Вітаємо на сайті Тисменицької районної державної адміністрації

ЗАСІДАННЯ ДНПК

08 січня 2020 року у Тисмениці відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації, яке провів перший заступник голови Тисменицької районної державної адміністрації Володимир Заник.

Причиною засідання став випадок, який трапився у с. Марківці 30.12.2019 року. Власна собака нанесла покус півтора річній дитині, а 06.01.2020року собака загинула. Дана собака була не вакцинована по причині постійної відсутності власників собаки в дома під час вакцинації проти сказу тварин в населеному пункті і власники не зверталися до  ветеринарного лікаря  про вакцинацію даної тварини.

Труп собаки, було направлено до Івано-Франківської регіональної державної лабораторії ветеринарної медицини для дослідження на сказ - результат виявився позитивний.

Покусаній дитині і особам, які перебували в контакті з твариною  призначено курс лікування антирабічними препаратами.

Обговоривши ситуацію, комісія оголосила неблагополучним по сказу тварин населений пункт с. Марківці та загрозливу зону с. Одаї Тисменицького району з прилеглими до сіл лісовими та польовими угіддями та  наклала карантинні обмеження.

Усі необхідні заходи безпеки проводять Держпродспоживслужба, ветеринарна та медична служби району. Про це йдеться у відповідному рішенні від 08.01.2020 року № 01. Крім того, розроблено план заходів з профілактики та ліквідації сказу.

Управління Держпродспоживслужби в Тисменицькому районі звертає увагу жителів району на обов’язкову  вакцинацію собак і котів проти сказу,  яку проводять ветеринарні спеціалісти району .

 

Управління Держпродспоживслужби

в Тисменицькому районі