Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

«Ми сподіваємось, що жителі Донбасу зроблять вибір за подальший розвиток європейської України», - Ірина Геращенко

«Ми сподіваємось, що жителі Донбасу зроблять вибір за подальший розвиток європейської України», - Ірина Геращенко

20 березня під час ранкового пленарного засідання Верховної Ради України Уповноважений Президента України з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко розповіла про результати робочого, вже 81 візиту на Донбас.

Під час виступу, політик звернула увагу, що за останні п’ять років вдалось звільнити 70% захоплених російськими окупаційними військами територій Донбасу, які поступово повертаються до мирного життя. Перший віце-спікер також наголосила, що сьогодні українці, які у 2014 році були змушені виїхати до Російської Федерації, повертаються до звільнених населених пунктів Донецької та Луганської областей. 

«Сьогодні жителі Донбасу з Авдіївки, Красногорівки, Маріуполя, Щастя, з населених пунктів, розташованих поблизу лінії розмежування, які не могли проголосувати у 2014 році, з нетерпінням чекають 31 березня, аби проголосувати на виборах Президента України. Голос кожного буде важливий для подальшого європейського розвитку України», - заявила І. Геращенко.

Перший заступник Голови Верховної Ради України відзначила поступове відновлення пошкоджених та зруйнованих об’єктів критичної інфраструктури  та житлових будинків міст і районів Донецької області.

«Ми маємо перші програми по відновленню житла. Так, в Красногорівці  більше 30 будинків, які були пошкодженні внаслідок обстрілів російських окупантів сьогодні відбудовуються в рамках існуючих програм на які виділено близько 60 млн. гривень», - повідомила І. Геращенко.

Ірина Геращенко також зауважила, що в рамках згаданих програм відбувається також ремонт навчальних закладів Донбасу та розповіла про роботи з відновлення будівлі Красногорівської ЗОШ I-III ступенів № 2, яка була пошкоджена внаслідок обстрілу бойовиків з РСЗВ «Град».

Під час свого виступу Ірина Геращенко звернула увагу, що тема реінтеграції Донбасу суттєво активізувалась у передвиборчий період. При цьому, на її думку, кандидати в президенти України, які за останні роки жодного разу не відвідали Донбас, теоретизують це питання, не володіючи інформацією про реальну проблематику цих областей.    

Перший віце-спікер висловила переконання, що єдиний реалістичний план  - це мирний план із врегулювання ситуації на сході України, який був розроблений Президентом України  та успішно впроваджується останні п’ять років і  передбачає політико-дипломатичний спосіб врегулювання конфлікту, посилення української армії і введення миротворчої місії ООН. 

«Ми переконані, що після виборів наші міжнародні партнери підтримають ініціативу Президента України П.Порошенка про введення миротворчої місії ООН на Донбасі з широким мандатом тимчасової адміністрації, яка має допомогти демілітаризувати територію та створити умови для проведення демократичних місцевих виборів, - наголосила І. Геращенко та додала: - Дорогі жителі Донбасу, ми вас не зрадимо та сподіваємось, що 31 березня ви  зробите свій вибір за подальший розвиток європейської України».