Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Інформація про хід виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Тисменицького району за січень-липень 2018 року

Спільна робота структурних підрозділів районної державної адміністрації та територіальних відомств району, виконавчих комітетів міської, селищних та сільських рад спрямовувалась на реалізацію заходів програми соціально-економічного та культурного розвитку і бюджету району з метою підвищення рівня життя населення на основі розвитку галузей економіки, раціонального використання наявного ресурсного потенціалу, створення сприятливих умов для підприємницької діяльності в районі.

 

Промисловість

За січень-червень 2018 року підприємствами Тисменицького району реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 2799,4 млн.грн та складає 126,9 відсотки до відповідного періоду минулого року. Збільшення обсягів промислової продукції забезпечили: ПАТ «Івано-Франківськцемент», ДП «Спецзалізобетон»,ТОВ «Падана Кемікал Компаудс», ТОВ «Дена Метал Україна», ПрАТ «Газінвест», ПАТ ТОС «Барва», ТОВ «Мірам».

Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення району склав 33,8 тис. гривень.

Підприємства району постійно розширюють  та збільшують виробництво продукції, як на території України та за її межами. На підприємствах реалізовано інвестиційні проекти, а саме:

ПАТ «Івано-Франківськцемент» урочисто відкрито третю піч технологічної лінії №1 з переведенням на двопотоковий режим роботи, що дозволить збільшити виробництво високоякісної продукції конкурентноспроможною з країнами ЄС. Кошторисна вартість становить 72 млн.дол. США.

     Питання впровадження сучасних енергоефективних технологій, стимулювання розвитку відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива разом із питанням енергонезалежності є актуальним для керівницва району. Так на території  села Радча функціонує 5 об’єктіввідновлюваної енергетики, а саме: ТОВ «Геліос  Енерджі», ТОВ «Геліос ІФ», ТОВ «Солдар-Енерджі»,ТОВ «Фото-Енерджі, ТОВ «Солар-ІФ» виробництво електричної енергії сонячними батареями загальною потужністю 22,379 МВт. У 2018 році введено в експлуатацію СЕС с. Підлісся  земельна ділянка 1,1241 га з потужністю 0,5 МВт та в с. Стриганці з потужністю 1,72 МВт (дахова)  електричні станції працюють по зеленому тарифу.

      У найближчій перспективі району планується будівництво СЕС у селі Черніїв, а саме  ТОВ «Геліос Групп Черніїв – 1», ТОВ «Геліос Групп Черніїв – 2», ТОВ «Геліос Групп Черніїв – 3» та ТОВ «Геліос Групп Черніїв – 4». Земельна ділянка виділена  площею 24,5 га, загальна потужність 14 МВт .

     У селі Підлужжя  планується будівництво сонячної електростанції, де ініціатором будівництва виступило  «Прикарпатська сонячна електрична станція», земельна ділянка площею 8,72 га з потужністю 4,92 МВт.

      Крім цього, проводяться підготовчі роботи у селах Милування,  Стриганці, Вільшаниця,

     В  селищі Єзупіль планується встановлення вітрової електростанції з потужністю 12 МВт ( 6 вітрових установок), а також розробляється документація щодо встановлення вітрової електростанції в с. Нові Кривотули.  

 

 

 

Інвестиції в основний капітал

За 1 квартал 2018 року підприємствами та організаціями району за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 482,7 млн. грн капітальних інвестицій. Частка району у загальнообласному обсязі капітальних інвестицій склала 27,4 відсотка, що відповідає 2 місцю серед міст обласного значення та районів області.

Найбільше капітальних інвестицій вкладено промисловими підприємствами, а саме: ПАТ «Івано-Франківськцемент», ТзОВ «Геліос Енерджі», ПАТ «Газінвест».

Обсяг капітальних інвестицій у розрахунку на одну особу населення складає 5,8 тис. грн ( по області – 1,3 тис. грн), що відповідає 1 місцю серед міст обласного значення та районів області. Частка коштів державного та місцевих бюджетів у загальному обсязі капітальних інвестицій становила 2,7 відсотка, коштів населення на будівництво житла – 8,8 відсотка.

Основним джерелом фінансування капітальних інвестицій залишаються власні кошти підприємств та організацій, за рахунок яких освоєно 88,8 відсотки загального обсягу інвестицій. Частка коштів населення на будівництво житла у загальному обсязі капітальних інвестицій становила 10,5 відсотка, коштів державного та місцевих бюджетів -0,4 відсотка.

У придбання та створення нових активів було спрямовано 382,3 млн.грн, або 79,2 відсотки загального обсягу капітальних інвестицій.

 

Прямі іноземні інвестиції

Обсяг залучених з початку року прямих іноземних інвестицій (акціонерного капіталу) в економіку  району на 01 квітня  2018 року становив 25,0 млн.дол.США, що на 3,1 відсотки більше обсягів інвестицій на початок 2018 року.

Основними країнами-інвесторами виступили 18 країн світу, основні з них: Велика Британія, Італія, Об’єднані Арабські Емірати, Німеччина та Швейцарія, частка  яких у загальному обсягу прямих інвестицій в районі  залучено 63,4 відсотки (15,7 млн.дол.США).

На підприємствах промисловості зосереджено 22,9 млн.дол.США прямих інвестицій (91,4 відсотки загального обсягу акціонерного капіталу), з них переробної  промисловості 19,3млн.дол.США (77,3 відсотка), з  текстильного виробництва, виробництва одягу, шкіри, та інших матеріалів 11,0 млн.дол.США (44,1 відсотка).

Частка іноземних інвестицій району становить 2,7 відсотка загальнообласного показника.

Обсяг прямих іноземних інвестицій у розрахунку на одну особу населення з наростаючим підсумком з початку інвестування складає 301,5 доларів США (по області 681,1 доларів США). За даним показником район посів 6 місце серед районів та міст обласного значення.

 

 

Зовнішньоекономічна діяльність

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності Тисменицького району за 1 квартал 2018 року склали відповідно 13,7 млн.дол.США та імпорту 15,0 млн. доларів США. У порівнянні з відповідним періодом минулого року обсяги експорту збільшилися на 45,9 відсотка, імпорту на 10,1 відсотка.  Негативне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило -1,3 млн.дол.США, коефіцієнт покриття експортом імпорту склав 0,91.

Питома вага району в загальнообласних обсягах експорту склала  5,9 відсотка, імпорту –6,9 відсотки.

Партнерами у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти з 45 країн світу.

         Найбільші обсяги  експортних поставок з району здійснювались до Німеччини (11,8 відсотки обсягів експорту), Білорусі (14,7 відсотки), Румунії (10,6 відсотки), Республіки Молдова (11,6 відсотки), Італії (6,3 відсотки).

         За межі країни відвантажували, в основному, мінеральні продукти, пластмаси, полімерні матеріали та вироби з них (25,0 відсотки обсягів експорту), натуральне хутро (7,2 відсотки),  взуття (9,3 відсотки),  продукти тваринного  походження (20,0 відсотки), вироби з каменю, гіпсу, цементу (5,1 відсотки).

          Вагомі обсяги імпортних надходжень отримано з Німеччини (22,8 відсотки), Данії (6,5 відсотки), Китаю (6,2 відсотки), Угорщини (10,3 відсотки), Італії (4,5 відсотки), Чехії  (5,6 відсотки). У структурі імпорту значна питома вага припадала на продукцію хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості (29, 0 відсотки), мінеральні продукти (18,3 відсотки), механічні та електричні машини (18,2 відсотки), полімерні матеріали з пластмаси та вироби з них (10,4 відсотки).

 

Підприємництво

В районі затверджена програма підтримки малого підприємництва на   2016-2020 роки в Тисменицькому районі. Для виконання заходів Програми з районного бюджету на 2018 рік передбачено 100,0 тис. гривень.

         Станом на 01 липня 2018 року на обліку Тисменицької ОДПІ зареєстровано 3467 суб’єктів підприємницької діяльності, з них: 2270 фізичних осіб - підприємців, 1197 - юридичних осіб.

За  7 місяців 2018 року податковою інспекцією взято на облік 195 фізичних осіб та 36 юридичних осіб, знято з обліку 43 юридичних осіб і 135 фізичних осіб- підприємців.

Станом на 01 серпня 2018року Центром надання адміністративних послуг прийнято від суб’єктів звернень 8768 заяв та інших документів, необхідних для надання адміністративної послуги. За даний період виконано 8920 адміністртивних послуг.Надано  17837  консультацій в приміщенні центру, по телефону та електронній пошті.

          Перелік  адміністративних послуг які надаються через  ЦНАП налічує 105 послуг.

У районі налічується близько 365 підприємств торгівлі та 97 закладів громадського харчування, 25 аптек, 107 підприємств служб побуту та 17 автозаправочних станцій. Порівняно з попереднім роком кількість підприємств роздрібної торгівлі зросла за рахунок фізичних осіб, які інвестують свій капітал у будівництво нових та реконструкцію діючих об’єктів торгівлі та громадського харчування.

 

Агропромисловий комплекс

          Посівна площа по всіх категоріях господарств у  2018 році в районі становить 29084 га.

Сільськогосподарські  підприємства району завершують збирання врожаю ранніх зернових і зернобобових культур та ріпаку. В усіх категоріях господарств обмолочено  ранніх зернових і зернобобових на площі 7738 га, що становить 83,8 відсотки до прогнозу, в тому числі у сільськогосподарських підприємствах -3325 га (70,4 відсотка). За оперативними даними валовий збір становить – 38600 тонн зерна при середній урожайності 49,9 ц/га.

Сільськогосподарськими підприємствами району обмолочено 573 га озимого ріпаку , 40 га ярого ріпаку.

На зібраних площах хлібороби району активізували роботу з підготовки грунту під посів озимих культур урожаю 2019 року.

В оперативно – звітуючих  сільгосппідприємствах всіх форм власності району станом на 01.08. 2018 року за попередніми даними утримували:

- 811  гол. великої рогатої худоби, що на 702 гол. більше минулого року в т.ч. корів - 436 голів що на 389 гол більше відповідного періоду минулого року.

-112 гол. свиней, що на 15 гол більше минулого року.

Виробництво молока вагроформуваннях районустановить 1674,7тонн. Середній надій молока від однієї корови (на середнє поголів’я корів) складає 4165,9 кг.

З початку 2018 року агроформуваннями  району   вирощено 39,8 тонн   великої рогатої худоби, свиней – 8,4 тонн.

 

Будівництво, житлово - комунальне господарство

У 1 півріччі 2018 року підприємствами району виконано будівельних робіт на суму 10,9  млн.грн, або  0,9 відсотки загальнообласного обсягу. Індекс будівельної продукції порівняно з січнем- червнев 2017 року становив 69,4 відсотки

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 "Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива" станом на 01.08.2018 року кількість домогосподарств, які отримують субсидію на оплату житлово-комунальних послуг складає 3700 на загальну суму 132775,4 тис.грн.

Завдяки своєчасному надходженню коштів з Державного бюджету виплата зазначених видів державних соціальних допомог проведена в повному обсязі в установлені  терміни, заборгованості з виплати станом на 01.08. 2018 немає.

Бюджетна політика

                 Бюджет району за 7 місяців 2018 року по доходах загального фонду (без урахування трансфертів) виконано на 107,1 відсоток, при уточненому плані 73404,6тис.грн. фактично надійшло  коштів в сумі  78640,0 тис. грн., що більше плану на 5235,4 тис. грн.

Фактичне поступлення офіційних трансфертів складає 529901,7         тис. грн, при уточненому плані 547050,5 тис. грн, з них:  базової дотації  – 30969,4 тис грн, при плані 30969,4 тис. грн, інших дотацій – 16500,5тис. грн, при плані  - 16500,5 тис. грн, субвенцій з державного та місцевих бюджетів –482431,8 тис. грн. при  уточненому плані – 499580,6 тис. грн.

 Районний бюджет по доходах загального фонду за 7 місяців 2018 року (без урахування трансфертів) виконано на 107,7 відсотки, при плані 35646,0 тис. грн, фактично  надійшло доходів в сумі  38395,0 тис. грн, більше на  2749,0 тис. грн.

           Найбільшу питому вагу в бюджеті району займає податок та збір на доходи фізичних осіб (48,1 відсоток). Даного платежу надійшло в сумі 37813,0 грн  при  плані  35264,3 тис. грн, що складає 107,2 відсотки (більше на 2548,7 тис. грн.)

 

 

Ринок праці

Протягом  січня-липня 2018 року мали статус безробітного 748 осіб, що на 89 осіб менше минулого року. Отримали статус безробітного протягом звітного періоду 407 осіб.

Станом на 01.08.2018 року на обліку в  Тисменицькій районній філії обласного центру зайнятості перебувало 282 безробітні особи, з них 75,2 відсотки проживають у сільській місцевості.Протягом звітного періоду працевлаштовано 987 осіб.

         За  2018 рік перенавчання та підвищення кваліфікації за направленням районної служби  зайнятості пройшли 112 осіб. Рівень працевлаштування осіб після закінчення навчання складає 98,8 відсотка.

З метою надання додаткової соціальної підтримки і забезпечення тимчасової зайнятості безробітних громадян, центр зайнятості організовує громадські та інші роботи тимчасового характеру. Протягом 5 місяців 2018 року було залучено 255 безробітних громадян. Особам з інвалідністю забезпечено надання якісних профорієнтаційних послуг. Протягом звітного періоду 33 особи з інвалідністю отримали 209 консультаційні послуги, 3 особи направлено на роботи тимчасового характеру та 7осіб працевлаштовано.

Протягом  січня-липня 2018 року 34 бійцям АТО надано 198 профінформаційних послуг. В результаті проведеної роботи 8 осіб працевлаштовано, 5 осіб проходили навчання, 11  учасників АТО залучені до тимчасових робіт. Станом на 01 серпня  2018 року перебуває на обліку 13 безробітних учасників АТО.

 

Заробітна плата

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників, зайнятих на підприємствах, в установах, організаціях (з кількістю працівників 10 і більше осіб) за I квартал 2018 року склала 8100 гривень, що на  19.4 відсотки більше середньо обласного показника. Порівняно з минулим роком заробітна плата збільшилась на 34,0 відсотки.

Заборгованість по заробітній платі на підприємствах району                    ( враховуючи підприємства-банкрути та економічно неактивні підприємства) станом на 01 липня 2018 року складає 3938,4 тис.грн. Заборгованість утворена на підприємствах, на яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника або визначення його банкрутом. 

           Районною тимчасовою комісією з питань погашення заборгованості із заробітної плати проведено  засідання, де обговорено питання щодо виплат заробітної плати, пенсій та інших соціальних виплат.

         

 Податкова

До бюджетів усіх рівнів за січень-червень 2018 року Тисменицькою об’єднаною державною податковою інспекцією мобілізовано  176723,5     тис. грн податків і зборів, що на 19724,1 тис. грн більше, ніж за відповідний період минулого року.

За січень-червень 2018 року до місцевого бюджету (платежі після розмежування) мобілізовано 106743,4 тис. грн податків і зборів, що на 24572,0 тис. грн більше у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Найбільшу питому вагу в надходженнях до місцевого бюджету мали такі платежі:

єдиний податок

           12,6  відс.;

плата за землю

           10,7  відс.;

податок з доходів фізичних осіб

           68,9  відсотки.

 

 

До державного бюджету протягом  2018 року мобілізовано 69951,7  тис. грн податків і зборів.

Найбільшу питому вагу в надходженнях до державного бюджету мали такі платежі:

    податок на додану вартість

37,6відс.;

    податок на доходи з фізичних осіб

35,2 відс.;

    військовий збір

          

  9,1 відсотків.

 

Найбільшими платниками податків та зборів до бюджетів усіх рівнів у  січні-червні  2018 року були: ПАТ «Івано-Франківськцемент»,  ТОВ «Барва»,   ПАТ «Тисменицягаз»,  ТОВ «Геліос Енерджі»,  ТОВ «Дена Метал Україна», ПАТ «Тисменицягаз», ТОВ «Тисінвест».

За результатами проведення кампанії декларування протягом січня-червня  2018 року громадянами подано 483 декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2017 рік, з них 128 осіб подали декларації і задекларували до сплати 258,1 тис.грн податку на доходи з фізичних осіб та 68,1 тис.грн військового збору.

Станом на 01 липня 2018 року громадянами до бюджету сплачено 238,1 тис.грн податку на доходи з фізичних осіб та 67,1 тис.грн  війського збору.

 

 

Пенсійне забезпечення

Тисменицьке об’єднане управління Пенсійного фонду України в Івано – Франківській області  повідомляє, що до бюджету об’єднаного управління протягом  січня- липня  2018 року надійшло по Тисменицькому району 87887,9 тис.грн власних коштів, що становить 108,6 відсотки від запланованих.

Станом на 01 08. 2017 року заборгованість зі сплати страхових внесків склала 191,6 тис.грн., з неї: недоїмка 127,0 тис.грн, фінансові санкції  - 29,4 тис.грн., пеня – 35,5 тис.гривень. 

Станом на   01 серпня 2018  року   на  виконанні в органах ДВС  знаходиться  37,9 тис. грн заборгованості зі сплати страхових внесків (судових  рішень  на   суму 20,6 тис. грн., вимог та фінансових санкцій про сплату боргу – 17,3 тис.грн.).

Заборгованість    з     відшкодування    фактичних    витрат   на    виплату   та    доставку     пільгових      пенсій      на      01.08. 2018    року     склала   5790,9  тис.гривень.

На обліку в об’єднаному управлінні Пенсійного Фонду перебуває 21497 одержувачів пенсій Тисменицького району, яким у звітному періоді забезпечено своєчасне проведення пенсійних виплат в повному. 

За Законом України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" пенсію отримують 2108 осіб.

Проводиться виплата пенсій24внутрішньопереміщеним особам, які проживали в Донецькій та Луганській областях та 1 пенсіонеру, який   проживав в Автономній Республіці Крим.

Загальний обсяг видатків на виплату пенсій та допомог за січень-липень  поточного року склав  289288,5 тис.гривень.

Протягом   7 місяців  2018 року призначено 405 нових пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" та проводиться  перерахунок пенсій відповідно до Закону України «Про державний бюджет України 2018 року» .

             Середній розмір пенсій по району становить 1928,64 гривень

 

Освіта

Система освіти налічує 43 загальноосвітні навчальні заклади, у яких навчаються 8142  учні, вісім дошкільних навчальних закладів та дошкільні відділення на базі 14 навчально-виховних комплексів (загальна кількість дітей, охоплених дошкільною освітою становить 1572 дитини) Загальноосвітні навчальні заклади Тисменицького району укомплектовані педагогічними кадрами з відповідною фаховою освітою, належним рівнем професійної підготовки. Навчально-виховний процес в загальноосвітніх закладах здійснює 1126 педагогічних працівників.

В загальноосвітніх навчальних закладах функціонують 39 шкільних бібліотек; 37 шкільних їдалень; 36 майстерень; 40 шкільних навчальних комп'ютерних комплексів; 24 спортивні зали; 11 спортивних майданчиків із синтетичним покриттям.

Видатки районного бюджету на утримання установ освіти при уточненому плані на червень 2018р.- 148134,0 тис. грн. фактично склали 131268,9 тис.грн. Видатки на харчування учнів  у звітному періоді склали 1562,3 тис. грн., оплата комунальних послуг та енергоносії по установах освіти – 11248,6 тис.грн.

Відповідно до районної програми «Шкільний автобус» вирішене питання підвозу дітей сільської місцевості до навчальних закладів. Здійснюється підвезення 656 учнів, які проживають за межею пішохідної доступності.  Видатки на підвіз учнів у  2018 р. склали  116,2тис.грн.  

За кошти районного бюджету проведено :

      -   Тисменицька ЗОШ І-ІІІ ст..- встановлення бруківки - 100,0 тис.грн;

-         Підліська ЗОШ І-ІІІ ст.. - благоустрій території-190,0 тис.грн;

-         Підлузька ЗОШ І-ІІ ст.- встановлення бруківки-200,0 тис.грн;

-         Чукалівська ЗОШ І ст.   – благоустрій майданчика -50,8 тис.грн;

-         Терновицький НВК- встановлення огорожі -50,0 тис.грн;

-         Радчанська ЗОШ І-ІІІ ст.. – завершення пандусу- 62,0 тис.грн.

Замінено вікна на металопластикові у Довгівському НВК на суму 100,0 тис.грн, (43,06 м.кв.)

      На виконання державної програми «Шкільний автобус» у травні  2018 року придбано  автобус марки Еталон А 08116Ш   вартістю 1849,0 тис.грн. за  кошти державного бюджету   для Поберезького НВК.

Для загальної середньої освіти району видано обладнання для забезпечення функціонування перших класів, що у новому навчальному році працюватимуть у форматі нового освітнього середовища.Зокрема,  39 закладів загальної середньої освіти району отримали матеріальні цінності на загальну суму 2 675 807 грн.  (кошти освітньої субвенції), в тому числі: дошки аудиторні (52 шт.), килимки дитячі (52 шт.), альбоми для фліпчартів (104 шт.), фліпчарти (52 шт.), губки магнітні для фліпчартів (52 шт.), магніти (52 набори), папір (260 пачок), чорнило для принтера Epson L364 (200 мл.) (260 шт.), ламінатор Fellowes Spectra А4 (52 шт.), плівка для ламінатора А4 (104 шт.), багатофункціональний пристрій Epson L364 (52 шт.), крісло м’яке (52 шт.), парти одномісні (904), індивідуальні стелажі (323шт), книжкові полиці (52), полиці для роздаткового (52), стіл для вихователя (52 шт), ноутбуки (52 шт).

За кошти освітньої субвенції  закуплені та видані підручники для учнів 4 та 7 класів на загальну суму 177,8 тис. грн.

 

 

 

Охорона здоров’я

Первинну медико-санітарну допомогу в районі надають 35 фельдшерсько-акушерських пунктів, 9 лікарських амбулаторій, вторинну – Тисменицька і Єзупільська міські лікарні та Лисецька центральна районна лікарня.

На даний час в районі медична допомога надається на 44 дільницях загальної практики сімейної медицини, які обслуговують 54789 осіб.

На засадах загальної практики сімейної медицини медичну допомогу отримує 66,0% населення району. Кількість відвідувань до сімейних лікарів за січень-липень  2018 р. – 150 тисяч, навантаження на одного лікаря ЗПСМ- 3,0тисяч відвідувачів.

          В загальній мережі стаціонарів ЛПЗ району функціонує 310 різнопрофільних ліжок  і 60 спеціалізованих ліжок в Тисменицькому ПТД.

Показник забезпеченості ліжками на 10 тис. населення  становить  44,6. На різнопрофільних ліжках стаціонарів району за 7 місяців 2018р., проліковано 5312  хворих ( всього проведено  ліжко-днів – 56716, з них по Лисецькій ЦРЛ  - 26700 л/д, Тисменицькій МЛ-21007л/д, Єзупільській МЛ-9009 л/д.

          Надходження позабюджетних коштів за січень-липень  2018 року – 444,7тис.грн., що в розрахунку на одного жителя району становить 3,29 грн.

         На стаціонарних ліжках Тисменицького ПТД проліковано 50 хворих, якими проведено 5989 ліжко-днів.

         Одночасно розвиваються  стаціонарозамінні  форми надання медичної допомоги за рахунок функціонування денних стаціонарів та стаціонарів на дому. В умовах денних стаціонарів загальної мережі за 7 місяців 2018р. проліковано 3621 хворих, з них  2258 в сільських лікарських амбулаторіях, загальний показник пролікованих хворих на 1 ліжко – 24,5. Всього хворими в денних стаціонарах проведено 24345 ліжко-днів. в т.ч. в сільських лікарських амбулаторіях – 15440.

         В медичному закладі обласного підпорядкування (Тисменицький протитуберкульозний диспансер) функціонує 20 ліжок денного стаціонару. За період  2018року  на 20 ліжках денного стаціонару проліковано 50 хворих.

За 7 місяців 2018року  проведено 32 планово-консультативних виїздів в сільські медичні заклади, в результаті яких оглянуто  всього 2080 осіб , з них 201 рекомендовано обстеження і лікування в районній лікарні.

В стаціонарних умовах  проведено 680 оперативних втручань, з них  сільським жителям  - 450; в амбулаторно-поліклінічних умовах  кількість всього операцій – 2794, з них сільським жителям – 2630.

Бригадами швидкої медичної допомоги району здійснено – 4110 виїздів, з них до сільських жителів – 3005. За результатами виїздів всього госпіталізовано 997 хворих, з них в лікувальні заклади району – 966. Вартість медикаментів у розрахунку на 1 виїзд становить 23,5 грн.

                       

 

 

 

 

 

Культура

  . В районі функціонує:

44 клубних установ (26 – будинки культури, 16 - клуби, 2 - центри культури та дозвілля);

45 бібліотек (39 – сільські, 3 – дитячі, 2 – селищні, 1 – районна);

6 громадських музеїв (м.Тисмениця, с. Клубівці, с. Слобідка, с. Липівка, с.Пшеничники, с-ще Єзупіль).

4початкові спеціалізовані мистецькі навчальні заклади, де навчається   440 дітей:

-         Тисменицька дитяча школа мистецтв ім. Й. Княгиницького;

-         Єзупільська дитяча музична школа;

-         Лисецька дитяча музична школа;

-         Підпечерівська дитяча школа мистецтв.

23 - колективів, які носять звання “народний”;

2 – колективи, які носять звання “зразковий” ( дитячий танцювальний колектив  «Перлинка» с- ще Єзупіль, дитячий танцювальний колектив «Калинонька» с.Радча);

1 -  духовий оркестр (кер. В. Чикирис).

           При клубних установах працює 264 клубних формувань, в них 3 455учасники.

      За січень – травень 2018  року відділом культури райдержадміністрації проведено  ряд культурно – мистецьких заходів: фестивалів, оглядів, виставок, літературно – мистецьких заходів, зустрічей тощо.

     Функціонує 2 програми:

«Теплий заклад культури  Тисмениччини на 2016 - 2020 роки» кошторисні призначення на 2018 рік складають  100,0 тис. грн.;

 «Підтримка та розвиток культури села на 2016-2020 роки»  кошторисні призначення на 2018 рік складають  75,0 тис. грн. 

 

 

Молодіжна політика та спорт

Практичну роботу зі здійснення фізкультурно-масової та спортивної роботи організовують 78 працівників спортивної галузі, із них 59 - викладачі загальноосвітніх шкіл, 19 - тренери-викладачі ДЮСШ. До послуг населення: один стадіон у м. Тисмениця, 33 футбольні поля, 24 спортивних зали при загальноосвітніх школах, 103 спортивних майданчиків, у т.ч. 11 із синтетичним покриттям та один атлетичний майданчик, один зал для занять загальнофізичною підготовкою.

Підготовку спортивного резерву до обласних та національних збірних команд забезпечує дитячо-юнацька спортивна школа відділу освіти райдержадміністрації. У школі функціонують: відділення з баскетболу, футболу, боксу, настільного тенісу, боротьби дзюдо, легкої атлетики та спортивного орієнтування. У відділеннях з цих видів спорту систематичними заняттями охоплено 608 дітей. Навчально-тренувальний процес забезпечують 19 тренерів-викладачів, які проводять заняття у 22 населених пунктах району.

В районі діє комплексна програма заходів державних органів у справах сім'ї, молоді та спорту на 2016-2020 роки. На заходи програми передбачено 180,0 тис.грн.

       Протягом  січня-липня  2018 року відділом молоді та спорту відповідно до календаря культурно-спортивних та оздоровчих заходів Тисменицького району на 2018 рік,  проводяться  заходи.

          З  метою забезпечення соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності і безпритульності на обліку в службі у справах дітей районної державної адміністрації станом на 01 липня 2018 року перебуває:

- 97 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

- 32 дітей, які проживають у 16 сім’ях, які опинились у складних життєвих обставинах, з них: 5 – схильні до бродягування.

 На території району, функціонує 5 прийомних сімей, які мають на вихованні 13 дітей (в тому числі одна прийомна сім’я, яка переїхала із Луганської області).

З метою ефективної реалізації законодавства, спрямованого на забезпечення соціального захисту дітей, запобігання дитячій бездоглядності і безпритульності, були вжиті відповідні заходи:

на сесії районної ради  затверджено такі Програми:

- «Районна цільова програма соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх житлових прав, профілактики бездоглядності та безпритульності на 2016 – 2020 роки»;

На заходи даної програми протягом року  передбачено 280,0 тис.грн та використано 198,0 тис.грн.

- «Районна цільова програма соціального захисту дітей, які опинились у складних життєвих обставинах на  2016-2020 роки», передбачено 80,0 тис.грн на 2018 рік та  використано 10,0 тис.грн..

З метою контролю та координації роботи щодо здійснення соціального   захисту дітей у районі створені і функціонують:

- комісія з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації;

- координаційна рада районної державної адміністрації з питань дітей.

Протягом січня-липня 2018 року проведено 6 засідань комісії з питань захисту прав дитини районної державної адміністрації, на яких розглянуто 25  справ з них:  15 -  про захист житлових та майнових прав дітей, 3 - про доцільність позбавлення батьківських прав, 5 - про визначення днів спілкування з дітьми, 1 - про призначення опікунів, 1 – інші.

По даних справах прийнято відповідні рішення.

Працівники служби у справах дітей районної державної адміністрації взяли участь у 18 засіданнях суду по цивільних та кримінальних справах в якості представника органу опіки та піклування районної державної адміністрації.        

         Службою у справах дітей районної державної адміністрації здійснюється контроль за умовами проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в сім’ях опікунів, піклувальників, в прийомних сім’ях та сім’ях усиновлювачів. Житлові умови дітей задовільні.

З метою недопущення порушення прав та інтересів дітей, виявлення дітей, які залишились без батьківського піклування, службою у справах дітей районної державної адміністрації проводяться рейди-перевірки «Діти вулиці», «Урок», рейди-перевірки торгових та розважальних закладів. В результаті перевірок обстежено умови проживання 12 сімей, які мають на вихованні 19 неповнолітніх дітей. Працівниками служби у справах дітей районної державної адміністрації з дітьми та батьками проведено профілактичні бесіди та вжито відповідних заходів для повернення дітей до навчання. Батьків попереджено про адміністративну і кримінальну відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків.

Ведеться постійна співпраця з Івано-Франківським обласним центром соціально-психологічної реабілітації дітей та з міжрегіональним центром соціально-психологічної реабілітації дітей в Івано-Франківській області                (с. Мединя, Галицького району).

Працівниками служби у справах дітей районної державної адміністрації здійснюються  виїзди в загальноосвітні школи району, з учнями проводяться  індивідуальні профілактичні бесіди на правову тематику. Працівниками служби спільно з працівниками поліції з неповнолітніми проводяться індивідуальні профілактичних розмови, попереджено про відповідальність згідно з чинним законодавством за вчинення злочинів та правопорушень. Також, проводиться спілкування з батьками неповнолітніх, які вчинили злочини для додаткового контролю за дітьми та виховного впливу. Неповнолітніх, які б повторно вчинили злочин не виявлено.

Працівниками служби у справах дітей районної державної адміністрації забезпечується ведення Єдиної інформаційно-аналітичної системою «Діти».  Здійснюється перевірка стану роботи та безпеки ЄІАС «Діти», робота з обліково-статистичними картками дітей. 

Впродовж 2018 року Тисменицьким районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді забезпечено соціальне супроводження 5 прийомних сімей, в яких виховується 12 прийомних дітей   (1 сім’я, 1 дитина - перемістились з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції ).

На обліку в Тисменицькому районному центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді перебувало 74 сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, у яких на вихованні перебуває 143 дітей. Під соціальним супроводом перебувало 5 сімей (13 дітей).

В районі прийнята і діє програма навчання дітей та молоді з обмеженими фізичними можливостями на 2016-2020 роки. Фінансування заходів програми здійснюється за рахунок коштів, передбачених у районному бюджеті. В 2018 році на заходи  програми виділено 60,0 тис.грн.

 

 

Соціальний захист населення

Відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» за липень 2018 року в управлінні на обліку перебувають 3348 громадян, яким проведено виплату державних соціальних допомог на суму  28035,3 тис.грн., а саме:

39 одержувачів  допомог по вагітності і пологах на суму 339.8 тис. грн.;

2830 одержувачів одноразових допомог при народженні дитини на суму 22308,0 тис. грн.;

49 одержувачів допомог на дітей, які знаходяться під опікою і піклуванням на суму 1676,0 тис. грн.;

411 одержувачів  допомог одиноким матерям на суму  3547,2 тис.грн.;

16 одержувачів допомог на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів на суму 3547,2 тис. грн.

Згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» управлінням у звітному періоді виплачено допомоги  1015 сім’ям, з них багатодітних 596 сімей,  на суму 21491,2 тис.грн.

Згідно Закону  України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям - інвалідам» допомогу одержують 1032 особи на суму 11432,5 тис.грн.

Також проведено виплату соціальної допомоги 288 особам, які не мають права на пенсію та інвалідам відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам» на суму 2764,3 тис.грн., виплачено компенсації фізичним особам, що надають соціальні послуги інвалідам І, ІІ, ІІІ груп та особам нездатним до самообслуговування 93 особам на суму 107.9тис.грн (постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 №558 «Про затвердження порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги»).

За звітний період проведено виплату грошової допомоги 197 особам, які здійснюють догляд за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду (Постанова Кабінету Міністрів України від 02.08.2000 №1192 «Порядок надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ груп внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує стороннього догляду, на догляд за ним»)  на суму  2473,9тис. грн.

1298 особам виплачена компенсація по догляду за   перестарілими та інвалідами І-ої групи на суму 241,6 тис. грн. (Постанова № 832 від 26.07.1996 «Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян»)

В районі створено 5 прийомних  сімей, в яких на вихованні перебуває 10 дітей, та 1-а сім’я  яка переселилася з окупованої території та  району проведення антитерористичної операції та яким призначено та виплачено допомоги на дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» на суму 288,0тис.грн.

Станом на 01.08.2018  управлінням соціального захисту населення призначено та проведено виплату  державної соціальної допомоги 31 сім’ ї, які переселилася з АР Крим, з Луганської та Донецької областей.

145 сімей обліковані як переміщені особи, 31-ій з них призначено щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Управлінням ведеться Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які  мають право на пільги. Станом на 01.08.2018 року в районі проживає 2145 ветеранів війни, 6163 – дітей війни, 1121 – ветеранів праці, 117 – ветеранів та пенсіонерів військової служби, 21 – реабілітованих по статті 1  ЗУ ”Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні, 17416 – пенсіонерів за віком, 4909 – інвалідів, 328– пільговиків про проф. ознаці, 735 – багатодітних  сімей.

З початку року пільговикам нараховано за надані послуги 4774,7 тис.грн.:

В районі проживає 203 учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. В тому числі 36 дітей, яким здійснюється виплати  компенсації, зокрема:

компенсація на пільгове забезпечення продуктами харчування проведено учасникам ЧАЕС 1 та 2 категорії на суму 202,1 грн.

Управлінням ведеться облік осіб, які захищають територіальну цілісність держави. Отримали статус учасника бойових дій в зоні АТО 421 осіби, яким надаються соціальні гарантії за рахунок коштів державного бюджету (пільги на ЖКП 75% на сім’ю), 43особи  учасників АТО, яким надаються соціальні гарантії за рахунок коштів районного бюджету (пільги на ЖКП 50% на 1 особу). 19 учасникам АТО прирівняним до інвалідів ВВ війни надається пільга на ЖКП у розмірі 100%, 4осіб членів сім’ї загиблого ветерана війни та 3 учасники війни у розмірі 50%.

Соціальними інспекторами управління проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання 404 малозабезпечених сімей з метою призначення їм державної соціальної допомоги, та обстежено матеріально-побутові умови проживання 655 сімей з метою призначення їм субсидії на ЖКП, також проведено обстеження матеріально - побутових умов проживання 31 внутрішньо переміщених осіб. Комісією по розгляду заяв для призначення та нарахування, як виняток, громадянам житлових субсидій, пільг та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям розглянуто 410 заяв. Підготовлено 8 запитів до Тисменицької районної філії Івано - Франківського обласного центру зайнятості.Проведено 30 перевірок  здійснення факту догляду за перестарілими особами які досягли 80 річного віку.          

Спеціалістами відділу контролю за призначенням та виплатою пенсій і обслуговування інвалідів війни  станом на 01.08. 2018 року  забезпечено санаторно-курортними путівками 25 осіб. Видано 249 направлень для виготовлення засобів протезно-ортопедичних, технічних та інших засобів реабілітації.

Проведено виплату одноразової грошової допомоги ветеранам війни до 5 травня зокрема:

-         Інвалідам ВВв 1групи 28 особам на суму 103,2 тис. грн.

-         Інвалідам ВВв 2групи 30 особам на суму 97,9 тис.грн.

-         Інвалідам ВВв 3групи 54 особам на суму 153,6 тис.грн.

-         Учасникам бойових дій 584 особам на суму 738,8 тис.грн.

-         Членам сімей загиблих 110 особам на суму 71,2 тис.грн.

-         Учасникам ВВв 1154 особам на суму 605,9тис.грн.

 

Земельні ресурси

         На території району 51 населений пунк, з них 1 місто, 2 селища та 48 сільських населених пунктів. Загальна площа населених пунктів складає 30.584 га.

Станом на 1.07.2018 року органами місцевого самоврядування продано 3 земельні ділянки несільськогосподарського призначення комунальної власності площею 0,62 га на суму 620,6 тис. гривень.

           Продано на земельних торгах право оренди на 2 земельні ділянки площею 8,88 га з розміром річної орендної плати 32,8 тис.гривень.

           На земельних торгах у власність продано 2 земельні ділянки в межах населених пунктів площею 0,75 га на суму 607,4 тис.грн.

Від учасників антитерористичної операції та членів сімей учасників антитерористичної операції на сході України надійшло 490 клопотань з приводу надання земельних ділянок  органами місцевого самоврядування, з них 91 клопотань знаходяться на розгляді місцевих рад, 397 - надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою, 2 – надано відмови у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок .

На сесіях місцевих рад затверджено 45 проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок на площу 7,0481га. На території Тисменицького району 33 учасники антитерористичної операції отримали у власність земельні ділянки на площу 3,0559 га, 11 земельних ділянок 1.1 га - для ведення садівництва.

Відповідно до інформації Альбом-Атласу з резервування земельних ділянок для учасників антитерористичної операції на території Тисменицького районі вишукано 17 масивів на загальну площу 81,7640 га, для надання земельних ділянок учасникам АТО.

 

Зовнішнє вуличне освітлення

Рішенням Тисменицької районної ради від 15 грудня 2015 року затверджено Програму зовнішнього освітлення населених пунктів Тисменицького району на 2016-2020 роки.

         

Транспорт та дорожнє господарство

Автомобільним транспортом підприємств та фізичних осіб-підприємців протягом січня-червня 2018 року перевезено 70,5 тис.т  вантажів, вантажооборот становив  19,3 млн. т км відповідно, що складає у порівнянні з відповідним періодом минулого року 104,6 відсотки та 116,7 відотки .

Послугами автомобільного транспорту протягом 2017 року скористалися 1,5млн. пасажирів, пасажирооборот становить 28,6 млн пас.км. 

 

Споживчий ринок

Через роздрібну торгову мережу  підприємств,  фізичних  осіб–підприємців  та  мережу  ринків    району за 2017 рік  населенню   реалізовано  товарів  на  483,2  млн. грн, що у  порівнянних цінах (враховуючи індекс споживчих цін) – на 1,7 відсотки більше, що відповідає чотирнадцятому місцю серед міст обласного значення та районів області. Оборот роздрібної торгівлі у розрахунку на одну особу склав 5,8 тис. гривень.

На ринку послуг району протягом звітного періодудіяло48 підприємства(юридичні особи), основним видом діяльності яких є надання послуг. За  2017 рік  обсяг  реалізованихпослугдлявсіх споживачівсклав 12,5 млн.грн, у т.ч. населенню –2,7млн.грн або 44,9 відсотків від загального обсягу наданих послуг.

 

Демографічна ситуація

Станом на 01липня  2018 року чисельність наявного населення району, за попередньою оцінкою, становила 82,5 тис. осіб.

Протягом січня-червня 2018 року в районі зареєстровано 292 народжених та 505 померлих.

 

 

 

 

 

Начальник управління економіки

райдержадміністрації                                                              Тетяна Петруняк