Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Відбулася семінар-нарада з питань надання державної підтримки в галузі тваринництва

Відбулася семінар-нарада з питань надання державної підтримки в галузі тваринництва

17 квітня  поточного  року міський, селищні, сільські голови та секретарі місцевих рад взяли участь у семінар-нараді з питань надання державної підтримки галузі тваринництва за напрямом – спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб (далі – дотація за молодняк).

Головував на нараді  перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Заник.

Про Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року № 107 доповів начальник управління агропромислового розвитку Петро Собко.

DSC_1257

Заступник   керівника Івано-Франківської філії ДП  «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» Ірена Бабич надала вичерпну  інформацію з питань:

DSC_1266

-ідентифікації та реєстрації в установленому порядку молодняка великої рогатої худоби;

-надання Адміністратором Єдиного державного реєстру тварин інформації про кількість ідентифікованого та зареєстрованого в установленому порядку поголів’я молодняка великої рогатої худоби фізичних осіб – власників тварин (за запитом органу місцевого самоврядування).

Стосовно подачі органами місцевого самоврядування відомостей фізичних осіб, які мають право на отримання дотації за молодняк (складених на підставі журналу обліку фізичних осіб – власників тварин) розповіла головний спеціаліст відділу виробництва та переробки продукції тваринництва департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Лариса Красняк. Зокрема,    наголосила  щодо обов’язкового підтвердження наявності у господарстві заявленого фізичною особою поголів’я молодняка. Також звернула увагу на дотримання термінів подачі у департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації документів – відомостей фізичних осіб, які мають право на отримання дотації за молодняк у паперовому та електронному вигляді.       

У  роботі семінар-наради також взяли участь: Борис Ярема Іванович – начальник Тисменицького районного відділу головного управління  Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області; Роман Козар – начальник районної лікарні ветмедицини, спеціалісти управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.

DSC_1268

Керівники, секретарі місцевих рад  активно обговорили дані питання.

Додатково нагадуємо: розмір дотації за молодняк  великої рогатої худоби фізичним особам за кожні чотири місяці його утримання  наростаючим підсумком з урахуванням віку молодняка:

за період утримання молодняка віком від 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 5 до 9 місяців – 700 гривень за голову;

за період утримання молодняка віком від 9 до 13 місяців – 1500 гривень за голову.

Загальний обсяг дотації за молодняк  не може перевищувати 2500 гривень із розрахунку  на одну голову молодняка.

Органи місцевого самоврядування на підставі журналу обліку  до  5 травня,    до 5 вересня і до 5 грудня  (станом на 1 грудня)  складають відомість фізичних осіб, які мають право на отримання дотації за молодняк, за формою, встановленою Мінагрополітики, і подають її департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.