Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Діяльність підрозділу пожежної охорони на Тисмениччині обговорили на нараді

Діяльність підрозділу пожежної охорони на Тисмениччині обговорили на нараді

10 січня на нараді за спільного головування очільників Тисменицької районної державної адміністрації Івана Семанюка та районної ради Тетяни Градюк обговорили питання діяльності та утримання місцевої пожежної охорони у с. Старий Лисець.

Захід відбувся за участі першого заступника голови районної державної адміністрації Володимира Заника, начальників відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення райдержадміністрації Олега П’ятничука, Тисменицького районного відділу управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в області Ігоря Дмитріва, селищного голови селища Лисець Віктора Дубницького, сільських голів сіл Старий Лисець Анатолія Лущака, Стебник Ірини Портецької, Підлісся Наталії Бойко, Чукалівка Михайла Курія, Радча Василя Вацеби, Посіч Галини Витвицької, Драгомирчани Степана Дем’яніва, Загвіздя Павла Драганчука, Черніїв Богдана Грейди.

DSC_1502

Старолисецька місцева пожежна охорона створена десять років тому. Окрім Старого Лисця, вона обслуговує ще 11 навколишніх сіл, а часом доводиться виїжджати на гасіння пожеж у сусідній Богородчанський район. Статистика виїздів така: 60 раз протягом 2017 року. Вже двічі поступали тривожні сигнали й у 2018-му. Завдяки оперативності працівників Старолисецької МПО вдалося врятувати життя сім’ї із с. Стебник. Загалом ж за десятиріччя діяльності пожежного підрозділу вогнеборці здійснили 324 виїзди.

Питання безпеки жителів району є серед першочергових, підкреслив Іван Семанюк, відкриваючи зібрання. Важливість і потрібність функціонування підрозділу не викликає сумнівів. Тож в ході зустрічі обговорювали його утримання, адже самотужки Старолисецька сільська рада не спроможна цього зробити.

DSC_1497

Сільський голова Анатолій Лущак проінформував, що Старолисецька громада реалізовує проект «Місцева пожежна охорона – основа безпечного життя та добробуту громади», що став переможцем обласного конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Його суть полягає у створенні належних умов праці та забезпеченні місцевої пожежної охорони сучасним устаткуванням. Проект фінансуватиметься за кошти обласного, районного, місцевих бюджетів. Окрім Старолисецької сільської ради, кошти погодилися виділити Лисецька селищна, Драгомирчанська, Радчанська, Підліська, Стебницька, Посіцька, Загвіздянська, Черніївська та Чукалівська сільські ради, про що запевнили під час наради їх очільники.

DSC_1493

DSC_1504

Минулого року на утримання Старолисецького пожежного підрозділу було виділено 480 тисяч гривень із районного бюджету. Голова районної ради Тетяна Градюк повідомила, що при перевиконанні бюджету чи наявності вільних залишків район допоможе і цьогоріч.

Про відповідальність і повноваження очільників територіальних громад щодо пожежної безпеки та зміни у законодавстві з цього питання проінформував присутніх керівник рятувальної служби у районі Ігор Дмитрів.

DSC_1492