Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

На Тисмениччині урочисто відкрили сучасну лікарську амбулаторію

На Тисмениччині урочисто відкрили сучасну лікарську амбулаторію

Амбулаторію монопрактики сімейної медицини сьогодні, 18 квітня, урочисто відкрили у селі Старі Кривотули Тисменицького району. Тут обслуговуватимуться 4300 мешканців сіл Старі Кривотули, Красилівка, Нові Кривотули, Терновиця. Цей медичний заклад став першим в області, який збудований в рамках реалізації програми «Доступна медицина», зініційованої Президентом України Петром Порошенком.

Урочиста подія відкриття та освячення новозбудованої сучасної амбулаторії відбулася за участі громади села, духовенства та поважних гостей. До Старих Кривотул приїхав народний депутат України Михайло Довбенко, заступник голови облдержадміністрації Віталій Федорів, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров´я та соціальної політики Манолій Піцуряк, голова Тисменицької районної державної адміністрації Іван Семанюк, голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк, керівництво райдержадміністрації, очільники медичних закладів району, голови ОТГ, міський, селищні, сільські голови.

DSC_2122

DSC_2248

DSC_2163

Завдяки спільним зусиллям влади і громади вдалося реалізувати завдання Президента України Петра Порошенка щодо доступності медицини у сільській місцевості. «Імплементація програми Президента полягає не тільки у запровадженні сучасних підходів до приміщень і медичного обладнання, а в першу чергу – новітніх методів, телемедицини, які можуть записувати дані, передавати їх на вторинний рівень і отримувати дуже швидку консультацію від фахових лікарів з вузькопрофільних питань», - зазначив у своєму виступі Іван Семанюк. 

DSC_2158

Михайло Довбенко вручив символічний ключ головному лікарю амбулаторії Уляні Гавриляк, заступник Віталій Федорів – ключі від автомобіля для невідкладної допомоги. Урочиста мить перетинання стрічки. Опісля – освячення та входини до нового приміщення.

DSC_2195

DSC_2208

DSC_2220

DSC_0096

DSC_0006

DSC_0030

Медзаклад будували із листопада 2018 року на умовах співфінансування: 10% коштів з місцевих бюджетів різного рівня, решта — з державного. Загалом зведення будівлі, комунікації, обладнання та благоустрій території обійшлися в 6 133 200 гривень, з яких 300 тисяч – районний бюджет, 313 тисяч – бюджет Старокривотульської сільської ради.

DSC_2240

DSC_2276

DSC_2262

DSC_2289

Сільський медичний заклад відповідає європейським стандартам. Вхід в амбулаторію обладнаний для людей з інвалідністю. Усередині встановлено сучасне обладнання для лікування та діагностики різних захворювань. Перших пацієнтів в сільській амбулаторії приймали вже сьогодні. Загалом тут можна отримати усі необхідні послуги. Працюватимуть лікар загальної практики, педіатр, лабораторія та 3 медсестри.

DSC_0036

DSC_0060

DSC_2070

DSC_2078

DSC_2082

DSC_2086


DSC_2103

DSC_0090