Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Приватні підприємці - єдинники сплачують ЄСВ до моменту припинення державної реєстрації

Зазначаємо, у разі припинення діяльності ФОП зобов'язана подати сама за себе Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

 

 Відповідно до абз. 7 ч. 1 ст. 5 Закону про ЄСВ зняття з обліку платників єдиного внеску, зокрема ФОП, здійснюється органами доходів і зборів на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, після проведення передбачених законодавством перевірок платників та проведення остаточного розрахунку.

 

 Останній період, за який необхідно сплатити ЄСВ — період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізособи.

 

 У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП користується правами, виконує обов’язки та несе відповідальність, передбачені для платника єдиного внеску в частині діяльності, яка здійснювалася ним як ФОП.

 

 Оскільки пропорційний розрахунок бази нарахування ЄСВ для даної категорії платників Законом про ЄСВ не передбачений, місяць, в якому така особа припинила підприємницьку діяльність, належить до базового звітного періоду, за який сплачується ЄСВ.