Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Патронатна сім’я – нова форма сімейного виховання

Патронатна сім’я – нова форма сімейного виховання

Тисменицький районний центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді продовжує набір кандидатів для роботи патронатними вихователями. Патронатні вихователі – це сімя, яка на умовах договору певний час доглядає і виховує дітей, які тимчасово потребують підтримки і захисту.

 В основному це  діти, що  опиняються в складних  життєвих обставинах (насильство, бездоглядність, загроза життю і здоровю, проблеми з житлом, хвороба батьків тощо). У цей же час фахівці надаватимуть комплексну підтримку біологічній родині дитини у вирішенні проблем. Оптимальний термін перебування дитини у патронатній сімї – до 3-х місяців, а в окремих випадках – до 6-ти місяців.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання дітей не менше підліткового віку, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні, добровільного помічника з числа повнолітніх членів сім’ї. Кандидат у патронатні вихователі проходить обов’язкове навчання, яке організовує обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей  та молоді.

Фінансування послуг патронату складається з оплати праці патронатного вихователя та соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Патронатний вихователь щомісячно отримує 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (близько 8,5 тисяч гривень) на час влаштування дітей. Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Також установлена система надбавок за складність у разі влаштування до сім’ї новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи неповнолітньої вагітної.

Якщо Ви виявили бажання стати патронатним вихователем, звертайтеся до Тисменицького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м. Тисмениця, вул. Галицька, 17, каб.420 (приміщення Тисменицької райдержадміністрації).