Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Інформація про роботу служби у справах дітей райдержадміністрації станом на 31.08.2018 року

 З  метою забезпечення соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності і безпритульності на обліку в службі у справах дітей районної державної адміністрації станом на 31 серпня 2018 року перебуває:

-   95 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

- 24 дітей, які проживають у 13 сім’ях, які опинились у складних життєвих обставинах, з них: 3 – схильні до бродягування.

 На території району функціонує 5 прийомних сімей, які мають на вихованні 13 дітей (в тому числі одна прийомна сім’я, яка переїхала із Луганської області).

На території Тисменицького району проживає 16 586 дітей.


З метою ефективної реалізації законодавства, спрямованого на забезпечення соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності і безпритульності на сесії районної ради  затверджено такі Програми:

- «Районна цільова програма соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх житлових прав, профілактики бездоглядності та безпритульності на 2016 – 2020 роки».

- «Районна цільова програма соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах на  2016-2020 роки».

З метою контролю та координації роботи щодо здійснення соціального   захисту дітей у районі створені і функціонують:

- комісія з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації;

Станом на 31.08.2018 року проведено 7 засідань комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації, на яких розглянуто 97  справ з них:   40 -  про захист житлових та майнових прав дітей, 20 - про доцільність позбавлення батьківських прав, 22 - про визначення днів спілкування з дітьми, 2 - про призначення опікунів, 1 – про Влаштування в Заклад дитини, 8 – визначення місця проживання дитини, 4 – інші.

          По даних справах прийнято відповідні рішення.

Службою у справах дітей районної державної адміністрації спільно із центром соціальних служб сім’ї дітей та молоді,  районним центром зайнятості, відділами освіти, культури, сектору привінтивної діяльності Тисменицького відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Івано-Франківській області на площі Ринок у місті Тисмениця організували розважальні заходи для найменших, провели профорієнтаційний інтерактивний дитячий захід «Майстерня професій» до міжнародного Дня захисту дітей де службою у справах дітей райдержадміністрації виділено  кошти, передбачені на фінансування “Районної цільової програми соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх житлових прав, профілактики бездоглядності та безпритульності на 2016 – 2020 роки”, призи та канцтовари для учасників заходів, на суму 2300  гривень.

Також за сприяння районної ради та районної державної адміністрації проведено  районне свято-зустріч з обдарованою учнівською молоддю «Ми – надія твоя, Україно!».

До початку навчального року відповідно до розпорядження голови Тисменицької районної державної адміністрації діти шкільного віку, які перебувають на обліку служби у справах дітей, отримали 25 наборів шкільного приладдя: олівці, ручки, папки, пенали, альбоми, кольоровий папір, кольоровий картон, клей, фломастери, стругачки для олівців, фарби для малювання, більше двох десятків зошитів та обкладинок до них, які їм передали працівники служби у справах дітей, школярі знайшли у 25-ти подарункових наборах.

Працівники служби у справах дітей районної державної адміністрації взяли участь у 56 засіданнях суду по цивільних та кримінальних справах в якості представника органу опіки та піклування районної державної адміністрації.        

 Службою у справах дітей районної державної адміністрації здійснюється контроль за умовами проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ях опікунів, піклувальників, в прийомних сім’ях та сім’ях усиновлювачів. Житлові умови дітей задовільні.

 З метою недопущення порушення прав та інтересів дітей, виявлення дітей, які залишились без батьківського піклування, службою у справах дітей районної державної адміністрації проводяться рейди-перевірки «Діти вулиці», «Урок», рейди-перевірки торгових та розважальних закладів. В результаті перевірок обстежено умови проживання 85 неповнолітніх дітей в 42 сім’ях, які ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 2 дитини тимчасово поміщено в Івано-Франківський обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей  в м. Івано-Франківск. Батьків попереджено про адміністративну і кримінальну відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Ведеться постійна співпраця з Івано-Франківським обласним центром соціально-психологічної реабілітації дітей та з міжрегіональним центром соціально-психологічної реабілітації дітей в Івано-Франківській області (с. Мединя, Галицького району).

Працівниками служби у справах дітей районної державної адміністрації здійснюються  виїзди в загальноосвітні школи району, з учнями проводяться  індивідуальні профілактичні бесіди на правову тематику. Працівниками служби спільно з працівниками поліції з неповнолітніми проводяться індивідуальні профілактичних розмови, попереджено про відповідальність згідно з чинним законодавством за вчинення злочинів та правопорушень. Також, проводиться спілкування з батьками неповнолітніх, які вчинили злочини для додаткового контролю за дітьми та виховного впливу. Неповнолітніх, які б повторно вчинили злочин не виявлено.

Працівниками служби у справах дітей районної державної адміністрації забезпечується ведення Єдиної інформаційно-аналітичної системою «Діти».  Здійснюється перевірка стану роботи та безпеки ЄІАС «Діти», робота з обліково-статистичними картками дітей. 

Через засоби масової інформації, зокрема, районну газету «Вперед», сайт Тисменицького району, проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота із захисту прав, свобод та інтересів дітей, висвітлюється інформація стосовно проблемних питань, над якими працює служба.