Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Наставництво над дитиною

Наставництво над дитиною

Багато дітей підліткового віку, які проживають в інтернат них закладах, мають дуже низькі шанси потрапити у сім’ю. Після виходу з інтернату вони залишаються сам на сам зі своїми проблемами і не завжди готові до самостійного життя. Навчити їх вирішувати власні проблеми, допомогти у соціалізації та адаптації можна через особисте наставництво.

Наставництво - це добровільна безоплатна діяльність наставника з надання дитині, яка проживає у інтернатному закладі, індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного життя.

Метою наставництва є  визначення життєвих цілей і пріоритетів дитини, розвиток її потенціалу, впевненості у власних силах, формування людських стосунків, культурних, моральних та духовних цінностей.

На практиці це виглядає так: за людиною, яка бажає стати наставником, закріплюється одна дитина, до якої, щонайменше чотири рази в місяць, слід приїздити в інтернат, проводити з нею час, гратися, спілкуватися, вчити елементарним навичкам життя. Наприклад, приготувати разом їжу, розповісти про економію коштів, поговорити про майбутню професію, допомогти в особистих проблемах чи конфліктах. Словом, підготувати дитину-сироту до дорослого самостійного життя та соціальної адаптації.

Бажаєте стати наставником, звертайтесь за адресою: м.Тисмениця вул.Галицька,17, каб.420.