Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

У 2019 році на Тисмениччині відзначать 70-річчя від дня народження знаного земляка Олега Лишеги

У 2019 році на Тисмениччині відзначать 70-річчя від дня народження знаного земляка Олега Лишеги

05 грудня відбулося засідання робочої групи з питань організації проведення заходів з нагоди 70-річчя від дня народження відомого українського поета, перекладача, драматурга, есеїста, визначного вихідця із Тисмениці Олега Лишеги.

Обговорити програму та формат відзначення ювілею Олега Лишеги на Тисмениччині у приміщенні Тисменицької районної бібліотеки зібралися влада району, інтелігенція, друзі та дослідники його творчості.

DSC_1552

DSC_1545

DSC_1577

Свої думки та пропозиції на цю тему висловили керівник апарату районної державної адміністрації Ярослав Татарин, заступник голови районної ради Ігор Федоришин, начальник відділу культури РДА Олександра Стефінко, начальник відділу освіти РДА Світлана Шарабуряк, головний редактор газети «Вперед», депутат районної ради Володимир Заник, кандидати філологічних наук, доценти кафедри української мови Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Михайло Бігусяк та Ірина Малишівська, кандидат політичних наук, краєзнавець Андрій Татарин, директор Тисменицької районної бібліотеки Ірина Мельник, директор Тисменицької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів Марія Люта, учитель цієї школи, керівник ДІЛ «Сузір’я», громадський активіст Богдан Нагорняк, друзі Олега Лишеги Іван Постоловський та Олександр Тарас.

DSC_1550

DSC_1566

Учасники зібрання обговорили пропозиції та напрацювали комплекс заходів, що відбуватимуться у м. Тисмениця та районі протягом 2019 року. Їх головна мета - вшанувати пам'ять про знаного земляка, популяризувати його життя та творчий доробок.

DSC_1603

DSC_1607

DSC_1592

DSC_1586

DSC_1599

DSC_1610

Довідково

Олег Лишега – перший український поет, якого було нагороджено премією американського Пен-клубу, однією з найпрестижніших у світі. Людина зі світовим іменем, реформатор української поезії, потенційний нобелянт, богемний гуру сучасної української поезії – так називали Олега Лишегу поціновувачі сучасної української літератури.

Народився Олег Лишега 30 жовтня 1949 року у Тисмениці. Помер 17 грудня 2014 року у Києві. Похований на тисменицькому кладовищі.

Поет, прозаїк, перекладач, драматург, есеїст. Він працював художником-декоратором, писав сценарії для телефільмів, виготовляв кераміку, витесував скульптури з дерева, брав участь у багатьох літературних фестивалях, міжнародних поетичних читаннях. У 2012 році став переможцем книжкової премії «ЛітАкцент року» зі збіркою «Великий міст» у номінації «Художня література». Пісні на слова Олега Лишеги виконують Віктор Морозов і Тарас Чубай.