Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Про порядок обліку платників ЄСВ у контролюючих органах

Наказом Мінфіну від 25.09.2017 №803 внесено зміни до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Мінфіну від 24.11.2014 №1162, зокрема, доповнено розділ VI Порядку, яким установлено порядок обліку платників ЄСВ у  контролюючих органах. Такий облік здійснюють підрозділи обслуговування платників у контролюючому органі, а саме: у головних управліннях ДФС в областях, м.Києві, офісі великих платників податків ДФС, ДПІ в районах, містах (крім Києва), районах у містах, об'єднаних ДПІ. При цьому:

ГУ ДФС – виконують процедури обліку платників ЄСВ та забезпечують його достовірність та повноту; ведуть реєстр страхувальників, здійснюють припинення (закриття) платників ЄСВ, видають відомості про відсутність/наявність заборгованості зі сплати внеску за формою №11 – ЄСВ та повідомлення про зняття з обліку платника за формою №10 – ЄСВ;

ДПІ – ведуть облік платників ЄСВ; приймають відповідні заяви від платників, видають довідки та повідомлення (крім тих, що видаються ГУ); ведуть реєстр страхувальників та виконують інші функції сервісного обслуговування платників..

 

        У разі встановлення контролюючими органами, що:

      Юридична особа, її відокремлений підрозділ, фізична особа – підприємець за даними ЄДР провадить діяльність, але при цьому не перебуває на обліку чи знята з обліку у відповідному контролюючому органі, орган отримує від держреєстратора відповідні відомості та ставить на облік такого платника;

 Фізична особа, яка зареєстрована як само зайнята, не перебуває на обліку чи знята з обліку в контролюючому органі, орган повідомляє особу про необхідність подання заяви за формою №1-ЄСВ для взяття її на облік як платника ЄСВ. Таку фізичну особу обліковують в реєстрі з ознакою «платник не подав заяви для взяття на облік».

 

 Також до Порядку внесено зміни, згідно з якими, зокрема:

 Відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати єдиного внеску за формою №11-ЄСВ (додаток 3 до Порядку) доповнено інформацією про розстрочені (відстрочені) суми ЄСВ – заборгованість зі сплати ЄСВ, строки сплати якої перенесено.