Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

ДОВІДКА про роботу із зверненнями громадян, що надійшли до районної державної адміністрації у І півріччі 2018 року

До районної державної адміністрації у І півріччі 2018 року надійшло всього 908 звернень, у тому числі на особистому прийомі побувало 8 осіб, з письмовими заявами звернулося 785 осіб, із обласної державної адміністрації на розгляд надійшло 115 звернень.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість заяв громадян зменшилася на 35 відсотків, що становить  317 звернень.

Кількість звернень, які надійшли безпосередньо до районної державної адміністрації у І півріччі 2018 року, становить 793, а враховуючи колективні заяви звернулося 816 громадян. Кількість порушених у цих зверненнях питань - 795. Із них найбільша кількість звернень  надійшла по соціальних питаннях - 697, що становить 87,7 відсотків від загальної кількості; по земельних питаннях - 48 звернень, що відповідно становить 6 відсотків.

У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість заяв громадян, які звернулися безпосередньо у райдержадміністрацію, зменшилася на 30,3  відсотків, що становить 241 звернення.

Найбільша кількість заяв зареєстрована від соціально незахищених громадян - учасників війни та бойових дій, інвалідів, ветеранів праці, пенсіонерів, багатодітних    та    одиноких    матерів.     У І півріччі 2018  рокудо райдержадміністрації надійшло 470 заяв  від цієї категорії населення, що становить 59  відсотків до загальної кількості звернень.

      25 січня 2018 року проведено засідання колегії районної державної адміністрації де слухалося питання про роботу із зверненнями громадян у 2017 році та хід виконання основних положень Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування". За результатами проведеного засідання колегії прийнято розпорядження від 01 лютого 2018 року № 52 «Про роботу із зверненнями громадян у 2017 році та хід виконання основних положень Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».   

       На виконання пункту 1 Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування" в райдержадміністрації функціонує «гаряча» телефонна лінія  та телефон довіри відповідно до Положень про них. Інформацію про порядок  роботи «гарячої» телефонної лінії та телефону довіри розміщено на веб-сайті районної державної адміністрації та інформаційному стенді. Жителі району мають змогу по телефону вияснити та вирішити свої  проблемні питання.

         На виконання пункту 2 Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування" в райдержадміністрації запроваджено постійний моніторинг додержання законодавства з питань розгляду звернень громадян структурними підрозділами райдержадміністрації та днів контролю в органах місцевого самоврядування . У І півріччі 2018 року проведено 9 виїздів у сільські ради та 2 перевірки у відділах та управліннях райдержадміністрації з метою надання методично-практичної допомоги в роботі із зверненнями громадян. За результатами проведеного моніторингу складено довідки.

          Відповідно до пункту 3 Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування" в райдержадміністрації проводить свою роботу постійно діюча комісія з питань розгляду звернень громадян.      Пріоритетними питаннями роботи комісії за звітний період було проведення детального вивчення  розгляду заяв окремих жителів району. У І півріччі відбулося 6 засідань комісії.

          Відповідно до абзацу 1 пункту 6 Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування" розроблено та затверджено розпорядженням райдержадміністрації від 02 січня 2018 року «Про організацію прийому громадян керівництвом районної державної адміністрації на 2018 рік»  графіки особистого прийому громадян та графіки особистих виїзних прийомів громадян в населених пунктах району керівництвом райдержадміністрації.

Для оперативного вирішення проблемних питань територіальних громад та окремих людей керівниками районної державної адміністрації проводяться виїзні прийоми та зустрічі з громадянами в населених пунктах району. У  І півріччі  2018 року було проведено  45 таких  прийомів керівництвом районної державної адміністрації.