Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

До Дня працівників торгівлі

Прес-випуск

Головне управління статистики в області інформує. Однією із найбільш поширених форм підприємництва є галузь торгівлі. Внесок торговельних підприємств у створення валової доданої вартості в області складає близько 12%. Понад 20% усіх підприємств–суб’єктів господарювання області здійснюють оптову та роздрібну торгівлю. У 2018 році на цих підприємствах було зосереджено 12,3% найманих працівників області. У структурі реалізації продукції (товарів, послуг) області підприємствами оптової та роздрібної торгівлі забезпечено 22,8% обсягів, що у розрахунку на одного працюючого склало 1932,7 тис.грн (в цілому по області – 1040,4 тис.грн).

Обсяг обороту роздрібної торгівлі підприємств (юридичних осіб) та фізичних осіб-підприємців у 2018 році склав 22,3 млрд.грн. На одного мешканця області через торгову мережу у 2018р. продано товарів                  на 16 тис.грн. За індексом фізичного обсягу обороту роздрібної торгівлі            (у порівнянних цінах), який склав 112,6%, область посіла четверте місце серед регіонів України.

У 2018 році товарооборот 615 підприємств, основним видом економічної діяльності яких єоптова торгівля, становив 15,6млрд.грн.Майже 30% обсягу загального товарообороту складають продовольчі товари, серед яких понад 90% – продукція вітчизняних виробників.

Упродовж минулого року у сфері торгівлі освоєно 242,8 млн.грнкапітальних інвестицій,іноземними інвесторами на 31 грудня 2018 року вкладено в цю галузь 109,5 млн.дол. США прямих інвестицій.

Довідково:День працівників торгівлі встановлено згідно з Указом Президента України «Про День працівників торгівлі» від 5 червня 1995 року і відзначається щорічно в останню неділю липня.

Щиро вітаємо працівників сфери торгівлі зі святом! Бажаємо міцного здоров’я, успішної діяльності та розвитку справи. 

 

 

 

 

Довідка: тел.(0342) 53-35-17, e-mail: ifgus@ifstat.gov.ua

Більше інформаціїі:http://www.ifstat.gov.ua/EX_IN/EX-V_TORG.htm                                

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2019

При використанні інформації посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.