Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Суспільно-політична ситуація в Тисменицькому районі за І квартал 2018 року

І. Загальна оцінка суспільно-політичної ситуації в районі у І кварталі 2018 року

Cуспільно-політична ситуація в Тисменицькому районі протягом січня – березня 2018 року відзначалася стабільністю та прогнозованістю. Стійких внутрішніх конфліктоутворюючих чинників, які могли б викликати громадський резонанс і загострити суспільно-політичну ситуацію, в районі не було. Цьому сприяла конструктивна співпраця Тисменицької райдержадміністрації, Тисменицької районної ради із суспільними об’єднаннями громадян та систематичне вивчення суспільно-політичної ситуації на території населених пунктів району.

Протягом кварталу в районі не відбувалося заходів протестного характеру.

 

ІІ. Внутрішньополітичні напрямки діяльності органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування

Основна робота Тисменицької районної державної адміністрації, інших органів виконавчої влади та місцевого самоврядування зосереджувалася на розв’язанні соціально-економічних проблем району та забезпеченні життєдіяльності району.

22 лютого 2018 року у залі засідань адміністративного будинку районної влади відбувся публічний звіт голови Тисменицької районної державної адміністрації Івана Семанюка про стан соціально-економічного розвитку району за 2017 рік за участі міського, селищних, сільських голів, начальників управлінь, відділів структурних підрозділів РДА, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, керівників підприємств, установ, організацій, професійних спілок, громадських організацій, ЗМІ.

Актуальне питання – об’єднання територіальних громад.17 січня у Тисмениці в приміщенні адмінбудинку районної влади, відбулася нарада за участі працівників Івано-Франківського відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» з питань проходження реформи децентралізації влади в Івано-Франківські області.Працівники центру інформували про стан добровільного об’єднання територіальних громад в Івано-Франківській області та окремі секторальні реформи. 29 січня у селищі Лисець відбулася зустріч за «круглим столом». Захід проходив за участі керівництва ОДА та РДА, працівників відокремленого підрозділу Івано-Франківської установи центру розвитку місцевого самоврядування селищного голови с-ща Лисець Віктора Дубницького, сільських голів сіл Драгомичани, Посіч, Радча, Старий Лисець, Стебник. Присутні обговорювали фінансову спроможність потенційної Лисецької ОТГ.12 лютого в селі Радча відбулося обговорення перспективи створення Лисецької ОТГ. В ході обговорення питання децентралізації з місцевим населенням керівництво району, депутат районної ради, працівник Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування акцентували увагу на позивних сторонах створення Лисецької ОТГ, її фінансовій спроможності та можливостях розвитку інфраструктури сіл, які входитимуть до неї. Івано-Франківський відокремлений підрозділ Центру розвитку місцевого самоврядування за підтримки Тисменицької районної державної адміністрації 15 лютого організував ознайомчу поїздку до Верхнянської об’єднаної територіальної громади Калуського району для представників потенційних Тисменицької та Лисецької ОТГ. Координатором делегації виступив керівник апарату районної державної адміністрації Ярослав Татарин. Захід відбувся за участі директора Центру розвитку місцевого самоврядування Руслана Панасюка, радника з питань децентралізації Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Максима Чопея, експерта з питань місцевих фінансів Оксани Швець, представників обласних та місцевих ЗМІ.

Процедуру об’єднання в Угринівську ОТГ пройшли Угринівська та Клузівська сільські ради та Загвіздянську ОТГ пройшли Загвіздянська та Підлісська сільські ради відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Постановою Центральної виборчої комісії від 16 лютого 2018 року № 22 «Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 квітня 2018 року» призначено на неділю, 29 квітня 2018 року, перші вибори Угринівської сільської об’єднаної територіальної громади у складі Угринівської сільської ради (село Угринів) та Клузівської сільської ради (село Клузів).

Одне із важливих завдань, яке постійно перебуває на контролі у керівництва Тисменицької райдержадміністрації, – це вирішення проблем учасників АТО та співпраця з громадськими організаціями учасників АТО.

Рішенням районної ради від 25 грудня 2015 року “Про цільову програму фінансування мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення в Тисменицькому районі на 2016-2020 роки” та внесення змін від 30 червня 2017 року “Про внесення змін до рішення районної ради від 25 грудня 2015 року “Про цільову програму фінансування мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення в Тисменицькому районі на 2016-2020 роки” на 2018 рік передбачено кошти в сумі 500 000 гривень.

Впродовж І кварталу 2018 року з цільової програми фінансування мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення в Тисменицькому районі 162 особам виплачено грошову допомогу у сумі 162 000,00 гривень.

Окрім цього, 9 учасникам із числа жителів району, які отримали поранення чи захворювання в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, з цільової програми фінансування мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення в районі виплачено грошову допомогу в сумі 27 000,00 грн, по 3 000,00 гривень кожному.

Загальна сума виплат за І квартал 2018 року становить 189 000,00 гривень.

Особлива увага також приділяється військовій службі за контрактом. Рішенням районної ради від 23.12.2016 “Про внесення змін до рішення районної ради від 25.12.2015 “Про районну програму “Захисник Вітчизни” на 2016-2020 роки”, протягом січня - березня 2018 року з районної програми “Захисник Вітчизни” виплачено грошову допомогу в сумі 10 000.00 гривень, п’ятьом особам призваним на військову службу за контрактом.

Перебував із робочим візитом у районі народний депутат України Михайло Довбенко. 3 січня 2018 року народний депутат України зустрівся із головою Тисменицької районної державної адміністрації Іваном Семанюком. В ході зустрічі підвели підсумки роботи у минулому році, зокрема, відкриття об’єктів, що вирішувалися за сприяння народного депутата України Михайла Довбенка, виділення коштів на проведення ремонтних робіт доріг, установ соціальної сфери, розвитку інфраструктури населених пунктів району. Обговорили перспективи соціально-економічного та культурного розвитку Тисмениччини на 2018 рік, залучення коштів з державного бюджету. 13 лютого народний депутат України Михайло Довбенко черговий раз здійснив робочий візит на свій виборчий округ, до якого входить Тисмениччина. Під час свого візиту парламентарій зустрівся із очільниками району – головою Тисменицької районної державної адміністрації Іваном Семанюком, головою Тисменицької районної ради Тетяною Градюк та міським головою м. Тисмениця Степаном Свораком, щоб обговорити актуальні питання життєдіяльності Тисмениччини. В ході зустрічі торкнулися соціально-економічного та культурного розвитку району, зміцнення його інфраструктури, втілення реформ, реалізації проектів та програм. Зокрема, проведення ремонтних робіт об’єктів освіти, культури, медичних закладів. Основними серед яких є завершення будівництва Черніївського дитячого садка, капітальний ремонт Єзупільського дошкільного навчального закладу, Тисменицького будинку дитячої та юнацької творчості, Тисменицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів. Окрім цього, актуальним залишається проведення капітального ремонту доріг державного та місцевого значення та питання створення нових об’єднаних територіальних громад у районі, передбачених перспективним планом.

З метою інформування жителів району про роботу районної державної адміністрації забезпечено систематичне опублікування на веб-сайті райдержадміністрації матеріалів з пріоритетних питань державної політики, матеріалів про події в економічній, соціальній, культурній та інших сферах, про діяльність управлінь та відділів райдержадміністрації, спрямованої на вирішення актуальних питань.

У районі зареєстровано 87 релігійних організацій, з яких 49 громад та парафій Української Греко-Католицької Церкви, 2 монастирі (с. Погоня та с. Посіч), місійне товариство Андрія Первозванного - монастир у  м. Тисмениця. Зареєстровано 11 парафій та громад Української Автокефальної Православної Церкви (з них 6 веде діяльність, забезпечені приміщеннями). Функціонує 8 громад Української Православної Церкви Київського патріархату                      (м. Тисмениця - 1 громада, с. Братківці – 1 громада, с.Марківці - 1 громада,        с. Слобідка – 1 громада, с. Красилівка – 1 громада, с. Чорнолізці – 1 громада,     с. Хом’яківка, с. Угринів - 1). У селищах Лисець та Єзупіль є 2 громади Римо-Католицької Церкви, які забезпечені приміщеннями, 3 організації Всеукраїнського союзу об’єднань Євангельських Християн Баптистів               (с. Ганнусівка, с. Побережжя, с-ще Єзупіль). У районі зареєстровано 4 релігійні організації Свідків Бога Єгови (м. Тисмениця, с. Старий Лисець, с. Побережжя, с. Підлісся) 1 громада адвентистів сьомого дня (с. Стебник). У м. Тисмениця свою діяльність веде «секта догнала» (недовершена реєстрація).

Між органами влади та деканатами церков, священиками є порозуміння і співпраця щодо вирішення проблемних питань у селах району.

Протягом кварталу 2018 року у районі не було порушень законодавства про свободу совісті та віросповідання і законодавства про військову (альтернативну) службу громадянами з релігійних мотивів. Загалом в районі міжконфесійної напруженості не спостерігається.

Райдержадміністрацією постійно відслідковуються процеси та тенденції у релігійному середовищі на території району.

 

ІІІ. Діяльність політичних партій, громадських організацій та профспілок, їх місце у політичному житті району

Районна державна адміністрація налагодила співпрацю з місцевими організаціями політичних партій та громадськими організаціями. За даними Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області на території Тисменицького району зареєстровані та діють 112 громадських організації та 111 осередків політичних партій.

Прийнято районну програму «Про комплексну програму підтримки діяльності громадських організацій району на 2016-2020 роки», відповідно до якої із районного бюджету виділяються кошти на проведення статутної діяльності таких громадських організацій: районне відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, районна організація «Братство вояків ОУН-УПА», районна організація інвалідів «Союз Чорнобиль України», районна організація «Українська Спілка ветеранів Афганістану», районна організація Товариства Червоного Хреста України, районна організація «Спілка учасників антитерористичної операції Тисменицького району. На фінансування вищевказаної програми у 2018 році виділено 105 000,00 гривень. У І кварталі профінансовано діяльність громадських організацій району на суму 28 000,00 гривень.

Представники активних громадських організацій беруть активну участь у заходах, які проводить районна державна адміністрація. Так, протягом кварталу відбулися урочистості з нагоди відзначення державних свят, пам’ятних дат, а саме: День соборності України (22 січня), 100-а річниця Бою під Крутами (27 січня), 29-тої річниці виведення радянських військ з Афганістану (18 лютого), День Героїв Небесної Сотні (20 лютого), Шевченківські дні (9-11 березня), 19-і роковини трагічної загибелі Героя України, відомого громадсько-політичного діяча, лідера НРУ В’ячеслава Чорновола (23 березня).

Налагоджено тісну співпрацю між районною державною адміністрацією та районною радою, депутатським корпусом районної ради. Загальна кількість депутатів Тисменицької районної ради – 44. До складу Тисменицької районної ради пройшли сім районних організацій політичних партій. Найбільш чисельні із них – це «Блок Петра Порошенка «Солідарність», Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «Воля». У Тисменицькій районній раді утворено сім депутатських фракцій.

Протягом кварталу відбулася одна сесія Тисменицької районної ради, в якій взяв участь голова районної державної адміністрації Іван Семанюк та керівний склад РДА. 02 березня під час шістнадцятої сесії Тисменицької районної ради сьомого демократичного скликання депутати розглянули звіт голови районної державної адміністрації щодо здійснення повноважень, делегованих районною радою районній державній адміністрації за 2017 рік.

Налагоджено співпрацю між райдержадміністрацією та міською, селищними, сільськими радами. У районі – 51 населений пункт, діють одна міська, дві селищні та тридцять сім сільських рад і одна ОТГ.

 

IV. Соціологічні дослідження

Районною державною адміністрацією протягом січня-березня 2018 року соціологічні дослідження не проводилися.

 

V. Характеристика інформаційного простору району

Інформаційний простір району представлений районною газетою «Вперед» та комунальним підприємством «Телерадіоорганізація «Тисмениця» Тисменицької районної ради.

Районна газета «Вперед» – тижнева масова газета, засновником якої є Тисменицька районна рада. Періодичність виходу – 1 раз в тиждень (п’ятниця). Тираж – 1800 примірників. Триває процес реорганізації редакції газети «Вперед» членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання зі збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації відповідно до рішення районної ради від 23 березня 2016 року «Про реформування друкованого засобу масової інформації редакції газети «Вперед».

Редакційна політика видання «Вперед» – об’єктивна, не залежить від політичної кон’юнктури, однаковою мірою (на платній основі) друкуються матеріали різних політичних сил.

КП «Телерадіоорганізація «Тисмениця». Вид мовлення – ефірне телебачення, стандарт мовлення – аналогове телебачення, територія розповсюдження програм – місцеве телебачення. Засновник – Тисменицька районна рада, частка статутного фонду – 100%. Періодичність виходу – щоденно з 17.00 до 20.00 в ефірі на 5 телевізійному каналі метрового діапазону. Рівень охоплення ефіром – м. Тисмениця. У передачах та сюжетах висвітлювався цілий спектр тем, що виражають основні аспекти життєдіяльності Тисменицького району. А це - щоденний дворазовий блок новин – 15 хвилин.

У районних засобах масової інформації регулярно висвітлювалася діяльність райдержадміністрації. Для висвітлення роботи райдержадміністрації журналістів місцевих ЗМІ запрошувалось на наради, засідання колегій та інші заходи. На веб-сайті райдержадміністрації та на сторінці Тисменицької районної державної адміністрації у соціальній мережі Facebook постійно розміщувалася інформація про діяльність райдержадміністрації та інших органів влади.

Тисменицькою райдержадміністрацією проводиться аналіз та узагальнюється інформація про ситуацію в інформаційному пpocтopi шляхом моніторингу друкованих та електронних засобів масової інформації і при потребі готується спростування на критичні публікації.

Між райдержадміністрацією та місцевими засобами масової інформації налагоджено тісну співпрацю.