Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Громадські слухання у Старому Лисці

Громадські слухання у Старому Лисці

13 травня у Старому Лисці в приміщенні будинку культури відбулися громадські слухання з питань добровільного об’єднання у територіальну громаду. Учасники громадських слухань одноголосно висловились за входження у Лисецьку ОТГ. Створення цієї громади передбачено у Перспективному плані формування територій об’єднаних територіальних громад Івано-Франківської області. У майбутню ОТГ мають увійти 6 населених пунктів: Лисець (який має стати адміністративним центром громади), Старий Лисець, Стебник, Посіч, Радча та Драгомирчани.

Захід проходив за участі директора Івано-Франківського відокремленого підрозділу Установи «Центру розвитку місцевого самоврядування» Руслана Панасюка, радника з питань децентралізації Івано-Франківського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Максима Чопея, керівника апарату Тисменицької районної державної адміністрації Ярослава Татарина, селищного голови с-ща Лисець Віктора Дубницького, сільського голови села Старий Лисець Анатолія Лущака та сільського голови села Стебник Ірини Портецької.

DSC_4501

Перед громадськістю виступили Руслан Панасюк, який зазначив, що Лисецька ОТГ буде спроможна і самодостатня громада. Доходи на одного мешканця прогнозують на рівні 1700 гривень, що вище ніж в середньому по області. А прогнозований бюджет майбутньої Лисецької ОТГ складе близько 60 мільйонів гривень. В ході обговорення питання децентралізації з місцевим населенням  Максим Чопей наголосив, що два роки зволікань вже призвели до втрати чималих коштів державної підтримки для ОТГ, які усі 6 населених пунктів майбутньої громади безперечно мають куди вкласти. Продовжив тематику зібрання керівник апарату Тисменицької районної державної адміністрації Ярослав Татарин. Зокрема, у своєму виступі він наголосив на незворотності процесу об'єднання в територіальні громади, можливості мати практично однакову кількість депутатів від населених пунктів, які увійдуть у Лисецьку ОТГ. Лисецька ОТГ відповідає Методиці формування спроможних територіальних громад тому має всі можливості для існування. Сільський голова Старого Лисця Анатолій Лущак зазначив, що Старий Лисець сьогодні має досить розвинену інфраструктуру і вже сьогодні практикує міжмуніципальне співробітництво. Тож громада села підтримує створення ОТГ.

DSC_4523

32336862_578416479199444_7387371129536512000_n

DSC_4510

DSC_4545

Після жвавого обговорення відбувся святковий концерт, присвячений Дню матері.

 DSC_4614