Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Наталія Зікрата: Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника

Усі роботодавці –  фізичні особи - підприємці або юридичні особи, що виплачують зарплати, гонорари, лікарняні,  а також громадяни, які отримують дохід від незалежної професійної діяльності та члени фермерського господарства, незалежно від фінансового стану, зобов’язані сплачувати з таких доходів єдиний соціальний внесок. Про це повідомила заступник начальника Головного уравління ДФС в Івано-Франківській області Наталія Зікрата.

 

За словами посадовиці, за 11 місяців 2018 року цими категоріями платників сплачено майже 4,1 млрд.грн. єдиного внеску. У порівнянні з відповідним періодом минулого року, надходження ЄСВ зросли на 25,6 відс.  або на 831 млн.гривень.

 

Найбільші суми єдиного внеску сплатили суб’єкти господарювання міста Івано-Франківська – 1591,8 млн.грн., на другому місці страхувальники Коломийського району – 383,3 млн.грн.,  на третьому місці - платники єдиного внеску Калуського району – 374,3 млн.грн.

 

«Однак, - зазначила Наталія Зікрата, - на сьогодні склалась ситуація, коли підприємці допускають заборгованість з єдиного внеску та накопичують недоїмку з цього платежу. Станом на 01.12.2018 року суб'єкти господарювання Івано-Франківщини заборгували 160,5 млн.грн. єдиного внеску, з них фізичні особи – 109 млн.грн., юридичні особи – 51,5 млн.грн. У суб’єктів господарювання, які перебувають в процедурах банкрутства, обліковується заборгованість в сумі 11,4 млн.грн. Найбільші суми боргів з ЄСВ мають платники міста Івано-Франківська – 62 млн.грн., Косівського району – 17 млн.грн., м.Коломия – 11 млн. грн. та м. Калуш – 10 млн. грн.».

 

Також Наталія Зікрата зазначила, що з метою погашення заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску фахівцями ГУ ДФС в області проводиться інвентаризація своєчасності направлення вимог боржникам щодо сплати ЄСВ, здійснюється аналіз заходів стягнення таких сум з моніторингом стадій узгодження чи оскарження та забезпечення передачі узгоджених вимог про сплату боргу та проводяться звірки щодо відкритих виконавчих проваджень за направленими вимогами.

 

Крім цього посадовиця звернула увагу, у разі якщо платник вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму недоїмки, пеню або штраф, він має право протягом десяти календарних днів, що настають за днем отримання вимоги про сплату єдиного внеску, оскаржити таке рішення у органі вищого рівня, тобто до ДФС України або в судовому порядку. При цьому про подання скарги скаржник зобов'язаний одночасно повідомити територіальний контролюючий орган, вимога або рішення якого оскаржуються, тобто Головне управління ДФС.