Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Застосування реєстраторів розрахункових операцій підприємцями-платниками єдиного податку

Згідно з п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) не застосовуються платниками єдиного податку фізичними особами - підприємцями: першої групи; другої і третьої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1000000 гривень. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування РРО розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

 

Необхідно зауважити, що вищевказані норми Кодексу не поширюються на платників єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. При цьому термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту», для цілей Закону про РРО вживається у значенні, наведеному в Законі України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 р. № 1023-XII. Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 231 "Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій".

 

Таким чином, якщо фізична особа – підприємець – платник єдиного податку здійснює реалізацію технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту, або у разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1000000 гривень, така особа зобов’язана проводити розрахункові операції через зареєстровані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО.