Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Робота з прийомними сім'ями

Робота з прийомними сім'ями

Пріоритетним напрямком державної соціальної політики є впровадження і поширення сімейних форм влаштування дітей, які залишилися сиротами або позбавлені батьківського піклування. Відповідно до законодавства неповнолітні можуть бути усиновлені, влаштовані під опіку, піклування, у прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу. Таким чином найкраще забезпечується соціальний захист, захист майнових та житлових прав дитини, догляд, виховання, подолання психологічних травм, задоволення її щоденних потреб.

Менш відомою формою сімейного влаштування є патронатні сім’ї, в яких перебувають діти, які через складні життєві обставини тимчасово не можуть проживати разом з батьками чи законними представниками. Найкращий спосіб захистити дитину – це підтримати рідну сім’ю. В той час, як дитина тимчасово ( до 3-х місяців) виховується у професійній патронатній сім’ї, соціальні працівники помагають батькам подолати обставини через які її було вилучено: втрату роботи, жорстоке поводження, проблеми з алкоголем. За надані послуги з догляду та виховання сім’ї виплачується заробітна плата, допомога на дитину та забезпечується постійна підтримка команди професіоналів.

Фахівцями центру соціальних служб постійно ведеться робота з кандидатами у прийомні батьки, опікунами дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, прийомними сім’ями, сім’ями, що перебувають у складних життєвих обставинах. 31 серпня 2017 року соціальна робота з даного напрямку проводилася спільно з працівниками Служби у справах дітей Тисменицької РДА на території Старолисецької сільської ради, де проведено обстеження житлово-побутових умов проживання кандидатів у прийомні батьки.