Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Зовнішня торгівля області товарами у січні–травні 2019 року

Прес-випуск

Головне управління статистики інформує. Обсяги експорту товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області у січні–травні 2019р. становили 368,8 млн.дол. США, імпорту – 302,2 млн.дол. США, що порівняно з обсягами січня–травня  2018р. склало відповідно 94,7% та 89,1%. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі товарами становило 66,6 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,22.

Cеред  регіонів України за обсягами як експорту, так і імпорту товарів область посіла 13 місце.  

Партнерами  області  узовнішнійторгівлі  товарами були нерезиденти   з 98 країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Індії, Польщі, Словаччини,Російської Федерації, Чехії, Білорусі, Італії, Туреччини, Угорщини, Іраку.

Обсяг  експорту  товарів до країн  Європейського  Союзу  становив      211,8 млн.дол. США або 57,4% від загальнообласного обсягу експорту.

У товарній структурі експорту області значну частку займали обсяги полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості,  механічних та електричних машин,деревини та виробів з деревини, живих тварин, продуктів  тваринного походження, мінеральних продуктів, продуктів рослинного походження.

У  розрахунку  на  одну особу  населення  в  області  експортовано  товарів на 268,9 дол. США (по Україні – 496,3 дол. США),  що відповідає          15 місцю серед регіонів держави.

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Німеччини, Польщі,Китаю, Румунії, Білорусі Італії, Угорщини.

З країн ЄС отримано товарів на 128,6 млн.дол. США або 42,6% від  загальнообласного  обсягу  імпорту.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги мінеральних продуктів, механічних та електричних машин,продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Значними були і обсяги імпорту засобів наземного транспорту, літальних апаратів, плавучих засобів,полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них,недорогоцінних матеріалів та виробів з них, текстильних матеріалів та текстильних виробів.

 

 

 

 

 

 

 

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.