Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Втілення освітньої реформи на Прикарпатті обговорили на колегії департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА

Втілення освітньої реформи на Прикарпатті обговорили на колегії департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА

07 лютого голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк, голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк, заступник голови РДА Степан Мандибур, начальник відділу освіти РДА Світлана Шарабуряк, сільський голова Ямницької ОТГ Роман Крутий взяли участь у засіданні колегії департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА.

Захід відбувся за участю першого заступника голови облдержадміністрації Марії Савки, заступника голови ОДА Ігоря Пасічняка, керівництва обласної ради, начальників профільних структурних підрозділів райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення, об’єднаних територіальних громад.

IMG_5931

Під час колегії розглядалися питання створення нового освітнього середовища та оновлення змісту навчальної діяльності в умовах Нової української школи, реформування системи освітніх інтернатних закладів області в умовах Національної стратегії деінституалізації та створення інклюзивно-ресурсних центрів. Йшлося і про реалізацію молодіжної політики.

IMG_5910

27845664_596666674021603_1832913780_o

Для практичного впровадження освітньої реформи створено нові програми, впроваджуються новітні методики викладання, створюються умови для формування освітнього середовища. Задля цього в державному бюджеті передбачено 2 млн 714 тисяч гривень, які будуть розподілені між областями. За ці кошти закуповуватимуться підручники, меблі для класних кімнат, дидактичні матеріали, комп’ютерне обладнання. Зокрема, як зауважив директор структурного підрозділу, підручники видаватимуться у двох томах – окремо для першого і другого семестрів. Це дасть змогу зменшити фізичне навантаження на спину дитини. Про це проінформував присутніх директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації Віктор Кімакович.

Окрім того, вже цього року вчителі початкових класів (які навчатимуть першокласників у 2018-2019 та 2019-2020 роках), а також заступники директорів шкіл, вчителі фізичного виховання і образотворчого мистецтва пройдуть перекваліфікацію за різними системами навчання – за допомогою дистанційного та очного навчання. Задля цього в області працюватимуть 60 тренерів, котрі проводитимуть навчання у кілька етапів. 

Розповідалося під час колегії і про реформування системи освітніх інтернатних закладів. Мова йшла про те, що вже до 2026 року такі заклади будуть ліквідовані. Натомість дітки із особливими потребами навчатимуться в загальноосвітніх закладах або отримуватимуть інклюзивну освіту. Тож відтепер у районах області створюватимуться інклюзивно-ресурсні центри, в яких і навчатимуться школярі.