Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

«Покуття – колиска українського національного державотворення»

«Покуття – колиска українського національного державотворення»

Під такою назвою сьогодні у Тисменицькому районі проходить VІІ науково-краєзнавча конференція.

Захід організовано Тисменицькою районною державною адміністрацією, Тисменицькою районною радою, Тисменицькою міською радою в рамках ІХ обласного відкритого покутського фестивалю аматорського мистецтва «Покутські джерела» та присвячено 100-річчю утворення Західно-Української Народної Республіки і 570-ій річниці надання Магдебурзького права м.Тисмениця.

DSC_0046

DSC_0144

DSC_0023

DSC_0154

DSC_0159

Учасників конференції привітали голова обласної ради Олександр Сич, начальник управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації Володимир Федорак, очільники району – голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк, голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк, заступник голови районної ради Ігор Федоришин, міський голова м.Тисмениця Степан Сворак, а також запрошені гості.

DSC_0205

DSC_0210

DSC_0245

DSC_0236

З давньої покутської пісні та благословення духовних наставників розпочалася офіційна частина, якій передувала прес-конференція для ЗМІ.

DSC_0168

DSC_0195

Учасники заходу переглянули відеоролик «Унікальна Тисмениччина», з якого дізналися про пам’ятки культури та духовності району, фотовиставку та книжкову тематичну виставку «Покуття: від ЗУНР до сьогодення». Роботу продовжили під час пленарного та секційних засідань.

DSC_0050

Участь у науковому заході взяли понад 50 науковців і краєзнавців. Їхні напрацювання (наукові статті й історико-краєзнавчі дослідження з проблем вивчення історії та археології Покуття, мовознавства і літературознавства, суспільно-політичного, культурно-мистецького і духовного життя регіону, також відомості про діяльність відомих і малознаних особистостей, які були вихідцями або чиє життя було пов’язане із Покуттям) увійшли до збірника матеріалів конференції.

DSC_0219