Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Вітання керівництва Тисменицького району із Днем соборності України

Вітання керівництва Тисменицького району із Днем соборності України

Шановні краяни!

Вітаємо вас із Днем Соборності України!

Століття тому, 22 січня 1919 року, на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяло не одне покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Акт злуки увінчав прагнення українців, розділених і поневолених різними імперіям, жити у свої єдиній державі.

Події 22 січня 1919 року сформували підґрунтя для відродження незалежності нашої держави. Сімдесят років по тому, 21 січня 1990 року, стоячи під забороненими тоді ще національними синьо-жовтими прапорами, наші сучасники поєднали «живим ланцюгом» злуки Схід і Захід країни й нагадали про те, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних її борців, навіки залишатиметься непорушною.

Нова епоха посилає нові виклики. Після анексії Криму територіальна цілісність України була цинічно порушена. Окуповано частину території, а розпочата у 2014 році неоголошена війна продовжує забирати життя людей. Фактично наново відродившись в умовах збройного протистояння, українська армія пройшла горнило випробувань, зміцніла та зламала загарбницькі плани ворога.

Історія засвідчує – брак національної єдності та досвіду на початку ХХ століття призвів до втрати української державності. Тож щоб гідно відповідати на усі випробування нашого часу, вкрай важливо бути єдиними і сильними: міцна держава, потужне військо, об’єднане та консолідоване суспільство.

Тож з нагоди ювілейної річниці соборності України щиро бажаємо натхнення у справах на благо країни, миру, злагоди та процвітання. Бережімо нашу державу, учімося на уроках історії і пам’ятаймо, що в єдності – наша сила!

Слава Україні!

 

Голова районної                                                 Голова районної ради

           державної адміністрації

                                          Іван Семанюк                                 Тетяна Градюк