Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

ПРО ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇЮ ВЛАДИ ГОВОРИЛИ У РАДЧІ

ПРО ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇЮ ВЛАДИ ГОВОРИЛИ У РАДЧІ

12 лютого в селі Радча відбулося обговорення перспективи створення Лисецької ОТГ. Захід проводився за участі керівника апарату Тисменицької районної державної адміністрації Ярослава Татарина, начальника фінансового управління районної державної адміністрації Ганни Василів, депутата районної ради Ярослава Яфімчука, радника з питань децентралізації Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Максима Чопея, експерта з питань місцевих фінансів Оксани Швець, сільського голови села Радча Василя Вацеби та громади.

В ході обговорення питання децентралізації з місцевим населенням  Максим Чопей проінформував про стан створення об’єднаних територіальних громад в Івано-Франківській області та Україні. Згідно з перспективними планами в Україні передбачається  орієнтовно 1360 центрів ОТГ, на сьогодні створено 699 (понад 50%), в Івано-Франківській області із 58 ОТГ створено – 24. Експерт надавав відповіді на питання, акцентуючи увагу на позивних сторонах створення Лисецької ОТГ, її фінансовій спроможності та можливостях розвитку інфраструктури сіл, які входитимуть до неї.

DSC_0472

Продовжив тематику зібрання керівник апарату Тисменицької районної державної адміністрації Ярослав Татарин. Зокрема, у своєму виступі він наголосив на незворотності процесу об'єднання в територіальні громади, можливості мати практично однакову кількість депутатів від населених пунктів, які увійдуть у Лисецьку ОТГ. Крім того, Я.Татарин навів приклад однієї із діючих ОТГ в області, у якій першочергово зосередили свою увагу на розвитку інфраструктури найвіддаленіших і найменших населених пунктів, а також відповів на запитання присутніх.

DSC_0495

На завершення зустрічі Максим Чопей запропонував 15 лютого відвідати Верхнянську ОТГ Калуського району, побачити її розвиток та почути думку населення.   

DSC_0453