Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

У Тисменицькій районній філії відбувся семінар для роботодавців

У Тисменицькій районній філії відбувся семінар для роботодавців

10 січня 2019р фахівцями Тисменицької районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості проведено семінар зі здачі щорічної «Інформації про зайнятість і працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню за 2018 рік». У семінарі взяли участь керівники підприємств чисельністю понад 20 осіб.

Відкрила захід начальник відділу взаємодії з роботодавцями Тисменицької районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості Тетяна Грєшнікова, яка в своєму виступі наголосила, що працевлаштування квотної категорії населення є першочерговим завданням служби зайнятості.

«Роботодавці є основними соціальними партнерами, які допомагають реалізовувати соціальну політику зайнятості населення», - наголосила Т.Грєшнікова.

Вона зазначила, що сьогодні для презентації шукачів роботи, застосовується відео-резюме, відео-вакансії, впроваджена «електронна черга» для безробітних - сервіс, за допомогою якого кожен бажаючий може самостійно, не витрачаючи зайвого часу, записатись на індивідуальний прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості України.

Провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями Марія Пилипенко відмітила, що керуючись статтею 14 Закону України «Про зайнятість населення», роботодавцям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

Роботодавці самостійно розраховують квоту, зазначену в частині другій статті 14, та забезпечують ії працевлаштування самостійно. Для укомплектування вакансій роботодавці подають інформацію про попит на робочу силу (вакансії) 3-ПН, у тому числі з урахуванням потреби для осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.

Щороку, не пізніше 1 лютого після звітного року, роботодавці подають територіальному органу інформацію про зайнятість і працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у працевлаштуванні. М. Пилипенко детальніше зупинилась на категоріях квоти, документах, які підтверджують належність до тієї чи іншої квоти, та її діях протягом відповідного періоду.

         Учасники семінару отримали вичерпні відповіді на всі питання, які їх цікавили.

 

Начальник відділу взаємодії з роботодавцями

Тисменицької районної філії                                             Т.Грєшнікова