Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Зовнішня торгівля області товарами у 2018 році

Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у 2018 р. становили 871,7 млн.дол. США, імпорту – 836,3 млн.дол. США. Проти 2017р. обсяги експорту збільшилися на 31%, імпорту – на 30,2%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами склало 35,4 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,04.

Cеред регіонів України за індексом експорту товарів область посіла третє місце, імпорту – п’яте місце.  

Партнерами  області  узовнішнійторгівлі  товарами були нерезиденти  зі 111 країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Словаччини,  Індії, Польщі, Чехії, Туреччини, Італії, Білорусі, Російської Федерації, Латвії.

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив          560,5 млн.дол. США або 64,3% від загальнообласного обсягу експорту та збільшився у порівнянні з 2017р. на 36,1%.

У товарній структурі експорту області значну частку займали обсяги полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, механічних та електричних машин, деревини та виробів з деревини, мінеральних продуктів, живих тварин, продуктів  тваринного походження.

У  розрахунку  на  1 особу  населення  в  області  експортовано  товарів  на 633,7 дол. США,  що відповідає 16 місцю серед регіонів держави.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Німеччини, Білорусі, Польщі, Китаю, Румунії, Італії, Болгарії.

Імпорт товарів з країн ЄС становив 343,2 млн.дол. США або 41% від загальнообласного обсягу імпорту та зменшився проти 2017р. на  5,6%.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги мінеральних продуктів, механічних та електричних машин, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були і обсяги імпорту полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, недорогоцінних металів та виробів з них, текстильних матеріалів та текстильних виробів.

 

 

 

 

 

 

 

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.