Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Зовнішня торгівля підприємств та організацій області послугами у 2018 році

Прес-випуск

Головне управління статистики інформує. Обсяги експорту послуг підприємствами і організаціями області у 2018 році порівняно з попереднім роком  збільшилися на 10,3%,  імпорту – на 12,7% і становили відповідно 60,3 та 18 млн.дол. США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами склало 42,3 млн.дол. США.

За обсягами експорту послуг область посіла 14 місце серед регіонів України, за індексом експорту послуг – 13 місце.

Зовнішньоторговельні операції послугами з партнерами зі 116 країн світу здійснювали 116 суб’єктів господарської діяльності.

Найбільші обсяги послуг надано нерезидентам з Румунії, Чехії, Кіпру, Швеції, Німеччини, Польщі, Індії. Майже дві третини обласного експорту послуг складали послуги з переробки матеріальних ресурсів, 13,1% – транспортні послуги, 11,6% – послуги, пов’язаніз подорожами, 6,8% – послуги у сфері телекомунікацій, комп’ютерні та інформаційні.

Найбільша питома вага отриманих з-за меж країни послуг (понад 65% обсягів імпорту) припадала на нерезидентів з Польщі та Данії. Вагомими були і обсяги послуг, що надали партнери з Німеччини, Італії, Чехії, Угорщини, США, Швеції. В імпорті послуг 35,4% обсягів припадало на ділові, 33,3% – на транспортні, 11,2% – на послуги, пов’язані з подорожами, 11% – на послуги у сфері телекомунікацій, комп’ютерні та інформаційні.

Питома вага країн ЄС у загальнообласних обсягах експорту послуг становила 83,5%, імпорту – 93,3%.У порівнянні з 2017 роком обсяги експорту послуг до цих країн збільшилися на 11,5%, імпорту – на 17,8%.

 

 

 

 

 

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2018

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ