Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА СИТУАЦІЯ В ТИСМЕНИЦЬКОМУ РАЙОНІ ЗА ІI КВАРТАЛ 2018 РОКУ

 І. Загальна оцінка суспільно-політичної ситуації в районі за ІІ квартал 2018 року

Cуспільно-політична ситуація в Тисменицькому районі протягом квітня – червня 2018 року відзначалася стабільністю та прогнозованістю. Стійких внутрішніх конфліктоутворюючих чинників, які могли б викликати громадський резонанс і загострити суспільно-політичну ситуацію, в районі не було. Цьому сприяла конструктивна співпраця Тисменицької райдержадміністрації, Тисменицької районної ради із суспільними об’єднаннями громадян та систематичне вивчення суспільно-політичної ситуації на території населених пунктів району.

Протягом кварталу в районі не відбувалося заходів протестного характеру.

 

 ІІ. Внутрішньополітичні напрямки діяльності органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування

Основна робота Тисменицької районної державної адміністрації, інших органів виконавчої влади та місцевого самоврядування зосереджувалася на розв’язанні соціально-економічних проблем району та забезпеченні життєдіяльності району.

З прийняттям Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» та відповідно до Методики формування спроможних територіальних громад, затвердженої постановою КМУ від 8 квітня 2015 року № 214, у Тисменицькому районі проводиться відповідна робота з вивчення пропозицій та формування спроможних територіальних громад.

Протягом квітня дане питання обговорювали у потенційних адміністративних центрах ОТГ. Зокрема, 13 травня у с.Старий Лисець  відбулися громадські слухання з питань добровільного об’єднання у територіальну громаду. Аналогічні громадські слухання відбулися у селищі Лисець 13 червня. Учасники громадських слухань одноголосно висловились за входження у Лисецьку ОТГ. Створення цієї громади передбачено у Перспективному плані формування територій об’єднаних територіальних громад Івано-Франківської області. У майбутню ОТГ мають увійти 6 населених пунктів: с-ще Лисець (яке має стати адміністративним центром громади), села Старий Лисець, Стебник, Посіч, Радча та Драгомирчани.

Громадські слухання у районі відбуваються за ініціативи центру місцевого самоврядування та підтримки райдержадміністрації. Особлива увага приділяється створенню Тисменицької ОТГ. Зокрема територіальні громади сіл Хом’яківка, Пшеничники, Погоня, Слобідка, Нові Кривотули, Терновиця,  Чорнолізці, Старі Кривотули та Красилівка дали згоду на добровільне об’єднання у Тисменицьку об’єднану територіальну громаду з центром у м.Тисмениця.  22 та 24 червня 2018 року проведені громадські обговорення з питань добровільного об’єднання у Тисменицьку ОТГ з центром у м.Тисмениця у селах Марківці, Одаї, Нові Кривотули, Терновиця, Рошнів, Вільшаниця та Клубівці.

29.04.2018 року відбулися місцеві вибори Угринівської об’єднаної територіальної громади у складі сіл Угринів та Клузів. Загвіздянської об’єднаної територіальної громади у складі сіл Загвіздя та Підлісся. За результатами виборів головою Угринівської ОТГ обрано сільського голову Угринова Мирослава Вівчаренка, а в Загвіздянській ОТГ –  Володимира Ружанського. Усього перспективним планом передбачено створення на території району ще трьох ОТГ – Тисменицької, Єзупільської та Лисецької.

У с. Рибне Тисменицького району 12 червня, урочисто запустили сортувальну лінію твердих побутових відходів (ТПВ). На її спорудження виділили 6 млн. грн з обласного бюджету.

Одне із важливих завдань, яке постійно перебуває на контролі у керівництва Тисменицької райдержадміністрації, – це вирішення проблем учасників АТО та співпраця з громадськими організаціями учасників АТО.

Відповідно до рішень районної ради від 25 грудня 2015 року «Про цільову програму фінансування мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення в Тисменицькому районі на 2016-2020 роки», від 30 червня 2017 року «Про внесення змін до рішення районної ради від 25 грудня 2015 року «Про цільову програму фінансування мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення в Тисменицькому районі на 2016-2020 роки», виділено на 2018 рік кошти в сумі 500 000 гривень.

Виплачено з цільової програми фінансування мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення в районі на 2016-2020 роки матеріальну допомогу: сім’ям учасників проведення АТО, особам із числа жителів Тисменицького району, які отримали поранення чи захворювання в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України. Впродовж ІІ кварталу 2018 року виплачено грошову допомогу в сумі 195 000,00 грн. Її отримали 195 осіб. Окрім цього, 15учасникам із числа жителів району, які отримали поранення чи захворювання в зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, виплачено з цільової програми фінансування мобілізаційних заходів та цивільного захисту населення в районі грошову допомогу в сумі 45 000,00 гривень. Загальна сума виплат за ІІ квартал становить:240 000,00гривень. 25 червня 6 сімей (19 осіб) учасників АТО із Тисменицького району вирушили на відпочинок у державний комплекс «Синьогора», що в селі Гута Богородчанського району Івано-Франківської області, де перебували до 28 червня.

Напередодні Великодніх свят районна влада відвідала військовослужбовців строкової служби військових частин А 4604 Міністерства оборони України в Івано-Франківську та 3072 Національної гвардії України у Старому Лисці, які є підшефними Тисменицькій райдержадміністрації.

Керівники привітали військових із Воскресінням Христовим і вручили 55 продуктових наборів до святкового столу на загальну суму 12 100,00 грн.

За сумлінне виконання функціональних обов’язків з нагоди Дня Конституції України нагороджено спільними грамотами голови райдержадміністрації і голови районної ради шість військовослужбовців військової частини 3072 Західного ОТО НГУ, вручено грошові винагороди в сумі 1 200,00 грн.

У районі проведено ряд передвеликодніх акцій. Зокрема «Великдень у кожну хату», організаторами якої є районна державна адміністрація та районна рада. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, Тисменицького району отримали до Великодніх свят фінансову допомогу та продуктові набори. По одній тисячі гривень грошової допомоги отримали 72 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на обліку служби у справах дітей РДА. 

Впродовж квітня 46 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, що навчаються в закладах загальної середньої освіти району, до Великодніх свят роздали продуктові набори, вартістю 500 гривень кожен. Обидві передвеликодні акції проводилися за кошти районного бюджету, на що витрачено загалом 95 тисяч гривень.

11 квітня голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк та голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк урочисто вручили ключі від нового помешкання дитині, позбавленій батьківського піклування, Галі Плотенко. Квартиру у центрі м.Тисмениця для неї придбали за спільного фінансування з обласного та районного бюджетів.

30 травня у селі Братківці Тисменицького району з робочим візитом побував народний депутат України Михайло Довбенко. Разом із головою РДА Іваном Семанюком зустрілися з громадою села та обговорили актуальні для громади питання. 29 червня за сприяння народного депутата урочисто відкрито автоматизоване відділення поштового зв’язку у селі Угринів об’єднаної територіальної громади на території Тисменицького району. Окрім того, Михайло Довбенко зустрівся із сільським головою Угринівської ОТГ Мирославом Вівчаренком та головою районної державної адміністрації Іваном Семанюком, обговорили актуальні для громади ОТГ питання, які потребують вирішення, а це – будівництво каналізаційної мережі та лікарської амбулаторії. 29 червня у духовному місці Тисмениччини – монастирі у селі Погоня відбулася виїзна нарада за участі народного депутата України Михайла Довбенка, голови Тисменицької районної державної адміністрації Івана Семанюка, голови Тисменицької районної ради Тетяни Градюк, ігумена монастиря о.Никодима Гуралюка, інших посадових осіб, на якій обговорили питання проведення Міжнародної прощі Вервиці за мир і єдність Церкви, що відбудеться 29-30 вересня 2018 року у селі Погоня Тисменицького району.

31 травня Президент України Петро Порошенко під час робочої поїздки відвідав Ямницький ліцей Ямницької об’єднаної територіальної громади на території Тисменицького району, де привітав школярів та випускників зі Святом останнього дзвоника. Також Президент взяв участь у запуску третьої технологічної лінії виробництва цементу підприємства «Івано-Франківськцемент». Зокрема, перебуваючи з робочим візитом на Прикарпатті, Президент підписав Указ «Про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови та сприяння створенню єдиного культурного простору України». Указом передбачено затвердження цільової програми на 2018 – 2028 роки, спрямованої на забезпечення всебічного розвитку і функціонування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя, створення єдиного культурного простору України та збереження цілісності культури.

З метою інформування жителів району про роботу районної державної адміністрації забезпечено систематичне опублікування на веб-сайті райдержадміністрації матеріалів з пріоритетних питань державної політики, матеріалів про події в економічній, соціальній, культурній та інших сферах, про діяльність управлінь та відділів райдержадміністрації, спрямованої на вирішення актуальних питань.

У районі зареєстровано 93 релігійні організації, з яких 55 громад та парафій Української Греко-Католицької Церкви, 2 монастирі (с. Погоня та с.Посіч), місійне товариство Андрія Первозванного – монастир у м.Тисмениця. Зареєстровано 11 парафій та громад Української Автокефальної Православної Церкви, 7 громад Української Православної Церкви Київського патріархату, 2 громади Римо-Католицької Церкви, 3 організації Всеукраїнського союзу об’єднань Євангельських Християн Баптистів, 4 релігійні організації Свідків Бога Єгови, 1 громада адвентистів сьомого дня. У м. Тисмениця свою діяльність веде «секта догнала» (недовершена реєстрація).

Між органами влади та деканатами церков, священиками є порозуміння і співпраця щодо вирішення проблемних питань у селах району.

Протягом квітня - червня 2018 року у районі не було порушень законодавства про свободу совісті та віросповідання і законодавства про військову (альтернативну) службу громадянами з релігійних мотивів. Загалом в районі міжконфесійної напруженості не спостерігається.

Райдержадміністрацією постійно відслідковуються процеси та тенденції у релігійному середовищі на території району.

 

ІІІ. Діяльність політичних партій, громадських організацій та профспілок, їх місце у політичному житті району

 

Районна державна адміністрація налагодила співпрацю з місцевими організаціями політичних партій та громадськими організаціями. За даними Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області, на території Тисменицького району зареєстровані та діють 107 громадських організації та 102 осередки політичних партій, з яких 80 – місцеві організації політичних партій та 22 – міські організації.

Прийнято районну програму «Про комплексну програму підтримки діяльності громадських організацій району на 2016-2020 роки», відповідно до якої із районного бюджету виділяються кошти на проведення статутної діяльності таких громадських організацій: районне відділення Всеукраїнського об’єднання ветеранів, районна організація «Братство вояків ОУН-УПА», районна організація «Союз Чорнобиль України», районна організація ветеранів Афганістану «Українська Спілка ветеранів Афганістану», районна організація Товариства Червоного Хреста України, районна організація «Спілка учасників антитерористичної операції Тисменицького району».

Представники активних громадських організацій беруть активну участь у заходах, які проводить районна державна адміністрація.

Налагоджено тісну співпрацю між районною державною адміністрацією та районною радою, депутатським корпусом районної ради. Загальна кількість депутатів Тисменицької районної ради – 44. До складу Тисменицької районної ради пройшли сім районних організацій політичних партій. Найбільш чисельні із них – це «Блок Петра Порошенка «Солідарність», «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», «Воля». У Тисменицькій районній раді утворено сім депутатських фракцій.

Протягом кварталу відбулася 1 сесія Тисменицької районної ради в якій взяв участь голова районної державної адміністрації Іван Семанюк та керівний склад РДА.Під час засідання сімнадцятої позачергової сесії депутатами прийнято 13 рішень районної ради.

Налагоджено співпрацю між райдержадміністрацією та міською, селищними, сільськими радами та ОТГ. У районі діють 51 населений пункт, діють одна міська, дві селищні, тридцять сім сільських рад та три ОТГ.

 

IV. Соціологічні дослідження

 

Районною державною адміністрацією протягом ІІ кварталу 2018 року соціологічні дослідження не проводилися.

 

V. Характеристика інформаційного простору району

 

Інформаційний простір району представлений районною газетою «Вперед» та КОМУНАЛЬНИМ ПІДПРИЄМСТВОМ «ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ «ТИСМЕНИЦЯ» ТИСМЕНИЦЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ.

Районна газета «Вперед» – тижнева масова газета, засновником якої є Тисменицька районна рада. Періодичність виходу – 1 раз в тиждень (п’ятниця). Тираж – 1800 примірників.

Редакційна політика видання «Вперед» – об’єктивна, не залежить від політичної кон’юнктури, однаковою мірою (на платній основі) друкуються матеріали різних політичних сил.

КП «Телерадіоорганізація «Тисмениця». Вид мовлення – ефірне телебачення, стандарт мовлення – аналогове телебачення, територія розповсюдження програм – місцеве телебачення. Засновник – Тисменицька районна рада, частка статутного фонду – 100%. Періодичність виходу – щоденно з 17.00 до 20.00 в ефірі на 5 телевізійному каналі метрового діапазону. Рівень охоплення ефіром – м. Тисмениця. У передачах та сюжетах висвітлювався цілий спектр тем, що виражають основні аспекти життєдіяльності Тисменицького району. А це - щоденний дворазовий блок новин – 15 хвилин.

У районних засобах масової інформації регулярно висвітлювалася діяльність райдержадміністрації. Для висвітлення роботи райдержадміністрації журналістів місцевих ЗМІ запрошувалось на наради, засідання колегій та інші заходи. На веб-сайті райдержадміністрації та на сторінці Тисменицької районної державної адміністрації у соціальній мережі Facebook постійно розміщувалася інформація про діяльність райдержадміністрації та інших органів влади.

Тисменицькою райдержадміністрацією проводиться аналіз та узагальнюється інформація про ситуацію в інформаційному пpocтopi шляхом моніторингу друкованих та електронних засобів масової інформації і при потребі готується спростування на критичні публікації.

Між райдержадміністрацією та місцевими засобами масової інформації налагоджено тісну співпрацю.