Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

Профілактика виробничого травматизму та профзахворювань – запорука успіху трудової діяльності

Створення та підтримання культури охорони праці на підприємстві вимагає застосування всіх засобів і методів для підвищення рівня знань, розуміння сучасних небезпек і ризиків, посилення їхньому запобіганню чи обмеженню. На жаль ці питання через різні обставини вирішуються ще не достатньо і часто несвоєчасно. Тому некерована праця на виробництві може стати прямою загрозою життю та здоров'ю людини, свідченням чого є нещасні випадки ушкодження здоров’я на виробництві, що завдає не лише багато біди і страждань потерпілим, їхнім рідним та близьким, а й виливаються в чималі суспільні втрати, негативно позначаються на рівні життя працівників.                

Одним із завдань соціального страхування, встановленим законодавством як для Фонду соціального страхування, так і для підприємств, є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров'ю людей, викликаних умовами праці.

Як показує аналіз виробничого травматизму переважна більшість нещасних випадків стається через організаційні причини, серед яких: власна необережність, недотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці під час роботи з механізмами, устаткуванням та іншими засобами виробництва, порушення технологічного процесу, недоліки під час навчання безпечним прийомам праці.

Питаннями профілактики виробничого травматизму та професійних захворювань опікуються страхові експерти з охорони праці робочих органів Фонду соціального страхування. Страхові експерти мають право безперешкодно та в будь-який час відвідувати підприємства для перевірки стану безпеки праці та проведення профілактичної роботи, а саме: перевірити документацію з охорони праці та види здійснюваної діяльності, проходження керівниками та працівниками необхідного навчання та перевірити їх знання з охорони праці. До обов’язків страхових експертів також належить участь у розслідуванні нещасних випадків, які стались на виробництві, або професійних захворювань. Будь-який нещасний випадок на виробництві піддається аналізу, щоб прослідкувати весь ланцюг порушення та конкретизувати кожну його ланку. Беручи до уваги негативні моменти, які виявлені під час розслідувань, страхові експерти намагаються усувати їх під час перевірок безпосередньо на робочих місцях. 

Отже діяльність страхових експертів в першу чергу  спрямована на запобігання нещасним випадкам, щоб роботодавці усвідомили відповідальність за людей, які в них працюють, а працівники – обов’язок берегти  власне здоров’я та здоров’я оточуючих.

Для консультацій та надання допомоги в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною  праці просимо звертатись в Тисменицьке відділення Фонду соціального страхування за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Шота Руставелі, 1, тел. 78-90-53 .  Тисменицьке відділення обслуговує Тисменицький, Богородчанський та Тлумацький райони.