1 квадратний метр (торік - 3%). Ставки ж податку на поточний рік встановлюються рішеннями місцевих рад. З ними можна ознайомитись на суб-сайті ГУ ДФС в Івано-Франківській області  за посиланням http://if.sfs.gov.ua/rishennya-mistsevih-rad

Додамо, що платниками податку на нерухоме майно є не всі фізичні особи, а лише ті, хто має у власності квартиру/квартири, житлова площа яких перевищує 60 кв. м і будинок/будинки площею більше 120 кв. м. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв. м. Окрім того громадяни, які мають у власності житлову нерухомість, зокрема квартиру загальною площею понад 300 кв. м., або будинок площею більше 500 кв. м., зобов’язані сплатити додатково 25 тисяч гривень.