Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Лауреат Шевченківської премії Володимир Яворівський провів творчу зустріч у Тисмениці

Лауреат Шевченківської премії Володимир Яворівський провів творчу зустріч у Тисмениці

08 листопада у Тисменицькій районній бібліотеці відбулася творча зустріч із відомим українським письменником та громадсько-політичним діячем, автором багатьох книг, лауреатом державної премії України імені Т.Шевченка Володимиром Яворівським. Вже не вперше він спілкується із працівниками та читачами Тисменицької районної бібліотеки, занурюючи у вир власної творчості та розповідаючи про українську літературу загалом, ділиться планами, обмірковує та аналізує події української історії різних епох.

Сьогодні Володимир Яворівський привідкрив завісу свого нового історичного роману про княгиню Ольгу «В мене вечеряв Ісус». Твір вже у видавництві. Планується, що книга вийде друком на початку грудня цього року. І перша презентація нового творіння, за словами автора, відбудеться в Івано-Франківську.

DSC_0231

DSC_0237

У планах письменника - завершити ще два історичні романи про знакові постаті української історії: гетьмана Івана Мазепу та національного пророка, поета, письменника, художника Тараса Шевченка. Твір «Іван окаянний» має дати уявлення українцям, ким насправді був Іван Мазепа – високоосвічена, духовна, харизматична особистість, а роман «Друге пришестя» розповість про останні роки життя Кобзаря та його кохання Ликерію Полусмак.

DSC_0242

«Поруч із перемогою на фронті, ми повинні повернути собі українську історію», - неодноразово наголошував під час зустрічі Володимир Яворівський.

DSC_0248

На сьогодні у багатому творчому доробку Володимира Яворівського є збірки оповідань, нарисів, повісті та романи. На окремих із них автор зупинився детальніше. Виокремив автобіографічний роман про Катерину Білокур «Автопортрет з уяви». Феномен цієї жінки полягає в тому, що не маючи жодної освіти, увесь час живучи в селі та працюючи ланковою, вона малювала картини, якими захоплювався всесвітньовідомий художник Пабло Пікассо. Згадав роман про Чорнобильську катастрофу, який перекладений на 42 мови світу, «Марія з полином наприкінці століття» та повість «Вічні Кортеліси», за яку В. Яворівського відзначили Шевченківською премією. Це історія про спалене вщент німецькими окупантами село на Волині в часи Другої світової війни, яке відродилося та стало символом незнищенності Українського народу.

DSC_0257

DSC_0260

Присутні на зустрічі мали змогу не тільки почути думки відомого письменника, але й поспілкуватися, задати питання та отримати авторграф.

DSC_0278

DSC_0288

До цієї події працівники бібліотеки підготували книжкову виставку творів Володимира Яворівського «Митець художнього слова».

DSC_0295