Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

До уваги орендарів земельних ділянок сільськогосподарського призначення!!!

Питання орендної плати за землю регулюється розділом 3 Закону України від 06.10.1998 №161-XIV «Про оренду землі» (далі - Закон).

Згідно статтею 21 Закону, розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Статтею 22 Закону встановлено, що орендна плата справляється у грошовій формі. За згодою сторін розрахунки щодо орендної плати за землю можуть здійснюватися у натуральній формі. Розрахунок у натуральній формі має відповідати грошовому еквіваленту вартості товарів за ринковими цінами на дату внесення орендної плати.

Розрахунки щодо орендної плати за земельні ділянки, що перебувають у державній і комунальній власності, здійснюються виключно у грошовій формі.

Відповідно до статті 23 Закону про оренду землі, орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, переглядається за згодою сторін.

Таким чином, зазначаємо, що Закон про оренду землі не містить вимоги прив’язувати розмір орендної плати за землі державної/комунальної/приватної власності до нормативно-грошової оцінки земельної ділянки.

Враховуючи вищенаведене, у разі зменшення у 2019 році нормативно-грошової оцінки земельних ділянок у зв’язку з проведенням загальнонаціональної (всеукраїнської) нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, рекомендуємо орендну плату за земельні ділянки сільськогосподарського призначення не прив’язувати до нормативно грошової оцінки земельної ділянки, а проводити в грошовому еквіваленті відповідно до договорів 2018 року.