Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Про особливості переходу фізичної особи – підприємця на спрощену систему оподаткування

Повідомляємо, що відповідно до п.298.1 ст.298 Податкового кодексу України суб’єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів, має право перейти на спрощену систему оподаткування.

 

  Для переходу  на спрощену систему оподаткування платнику податків необхідно подати заяву до контролюючого органу, не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Суб’єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

 

 Фізична особа-підприємець, яка на початок року була платником єдиного податку та перейшла на сплату інших податків і зборів (загальну систему оподаткування), не може повернутись у поточному році на спрощену систему оподаткування, оскільки така особа вже скористалась своїм правом на застосування спрощеної системи оподаткування у поточному році. 

 

 Перейти на спрощену систему оподаткування фізична особа – підприємець може з 1 січня 2018 року, подавши заяву на застосування спрощеної сиcтеми оподаткування до 15 грудня 2017 року.